פרטי הטיול
ברלין ופראג - הערים המוזהבות

ברלין ופראג - הערים המוזהבות

גרמניה, צ'כיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
 • דרזדן

 • הרובע היהודי בפראג

 • גשר קארל

 • העיר העתיקה

 • קרלובי ווארי

 • בניין הרייכסטאג

 • אלכסנדרפלאטץ

 • אנדרטת השואה

 • פוטסדאם

 • ווילה ואנזה

 • לייפציג

7
ימים
יום
1

תל אביב – ברלין – דרזדן – צ'כיה

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לברלין, בירת גרמניה המאוחדת ומרכז התרבות של אירופה. עם ההגעה ניסע לכיוון פראג. בדרך נעצור לביקור בעיר דרזדן, בירת חבל סאכסוניה, היושבת על נהר האלבה. עיר ברוקית טיפוסית, מהיפה בערי מזרח אירופה, שנהרסה כליל במלחמת העולם השניה ונבנתה מחדש תוך שימור השרידים והצביון הברוקי. בתום הביקור המשך לבית המלון בצ'כיה.

יום
2

פראג

פראג – עירם של המהר"ל והחייל האמיץ שוייק, נחשבת למרכזה התרבותי והכלכלי של צ'כיה. נבקר ברובע היהודי, נצפה אל בית הכנסת אלט נוילנד, נמשיך לגבעת מצודת הראדצ'ני לתצפית על העיר, נראה את כנסיית מתיאס. נגיע אל גשר קארל המפורסם, עטור הפסלים. נמשיך אל העיר העתיקה לכיכר השעון האסטרונומי.

יום
3

פראג – קרלובי וארי (יום בחירה)

יום חופשי. המעוניינים יוכלו לצאת (בתשלום) לביקור בעיירה קרלובי וארי. דרך נוף של גבעות, יערות ונהרות אל עיירת המרפא הציורית והמפורסמת קרלובי וארי. העיירה בנויה על 12 מעיינות טרמליים וחבוקה בין הרים.

יום
4

צ'כיה – ברלין

הבוקר נעזוב את צ'כיה חזרה לכיוון ברלין. עם ההגעה נערוך סיור בעיר במהלכו נעבור בשדרת אונטר דן לינדן - שדרת "עצי התרזה", נמשיך לבבל פלאץ, מקום שריפת הספרים בשנת 1933 ונראה את "אנדרטת הספרים הריקה" של האומן הישראלי מיכה אולמן, המנציחה את האירוע. נראה את פסלו של פרידריך הגדול ואת בניין האוניברסיטה על שם הומבולדט, נמשיך לאלכסנדרפלאץ, נעבור ברובע ניקולאי, נמשיך ונראה את מגדל הטלוויזיה - סמלה המסחרי של מזרח ברלין. נערוך תצפית אל עבר בניין הרייכסטאג ההיסטורי - בית הפרלמנט הגרמני, נמשיך לכיכר פריז ושער ברנדנבורג המפורסם, ואנדרטת השואה.

יום
5

פוטסדאם ווילה ואנזה (יום בחירה)

יום חופשי. המעוניינים יוכלו להצטרף (בתשלום) לסיור בפוטסדאם - עיר עתיקה הסמוכה לברלין, בה נבנה ארמון יפיפה על פי בקשתו של מלך פרוסיה, פרידריך הגדול, כחיקוי לפאר הצרפתי הברוקי שכל כך העריץ. נראה את ארמון "שלוס סנסוסי" (הארמון "ללא דאגות") מהיפים באירופה, וגניו הנדירים ביופיים (בהתאם לעונה). נמשיך לביקור בואנזה ונראה את הווילה בה התקיימה "ועידת ואנזה" ובה דנו בדרכים לביצוע "הפתרון הסופי". נמשיך לגרונוולד ונראה את אתר ההנצחה בתחנת הרכבת ממנה יצאו הטרנספורטים של יהודי ברלין.

יום
6

ברלין

נתחיל את היום באזור הרובע היהודי ברחוב אורניינבורגר, המהווה עדות חיה לקהילה יהודית גדולה ומשגשגת שהתקיימה בו בעבר. נראה את אחד המבנים המרשימים של ברלין, בית הכנסת הבנוי בסגנון מורי-בזנטי, בעל כיפת הזהב, ונשוטט בהאקשרמארקט, והאקשהוף עם החצרות המדהימות, נמשיך את סיורנו לאורך נהר השפריי ונצפה אל הברלינר דום, הקתדרלה המרשימה של ברלין ואל מוזיאון פרגמון הנחשב לאחד מגדולי המוזיאונים בעולם. נמשיך בקו התפר בין "מזרח" ל"מערב" ל"צ'ק פוינט צ'רלי"- נקודת המעבר המרכזית והמיתולוגית בין שני חלקי העיר, ונסיים את סיורנו בחומת ברלין – איסט סייד גאלרי, והרחוב המערבי המפורסם הלא הוא ה"קו דאם".

יום
7

לייפציג – תל אביב (יום בחירה)

יום חופשי. המעוניינים יוכלו להצטרף (בתשלום) לסיור לעיר לייפציג, עירם של גתה, מנדלסון ובאך. עיר עתיקה וקסומה, בעלת מורשת והיסטורית רבת השנים, השבה לחיים מחודשים לאחר נפילת החומה. תוך כדי טיול נראה את אנדרטת האומות – הגדולה ביותר באירופה, האנדרטה לזכר יהודי העיר שנספו במלחמת העולם השנייה, ובכנסיית תומס בה קבור באך. בתום הביקור העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לארץ.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים