פרטי הטיול
מרוקו – 4 ערי המלוכה: רבאט, מקנס, פס, מראקש

מרוקו – 4 ערי המלוכה: רבאט, מקנס, פס, מראקש

מרוקו

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • המאוזוליאום של מוחמד החמישי

  • מקנס – הרובע היהודי

  • פס – בית הקברות והרובע היהודי, ה"מדינה", ערב חאפלה!

  • איפראן – עיירת הקיט

  • מראקש – הקוטביה, המלאח, כיכר ג'מע אל פנע

  • בני מלאל

8
ימים
יום
1

תל אביב, רבאט

נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונמריא דרך אירופה, לקזבלנקה - הבירה. נמשיך לאורך חוף האוקיאנוס האטלנטי עד הגיענו לרבאט, בירת הממלכה, בה נלון.

יום
2

רבאט, מקנס, פס

הבוקר נערוך סיור ברבאט. נטייל בקסבה בעלת שער הכניסה מתקופת שלטון המורים. נצפה על ארמון המלך המפואר ונראה את שרידי המסגד הגדול שנהרס ברעידת אדמה ב- 5771 . נבקר במאוזוליאום ע"ש מוחמד ה - 5 ובנו חסן ה – 2, נתרשם ממגדל )טור( חסן ונשקיף מרחבת המגדל על הגשר החוצה את נהר בורג-רג וצופה לעבר העיר סלה הסמוכה לרבאט. נבקר בקסבת אודיה הציורית וסמטאותיה הצבועות בכחול. נמשיך בדרכנו למקנס, בה חיה בעבר קהילה יהודית חשובה. נראה את הכיכר המרכזית, השוק הססגוני ואת "באב אל מנסור" – השער המהודר ורחבת השוק ההומה למרגלותיו. בסיומו של יום נגיע אל מלוננו בפס

יום
3

פס

את היום הזה נקדיש להיכרות וביקורים בפס, בה התגורר הרמב"ם טרם עלייתו ארצה. נבקר ברחבת ארמון המלך ב"מדינה" המרשימה ונתרשם מהשווקים הססגוניים, בתי המלאכה וגילדות העור והאוניברסיטה הקראוונית . נמשיך לרובע היהודי ולבית הקברות היהודי המרשים ביותר במרוקו ונפקוד את קברה של הצדקת ללה סוליקה – הנערה היהודייה היפיפייה שיהודי מרוקו מזכירים עד היום את שמה בקינת ט' באב. בערב – נתור מזמינה אתכם לחאפלה מרוקנית טיפוסית!

יום
4

איפראן, בני מלאל, מראקש

לאחר ארוחת הבוקר נסע לעיירת הקיט הציורית איפראן. נמשיך לבני מלאל עד הגיענו למראקש, המכונה "פנינת הדרום", בה נלון.

יום
5

שבת - מראקש

יום זה יוקדש לסיור מודרך בעיר. נתחיל את סיורנו באתרים ההיסטוריים, ארמון הבאהיה, גני מנרה, הקוטביה - המסגד הגבוה בעיר, המלאח - הרובע היהודי והעיר העתיקה, בה גולת הכותרת של סיורנו - כיכר ג'מע אל פנע התוססת. כאן מקובצים בצפיפות דוכני מזון, קוראים בקלפים, מאלפי נחשים ועוד. בערב יוכלו המעוניינים לצאת )בתשלום( לבילוי מהנה - ה"פנטזייה"- מופע פולקלור ברברי טיפוסי הכולל שתייה.

יום
6

)אסאווירה(

יום חופשי. המעוניינים יוכלו לנסוע )בתשלום( לאסאווירה, היא מוגדור, הנחשבת ליפה ביותר בין ערי החוף. נבקר בבית הקברות היהודי בו מצוי קברו של רבי חיים פינטו ומשם לעבר הרובע היהודי המרשים בו נמצא בית מדרשו. נמשיך למצודה הימית )הסקאלה( ונמל הדייגים. בסיומו של יום נשוב למלוננו במראקש.

יום
7

קזבלנקה

נסע לקזבלנקה, בירתה הכלכלית של מרוקו. נראה את כיכר מוחמד ה 5- , העיר העתיקה והעיר החדשה, הטיילת המרשימה ועוד. לינה בעיר.

יום
8

קזבלנקה, ת"א

נשלים את סיורנו בעיר ועוד יוותר לנו זמן לקניות אחרונות. נסע לשדה התעופה ונמריא, דרך יעד ביניים, חזרה לת"א.

יום
9

מראקש, אסאווירה, סאפי

נפרד ממראקש המרתקת ונסע לאסאווירה (מוגדור) - עיר נמל לחוף האוקיינוס האטלנטי שנמלה נוהל על ידי יהודים. נסייר בנמל ונראה את תותחיו שברכישתם השתתפו סוחרים יהודים. נסייר באזור בו שכנה בעבר הקהילה היהודית ונראה את בית הקברות העתיק בו נמצא קברו של ר' חיים פינטו. משם נמשיך לסאפי, נבקר באחוזת הקבר של משפחת בני- זמירו ונראה את תעשיית החרס המקומית. לינה בסאפי.

יום
10

אזמור, קזבלנקה

הבוקר נצא לאזמור, מרכזם של הסוחרים היהודיים בני זמירא מפליטי פורטוגל שמצאו מקלט בעיר. נבקר בקבר ר' אברהם בעל הנס ונמשיך לקזבלנקה, המטרופולין הכלכלי הגדול ביותר במרוקו המודרנית. נערוך סיור בעיר, נראה 3 את העיר החדשה, העיר העתיקה והבזאר הססגוני באב-אל-מרכז. נמשיך לביקור מרגש במוזיאון היהודי המיוחד, האוצר חפצי קודש של הקהילה היהודית מכל רחבי מרוקו. לינה בקזבלנקה.

יום
11

קזבלנקה, אירופה, תל אביב

נסע לנמל התעופה ונטוס, דרך יעד ביניים, לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים