פרטי הטיול
הודו ורכסי ההימלאיה

הודו ורכסי ההימלאיה

הודו

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מקדש הזהב באמריצר

  • טקס החלפת משמרות הגבול בין הודו לפקיסטן

  • טיול ברכבי שטח לדרמסלה

  • מעבר ההרים רוטאנג פאס

  • רישיקש

11
ימים
יום
1

ת"א – מומבאיי - דלהי

ניפגש בשדה התעופה על שם דוד בן גוריון לטיסת אל על ישירה למומבאיי (בומביי). עם ההגעה לעיר נעלה על טיסת המשך לדלהי, בירת הודו. לאחר הנחיתה בדלהי העברה לבית המלון,

יום
2

דלהי – אמריצר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתחנת הרכבת לנסיעה ברכבת המהירה לאמריצר. אמריצר היא המרכז הרוחני של מאמני כת "הסיקים". בעיר שוכן אחד מהמקדשים החשובים ביותר לחברי הכת "מקדש הזהב" שנבנה במאה ה-17. עם ההגעה נצא לסיור בעיר שבמרכזו ביקור במקדש הזהב. זהו קומפלס של מבנים שבמרכזו מוקף "בבריכת האלמוות" ניצב מקדש הזהב בו שוכן הספר הקדוש, הספר החשוב ביותר באמונתם של דת הסיקים. בכניסה למקדש נחלוץ את הנעלים ונחבוש כיסוי ראש כנהוג במקום. נסייר לאורך האגם המקיף את המקדש. נתרשם מסגנון הבנייה של המקדש המשלב אלמנטים של אומנות אינדית ואומנות מוסלמית. נראה את הדהרמסלה מעון עבור עולי הרגל שפוקדים את המקדש. בדהרמסלה מעניקים להם מקום לינה ואוכל. לאחר מכן ניסע לעבר הגבול שבין פקיסטן והודו לצפייה בטקס סוריאליסטי של החלפת משמרות בגבול . בטקס צופים קהל משולהב משני צדי הגבול אשר מעודד בתרועות רמות את חייליו המתחלפים. בתום היום נחזור ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום
3

אמריצר – דהרמסלה

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על וואנים/רכביי שטח ונצא בנסיעה צפונה אל דהרמסלה. מקום מושבה של מנהגי העם הטיבטי שהוגלה מארצו על ידי שלטונות סין וכן של מנהיגה הרוחני הדלהי לאמה. העיר שוכנת אל מול רכסי הרי דהולדהאר וצופה על העמק הירוק קאנגרה. דרכנו תעבור דרך שדות האורז הירוקים, ומטעי התה. עם ההגעה לדהרמסלה נבחין בגולים הטיבטים הרבים, והשפעתם הייחודית על העיר. העברה לבית המלון.

יום
4

דהרמסלה

לאחר ארוחת הבוקר נעלה באמצעות הוואנים אל מקלאוד גאנג' – העיר העילית של דהרמסלה השוכנת כ- 500 מטר גבוה יותר. העיר מוגדרת כבירתה של הגולים הטיבטים ומהווה מוקד משיכה לאלפי מאמינים. עם ההגעה לעיר נבקר במקדש נמגהיל. מקדשו ומעונו הרשמי של הדלהי לאמה- נראה את אורח חייהם של הנזירים הטיבטים המנהלים את טקסיהם ברחבי המקדש. לאחר מכן נמשיך את יומנו ונבקר בספרייה הטיבטית המשמרת את התרבות העם הטיבטי. את היום נסיים בביקור השוק הטבטי הגדול שם נמצא עבודות יד מקומיות

יום
5

דהרמסלה – עמק קולו – מנאלי

עם בוקר נמשיך בנסיעה צפונה אל מנאלי. ניסע בוואנים דרך עמק קולו הפורה "עמק האלוהים". ניסע לאורך נהר הביאס הזורם בתחתית העמק, בצידו השני של דרכנו נראה את רכסיו של ההימלאיה ההודית המעוטרים בשלג תמידי. נעצור לביקור בעיירה קולו הצופה על האזור המרהיב. לאחר ההפסקה נמשיך את הנסיעה צפונה דרך נופיו הירוקים של העמק נראה את המפלים, הכפרים הציוריים וכמובן המקדשים הטיבטים הפזורים לאורך הדרך. עם ההגעה למנאלי העברה לבית המלון.

יום
6

מנאלי – מעבר ההרים רוטאנג פאס

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על הוואנים ונעפיל על מעבר ההרים רוטאנג פאס השוכן בגובה של כ- 4000 מטר. ניסע לאורך אחת הדרכים היפות של הודו – המחברת בין מנאלי - בירת חבל לאדק לה. נראה רכסי ההימלאיה ההודית הצופים על העמקים הירוקים. לאט ישתנו לנו מראות הנוף בהתאם לגובה שבו נהיה מעמקים ירוקים עד למישורים הצחיחים של פסגות ההימלאיה. בחלקו השני של היום נבקר במקדש של האלה אידמבה המעוטר בגילופי עץ מיוחדים. בתום היום נחזור למלוננו במנאלי.

יום
7

מנאלי – שימלה

ניפרד ממנאלי ונעלה על הוואנים לנסיעה לשימלה, היא בירת מדינת הימאצ'אל פראדש בהודו ולשעבר בירת הקיץ של הודו הבריטית. העיר הייתה בעברה חלק ממלכת נפאל וקרויה על שם האלה שיאמלה דווי אחת מהתגלמויותיה של האלה קאלי. העיר בעלת האופי הבריטי קולוניאלי בעלת מבנים רבים הבנויים בסגנון בריטי מובהק עם ההגעה לעיר העברה לבית המלון.

יום
8

שימלה – קופרי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור באתר הסקי קופרי הזדמנות נהדרת לערוך תצפית על האזור היפה. בתום הסיור נחזור לשימלה ונערוך סיור לאורך "המול" מרכז העיר הססגוני בעל האווירה הבריטית, נעלה לסקנדל פוינט לתצפית פנוראמית על העיר. לאחר מכן נמשיך לסייר בין אתריה של העיר ונראה את ארמון המשנה למלך, את מקדש ג'אקהו הנבנה לכבודו של אל הקוף נותיר מעט זמן חופשי לקניות "במול" ולאחר מכן נחזור למלוננו.

יום
9

שימלה – רישיקש

לאחר ארוחת הבוקר נצא נסיעה לרישיקש אחד מהמרכזים הרוחניים הידועים של הודו. בעיר זו הביטלס פגשו את המאהארישי יוגי ושהו באשראם שלאחר מכן משך אליו מפורסמים רבים נוספים. בעיר זורם נהר הגנגס המהווה מקום מפגש להיטהרות עבור המאמינים ההודים ובעיר עצמה שורה אווירה שלווה ורוחנית מה שהפכה אותה למוקד עלייה לרגל לתיירים רבים הפוקדים אותה. עם ההגעה לעיר נצא לסיור רגלי ראשוני להתרשמות מהאווירה הייחודית של העיר.

יום
10

רישיקש – הרידוואר

את היום נקדיש לרישקש והרידוואר מהערים הקדושות בהודו. בשעות הבוקר נערוך סיור מקיף ברישיקש. נראה את הגשר התלוי לקשמאן ג'ולה. נסייר בין האשראמים המפוזרים לאורכו של הגנגס. נצפה במאמינים העורכים טקסי היטהרות בנהר על ידי טבילה בנהר. בחלקו השני של היום נבקר בעיר הרידוואר השוכנת על הנקודה בו מגיע נהר הגנגס מגבעות הסיווליק שלמרגלות ההימלאיה. נערוך סיור בעיר ובעיר ושבעות הערב נצטרף לטקס "ארטי" על גדות נהר הגנגס. בתום היום נחזור למלוננו.

יום
11

רישיקש – בומביי- ת"א

תם טיולנו בהודו והתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים