פרטי הטיול
סיור אמנות ומוסיקה בברלין

סיור אמנות ומוסיקה בברלין

גרמניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • המוזיאון היהודי

  • מתחם האמנות העכשווית kunst-werke

  • מוזיאון מרטין גרופיוס באו

  • הוילה של קתה קולביץ

8
ימים
יום
1

תל אביב - ברלין

בשעות אחר הצהריים נצא בטיסה אל ברלין, בירת הרפובליקה הגרמנית. עם ההגעה ניסע אל מלוננו למנוחה והתארגנות. לינה בברלין.

יום
2

גלריה "ברלינישה" - המוזיאון היהודי - קונצרט בערב

יום זה יוקדש לאזור המוזיאון היהודי. נתחיל את הבוקר בביקור בגלריה "ברלינישה" (Berlinische-Galerie) - גלריה מעניינת לאמנות עכשווית. משם נמשיך רגלית מרחק קצרצר למוזיאון היהודי, בו נצפה בתצוגת הקבע ובתצוגה מתחלפת וגם נתרשם מהמבנה המיוחד שבנה האדריכל דניאל ליבסקינד. נקנח את היום בקונצרט הראשון שלנו שיחל בשעה 19:30. בין היצירות שיושמעו בו: קראסה, ממלחיני טרזין, שנברג, שומן וסטרווינסקי. לינה בברלין.

יום
3

המתחם היהודי

הבוקר נתחיל בסיור בבית הכנסת הגדול שהוא גם מוזיאון ומרכז יהודי. נפגוש את המנהלת המקסימה, ד"ר חנה שוץ, אשר תספר על המקום המיוחד שעבר שיפוץ יסודי אחרי המלחמה. משם נמשיך ונלך למתחם החצרות (Hackeschen-Hofe) שם נראה מבנים יפהפיים מסוף המאה ה-19 עם בתי קפה, גלריות ובוטיקים - הכל בתוך מתחם חצרות בין הבתים. לאחר מכן נמשיך רגלית אל "אלכסנדר פלאץ"- מעוז הקומוניזם, להצצה קטנה על המקום שנשאר בטעם מזרח גרמני. בשעות הערב נצא לסיור מודרך בעיר. לינה בברלין.

יום
4

מתחם האמנות העכשווית - מתחם Potsdamer Platz

נצא לסיור במתחם האמנות העכשווית של המזרח kunst-werke – המוסד לאמנות עכשווית וב- hamburger bahnhofe - גלריה הממוקמת בתחנת רכבת לשעבר. בערב נצא למתחם פוטסדם פלאץ (Potsdamer Platz) - מתחם סוני יפהפה במיוחד שכולו בנוי מזכוכית. לינה בברלין.

יום
5

אונטר דן לינדן - מוזיאון מרטין גרופיוס באו - קונצרט סיום "מרתון חגיגי" בערב

נצא לסיור ברחוב הראשי של ברלין Unter-Den-Linden, נבקר בחצר האופרה בעבודה המכוננת של מיכה אולמן- "הספרייה החסרה". נבקר גם במתחם האר-דקו של פרידריך שטרסה – גלרי לפייט החרוט ההפוך. משם נמשיך לביקור במוזיאון גרופיוס באו (Martin-Gropius-Bau), השוכן בלב ליבו של מטה הגסטפו. כמו כן, נבקר בתערוכת טיפולוגיה של טרור המספרת את סיפורו של המקום ונסיים ברובע ניקולאי. בשעות הערב נצא אל הקונצרט השני שלנו - קונצרט סיום "מרתון חגיגי" (כולל 2 הפסקות). בין היצירות שיושמעו: בטהובן חמישייה אופ.16, כלי נשיפה עם אלנה בשקירובה בפסנתר, דבוז'אק- שירים תנכיים בביצוע רנה פפה (בס)- אחד הזמרים הגדולים של דורנו. ילווה אותו בפסנתר דניס קזוהין, הזוכה בפרס הראשון בתחרות המלכה אליזבט בבריסל. לינה בברלין.

יום
6

ברלין – וואנזה

היום ניסע אל וואנזה (Wannsee), שם נבקר בוילה בה נערכה הועידה שבמסגרתה הוחלט על "הפתרון הסופי". לאחר מכן, נבקר בוילה "ליברמן"- ביתו של מנהל האקדמיה של האמנויות בברלין והאמן היהודי המפורסם מקס ליברמן. נשב להפסקת קפה ועוגה בבית קפה המשקיף על האגם. לינה בברלין.

יום
7

הוילה של קתה קולביץ - רחוב פאסנן - מתחם בית הכולבו

היום יוקדש למערב העיר, נבקר בוילה של האמנית האקספרסיוניסטית- קתה קולביץ (Kate Kollwitz)- אמנית שפעלה במלחמה ונחשבת למי שהראתה את סבלם של ההמונים. נסייר בוילות ובחצרות רחוב פאסנן (Fasanenst) - הרחוב היפה ביותר בברלין. נמשיך למתחם בתי הכולבו ונבקר בקומה 6 של ה"קה דה וה". לינה בברלין.

יום
8

ברלין - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, מלאי חוויות, נעזוב את ברלין ונצא בטיסה חזרה אל תל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים