פרטי הטיול
מסע אל ארץ הקרח והאש

מסע אל ארץ הקרח והאש

איסלנד

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • ביקור באתר הגיאותרמי קריסוויק

  • מפלי גולפוס

  • סיור בשמורת לנדמנלוגר + רחיצה במעיינות החמים

  • נסיעה על אופנועי שלג על קרחון הווטנהיוקל

  • ימת מיוטן כולל בריכות הבוץ והמים החמים, שפכי הלבה

  • קרחון הלנגיוקל

12
ימים
יום
1

תל אביב - רייקיאוויק

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון, ממנו נמריא דרך יעד ביניים באירופה לאיסלנד- ארץ הקרח והרי הגעש. נחיתה בעיר רייקיאוויק עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר באיסלנד. היא גם הבירה הצפונית ביותר בעולם היא הלב של הפעילות הכלכלית והממשלתית של איסלנד, העברה לבית המלון באזור.

יום
2

רייקיאוויק - מפלי ראונפוסאר - מפל ברנאפוס – שייט במפרצים - חצי האי סנייפלנס

נקדיש את רובו של היום לביקורים מיוחדים בחצי האי סנייפלנס ("חצי האי של ההר המושלג") הנשלט על ידי הר הגעש סנייפל שגובהו 1446 מ' והקרחון סנפלסג'וקול (Snaefellsjokull) שבו, על פי ספרו של ג'ול וורן, נמצאת הכניסה לבטן האדמה...ניסע לאורך כביש הטבעת, ונעצור לביקור במפלי ראונפוסאר (Hraunfossar)"מפלי הלבה". מפל זה שנמצא על נהר קוויטה, תופעה ייחודית שבה המים מתפרצים מאמצע גובה הסלעים מעל שכבת החרסית ומתחת לשכבת הלבה, נמשיך למפל ברנאפוס (Barnafoss) "מפל הילדים" שבו לפי האגדה שני ילדים נפלו לנהר מגשר שהיה במקום. נצא לשייט באחד המפרצים ולאחר מכן העברה לבית המלון באזור.

יום
3

חצי האי סנייפלנס –חוות גלאומבאייר - אקוריירי

לאחר ארוחת בוקר נצא אל עיירות הדייגים המקיפות את האזור, נהנה מנוף והטבע ונמשיך לחוות גלאומבאייר שמייצגת בניה איסלנדית מסורתית. צורת בניה זו הובאה על ידי המתיישבים הראשונים מארץ מוצאם, התפתחה ושוכללה כפתרון לבעיה של מחסור בעצים לבניה. נמשיך לכיוון אקורירי (Akureyri) - בירת הצפון, "עיר גדולה" במונחים איסלנדיים ללינה.

יום
4

ימת מיווטן – מפלי גודאפוס - הר הגעש קוורפיאטל - הר הגעש קראפלה- הסוויק

נבלה חלק ניכר מיום זה באזור ימת מיווטן (Lake Myvatn) היפה. נקודת ציון נהדרת במסגרתו של טיול מאורגן באיסלנד. נבקר בתופעות וולקניות שונות סביב האגם – בריכות בוץ ומים רותחים, שפכי לבה מעלים עשן ועוד נמשיך למפלי בגודאפוס (Gooafoss)- "מפל המים של האלים", שלתוכו זרק שליט מקומי את פסלי האליל שלו לפני כ-1000 שנה כדי להוכיח את נאמנותו לנצרות, נצפה על הר הגעש קוורפיאטל, הר געש יפיפה עם חרוט במרכז הלוע, ונכנס להר הגעש קראפלה - עם חרוט בראשו בדומה להר אסקיה. האזור פעיל מאד מבחינה גאולוגית ועד היום התפרץ ההר 29 פעמים. נבקר בתחנת כוח גיאותרמית הנקראת גם היא "קרפלה" המספקת חשמל לכל האזור. ונלמד על השיטה שפיתחו האיסלנדים להפקת חשמל נקי מהאנרגיה הטמונה בבטן האדמה. נמשיך להסוויק לשיט צפיה בלוויתנים הייודי לאזור. לינה באזור הסוויק.

יום
5

פארק יוקולסארגליופור (Jökulsárgljúfur) – מפלי דטיפוס

נצא אל פארק יוקולסארגליופור הממוקם על הגדה המערבית של הנהר הקרחוני יוקולסה א-פיולום, מטרתו להגן על הקניון שנוצר על ידי הנהר ועל המגוון הגדול של הצמחים והעופות שבו. נבקר במפלי דטיפוס (Dettifoss) המפל בעל העוצמה הגדולה באירופה, גובהו 44 מ' ורוחבו 100מ' והוא מריק כ- 1500 מ"ק מים, בוץ וחול לתוך קניון Jokulsargljufur – הקניון הגדול והמרשים ביותר במדינה. בתום הביקורים חזרה למלוננו .

יום
6

בג'יפים ואופנועי שלג לקרחון הואטנאיוקול Vatnajökull glacier - והפיורדים המזרחיים

נסיעה בג'יפים לקרחון הואטנאיוקול בהגעה נעלה על גבי אופנועי שלג לביקור על הקרחון נכיר את כל תופעות הקשורות לאיזור הקרחונים בהמשך נבקר בפיורדים המזרחיים וכפר דייגים בשם Egilsstaidr village. לינה וארוחת ערב באזור

יום
7

קרחון ואטנאיוקול - לגונת הקרחונים - שמורת סקאפטאפל

נצא לקרחון ואטנאיוקול (Vatnajokull) - נטייל ברגל אל האגם אליו נופלת שלוחת הקרחון, ונערוך שייט בן 30 דקות בלגונה הקרחונית כשאנו מוקפים בגושי קרח צפים, נמשיך במסלול ההקפה של האי האיסלנדי עד הגעתנו אל שמורת סקפטאפל (Skaftafell ), אחת משמורות הטבע היפות ביותר של איסלנד בה נוכל להתרשם מ"נופי מדבר שחורים" עשויים אבן בזלת ועמודים המקיפים את מפל סוורטיפוס Svartifoss אליו נגיע בהליכה רגלית. לינה באיזור.

יום
8

האי ווסטמאן - מפלי סקוגאפוס וסליילנדספוס

נצא במעבורת אל איי ווסטמאן- הנמצאים מול חופיה הדרום-מערביים של איסלנד – ארכיפלג הכולל איים געשיים המיתמרים בצורות מרהיבות מתוך האוקיינוס. נגיע לאי המיושב היחידי – היימאי (Heimaey) שבו בשנת 1973 התפרץ הר געש, שכיסה חלק מהכפר. כיום, משמש האי בעיקר למחקר עבור הגיאולוגים, שחוקרים את התפתחות האיים והיווצרותם. נצא לסיור בכפר ובבתים שנחפרו מתוך הלבה והאפר ונצפה אל מצוקי האי הנופלים אל הים. האיים עשירים בבעלי כנף ובמקום מקננת מושבת תוכוני ים (פאפינים) הגדולה באיסלנד. בהמשך נחזור במעבורת אל היבשה ונמשיך בנסיעה לאורך החוף הדרומי לשני מפלים מרשימים, סקוגאפוס וסליילנדספוס. לינה באזור.

יום
9

מפלי גולפוס - תינגוויטלר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכינו למפלי גולפוס, נבקר בגייזר המפורסם המתפרץ מידי כמה דקות, נמשיך לאזור קרחון הלנגיוקל ונצא למסלול רגלי קצר המעפיל לנקודת תצפית על לגונת הקרחונים, נבקר בתינגוויטלר – הוא אתר בעל חשיבות היסטורית, תרבותית גיאולוגיים הוא אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר באיסלנד. נמשיך לרקיוויק בה נבקר באתריה המרכזיים של העיר הבירה הצפונית ביותר בעולם. נבקר באזור העיר העתיקה והנמל העתיק, נראה את בתי העץ ששרתו את הסוחרים הדנים במאה ה- 17 והיום משמשים לממכר צמר ומזכרות אופייניות , נראה את הכנסייה "דום קירכה" שהוקמה ב- 1796 , את אזור ה"בריכה" בה ניתן לצפות ב כ- 40 מינים של ציפורים, בית העירייה, גן הפסלים ועוד ממבני העיר ככל שיותיר הזמן. בתום הביקור נמשיך ללינה ברייקיאוויק.

יום
10

רייקיאוויק הלגונה הכחולה

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל הלגונה הכחולה אתר מרחצאות גאותרמיים השוכן באגם ליד העיירה גרינדוויק (Grindavík)שם נסיים את טיולינו במרחצאות הנחשבים לאחד מאתרי התיירות הפופולריים במדינה. נשוב לריייקיאוויק להמשך סיורים ולינה.

יום
11

רייקיאוויק- תל אביב

העברה לשדה התעופה, טיסה ליעד באירופה והמשך טיסה לישראל הגעה לתל אביב בים 12.

יום
12

רייקיאוויק – תל אביב

נחיתה בתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים