פרטי הטיול

פנטזיה אוריינטלית

פנטזיה אוריינטלית

מרוקו

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • המאוזוליאום של מוחמד ה – 5 והקסבה ברבאט
  • הרובע היהודי, בית הקברות וה"מדינה"בפס
  • טיול ג'יפים בדיונות הסהרה
  • פנטזיה: ערב פולקלור
  • רכס הרי האטלס
  • קזבלנקה – המוזיאון היהודי
11
ימים
יום
1

תל אביב, קזבלנקה, רבאט

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים לקזבלנקה. לאחר הנחיתה נערוך סיור היכרות עם העיר ובסיומו נסע לבית המלון ברבאט.

יום
2

רבאט, מקנס, פס

הבוקר נצא לסיור ברבאט, נצפה על ארמונו של המלך, נבקר במוזוליאום של מוחמד ה 5- (סב המלך הנוכחי ולידו בנו חסן ה – 2 אשר נפטר ב 1999- ). נבקר בקסבה, מרכזה ההיסטורי של העיר ובשרידי המסגד הגדול. לאחר מכן נסע למקנס, שנבנתה ע"י הסולטאן מולאי איסמעיל במאה ה- 17 ושימשה כבירתו. נבקר ברובע היהודי העתיק ובאתריה המרכזיים של העיר. בתום הביקור נמשיך למלוננו בפס.

יום
3

פס

יום זה יוקדש לביקור בפס, העיר המוכרת כבירה הדתית-תרבותית של מרוקו, המייצגת את העיר הערבית הטיפוסית של ימי הביניים ובעלת ה"מדינה" המעניינת ביותר במרוקו. העיר נוסדה ע"י מולאי אידריס הראשון ובה התגורר הרמב"ם לפני עלייתו ארצה. נצפה על ארמון המלך מהרחבה, נסייר בסמטאותיה הססגוניות של העיר, נבקר בבית העלמין היהודי העתיק ובקברה של הצדיקה ללה סוליקה, נעבור דרך ה"מלאח" - מקום מגוריהם של יהודי פס ונבקר בגילדות הפועלות באותו אופן שפעלו מאז ימי הביניים ובשוק העורות הצבעוני. בתום הסיור נשוב לבית המלון.

יום
4

פס, ארשידיה, ארפוד

נפרד מפס ונסע דרומה דרך יערות הארזים של מישליפן לביקור בעיירת הקיט איפראן שבהרי האטלס. נצפה על המלון של המלך בו מתארחים מבקרים חשובים ונמשיך למידלט ולארשידיה, בירת הסהרה וערש בית המלוכה העלוואי. לקראת ערב נגיע ללינה בארפוד.

יום
5

מדבר הסהרה, ווארזאזת

עם בוקר נצא לסיור ג'יפים ונצפה בזריחה המרהיבה מעל הדיונות של מרזוגה, אשר במדבר הסהרה. בהמשך ניסע לקניון הנפלא של הטודרה ולעמק הדדס הזרוע בבוסתנים. נסע בדרך "אלף הקסבות" ונגיע לווארזאזת, עיירת המחוז הציורית, בה נלון.

יום
6

ווארזאזת, מראקש

היום נראה את קסבת "טיפולטוט" שבה שוכן צוות הצילום של הסרט "לורנס איש ערב", וקסבת אית בן חאדו, הקסבה המרשימה ביותר במרוקו שבה צולמו עד כה 35 סרטים. נסייר באזור רכס האטלס הגבוה וניסע דרך מעבר טיז א-טישקה (בגובה 2,250 מ' מעל פני הים), שהוא מרכז מכרות המתכת מן הגדולים בעולם. נמשיך למראקש המכונה "הפנינה האדומה", בה נשהה בשבת. הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום
7

מראקש

תפילה בבית הכנסת של הקהילה היהודית וסעודת שבת. לאחר מכן נצא לסיור רגלי בעיר עם מלווה הקבוצה. בערב – נתור מזמינה אתכם ל"פנטזיה" - מופע פולקלור מקומי.

יום
8

מראקש, עמק האוריקה

הבוקר נערוך סיור במראקש בעלת הקסם המיוחד, במהלכו נראה את ארמון הבאהיה, גני מנרה, הקוטבייה - המסגד הגבוה בעיר, המדראסה, המלאח - הרובע היהודי וכמובן כיכר ג'מע על פנע, הססגונית והתוססת. בתום הביקור נצא לטייל בהרי האטלס ונחצה את עמק האוריקה דרך נופים פראיים. בסיומו של יום נשוב למלוננו.

יום
9

מראקש, אסאווירה, סאפי

נפרד ממראקש המרתקת ונסע לאסאווירה (מוגדור) - עיר נמל לחוף האוקיינוס האטלנטי שנמלה נוהל על ידי יהודים. נסייר בנמל ונראה את תותחיו שברכישתם השתתפו סוחרים יהודים. נסייר באזור בו שכנה בעבר הקהילה היהודית ונראה את בית הקברות העתיק בו נמצא קברו של ר' חיים פינטו. משם נמשיך לסאפי, נבקר באחוזת הקבר של משפחת בני- זמירו ונראה את תעשיית החרס המקומית. לינה בסאפי.

יום
10

אזמור, קזבלנקה

הבוקר נצא לאזמור, מרכזם של הסוחרים היהודיים בני זמירא מפליטי פורטוגל שמצאו מקלט בעיר. נבקר בקבר ר' אברהם בעל הנס ונמשיך לקזבלנקה, המטרופולין הכלכלי הגדול ביותר במרוקו המודרנית. נערוך סיור בעיר, נראה 3 את העיר החדשה, העיר העתיקה והבזאר הססגוני באב-אל-מרכז. נמשיך לביקור מרגש במוזיאון היהודי המיוחד, האוצר חפצי קודש של הקהילה היהודית מכל רחבי מרוקו. לינה בקזבלנקה.

יום
11

קזבלנקה, אירופה, תל אביב

נסע לנמל התעופה ונטוס, דרך יעד ביניים, לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים