פרטי הטיול

הודו ונפאל

הודו ונפאל

הודו

האטרקציות העיקריות בטיול:

 • שייט לאי אלפנטה כולל ביקור במערותב
 • מקדש ג'אגדיש
 • מבצר מהרג'ה
 • שייט על נהר הגנגס
 • טקס מקומי במקדש המפורסם המוקדש לברהאמה
 • רכיבה על פילים וביקור במבצר אמבר
 • ביקור בטאג מאהאל המפורסם
 • ביקור במקדשים הארוטיים מרהיבי עין
 • שיעור יוגה
 • קוטוב מינאר
 • מקדש הקופים
19
ימים
יום
1

תל אביב - בומביי

נפגש בנתב"ג לטיסה לתת היבשת ההודית. הגעה למחרת מוקדם בבוקר למומבאי (בומביי לשעבר)- בירת מהרשטרה. האיים עליהם בנויה העיר שהייתה מיושבת ע"י עם הדייגים בשם קוליס. מומבאי הועברה במאה ה-16 לפורטוגלים ע"י סולטאן ג'וג'אראט. בנישואי הנסיכה הפורטוגלית, קתרינה מברגאנזה, למלך אנגליה, צ'רלס ה-2 ניתן להם האי המרכזי כמתנת חתונה.היום העיר הקוסמופוליטית ומרכז מסחרי של הודו הנמל הוא הפעיל ביותר בתת יבשת.

יום
2

בומביי

הגעה בבוקר מוקדם העברה למלון בו נסעד ארוחת בוקר ונמתין לקבלת חדרים מוקדמת במיוחד לקבוצה. מנוחה בחדרים ולאחריה נצא לסיור בעיר: נתחיל בשער הודו, המבנה הקולוניאלי שהוקם לכבוד ביקור המלך ג'ורג' ה-5 ב- 1911 בהודו. נבקר במוזיאון הנסיך מווילס (בביקורו הראשון ב- 1905 בהודו היה ג'ורג' החמישי עדיין בתואר הנסיך מווילס), בגנים התלויים שבראש גבעת מאלאבאר MALABAR אשר הוקמו ב1881 ושמם נובע מן העובדה שהם הוקמו על גבי שורה של מאגרים שסיפקו מים לבומבי. נבקר בדובי גאת- המכבסה הפתוחה הגדולה בעולם. נעבור ליד כנסיית אפגן וליד מזרקת פלורה הניצבת במרכז העסקים של מומבאי. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום
3

בומבי - אלפנטה - אודאיפור

היום נצא בשיט לחצי יום באי אלפנטה הידוע. שם האי ניתן ע"י הפורטוגלים בגלל פיל האבן הגדול שניצב בעבר ליד החוף.באי מקדשים חצובים בסלע שנחצבו בין השנים 450-750 לספירה ונקרא האי גואראפורי-"מקום המערות"-GHORAPURI במערות לוחות תבליט המוקדשים לשיווה המפורסם בהם הטרימורטי (שיווה בעל 3 ראשים) המסמלים את שלושת סגולות האל -הבורא,המשמר וההורס. אחה"צ טיסה לאודאיפור בראג'יסטאן. העברה משדה התעופה למלון. ארוחת ערב ולינה

יום
4

אודאיפור - יום סיורים

לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר באתרי העיר - נבקר בארמון העיר שהיה שייך למהרג'ה של אודאיפור. נבקר במקדש ג'אגדיש - JAGDISH –בו פסל אבן שחור של האל וישנו. נבקר בגן העלמות המכובדות- "סאהליון קי בארי" – .SAHELYON KI BAאחה"צ נבקר ב EKLINJI וב NAGDA 2 מקדשים ידועים ונקנח לפנות ערב בשייט באגם פיצ'ולה (השייט מותנה בכמות מספקת של מים באגם). באגם ישנם שני איים אשר משמשים כיום כמלונות יוקרתיים בבעלות המהרג'ה של אודאיפור. ובו חצרות מזרקות וגנים ושני ובו ארמון מקסים אשר עתיד גם הוא להפוך למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום
5

אודאיפור - ראנקפור - ג'ודפור

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לג'ודפור,בדרך נבקר בראנקפור בו נמצא אחד המקדשים הג'יינים הגדולים והחשובים ביותר בהודו שנבנה במאה ה- 15.תקרת המקדש נתמכת ע"י 1444 עמודים שכל אחד מעוטר בצורה שונה. נמשיך לג'ודפור העיר השנייה בגודלה בראג'יסטאן ניצבת על גבעות אבן חול אדמדמה.ג'ודפור מכונה גם העיר הכחולה בשל צבע בתיה כשבמרכזה מתנשא מבצר מהרנגר האדיר. ארוחת ערב ולינה בג'ודפור.

יום
6

ג'ודפור - פושקאר

נתחיל את הבוקר במבצר המהראג'ה הניצב על שן סלע אדירה. נבקר במתחם הארמונות מוטי מאהל (ארמון הפנינה). ופול מאהל (ארמון הפרחים), נמשיך למוזיאון Umaid Bhawan Palace. אחה"צ נצא לכיוון פושקאר- עיירה קטנה וחשובה היושבת סביב אגם פושקאר הקטן אך היפיפה המוקף מדרגות רחצה ומקדשים. להינדים פושקר היא מרכז חשוב של עליה לרגל עקב הימצאותו של אחד מ - 3 המקדשים הבודדים המוקדשים לאל ברהמה. נסייר ברחובות העיירה הצבעוניים המלאים חנויות של תכשיטי כסף ובגדים. ארוחת ערב ולינה באזור פושקר. בערב נצא לפעילות משותפת.

יום
7

פושקאר - ג'איפור

לאחר ארוחת הבוקר נחזה בטקס במקדש בראהמה ולאחריו נצא בדרכינו אל ג'איפור בירת חבל ראג'יסטן. נגיע בשעות הערב לג'איפור הנקראת גם "העיר הורודה" בשל הבניינים הצבועים בורוד כך גם ראה אותה הנסיך אלברט ובעלה של המלכה ויקטוריה כשביקר כאן ב- 1876. העיר חייבת את שמה ובנייתה למהרגה ג'אי-סינג השני. ארוחת ערב ולינה בג'איפור. בערב נצא לפעילות משותפת

יום
8

ג'איפור - יום סיורים

ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסייר בעיר ובאתריה - נבקר במבצר אמבר האדיר אליו נגיע ברכיבה על פילים, בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר. בנייתו של המבצר החלה ב1592 והוא יושב על מדרון גבעה, מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג'פוטי. אחה"צ נבקר בארמון המהרג'ה ובמצפה הכוכבים הייחודי. נמשיך ונבקר בשרידי ארמון הרוחות הנחשב לאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ודוגמא מהממת לכישרון האומנותי הראגפוטי. העברה אל המלון לארוחת ערב ולינה.

יום
9

ג'איפור – דלהי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לדלהי. דלהי - בירת הודו אשר משלבת בנייה חדשה ומודרנית לצד בנייה ישנה - גורדי שחקים חדשים ליד שכונות הודיות מתפוררות. עם ההגעה ובהתאם לשעה נתחיל בסיור פנורמי בעיר. לאחר סיום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
10

דלהי

לאחר ארוחת הבוקר נחל בסיור עיר מקיף בבירת הודו. נתחיל ב- Raj Ghat מונומנט לזכרו של מהטמה גנדי, נעבור ליד המצבר האדום אשר נבנה בתקופת השיא של שלטון המוגולים ונבקר במסגד הגדול. נבקר גם במקדש הלוטוס המוקדש לדת הבהאיים. נבקר ב- Qutub Minar. נמשיך לשער הודו ונעבור ליד בנייניי הפרלמנט וארמון הנשיאות. נתרשם מחיי עיר אשר מדהימה בגודלה ובכאוס השולט בה, אך מצד שני תושביה מחייכים ומסבירי פנים. ארוחת ערב ולאחריה נצא לפעילות משותפת. חזרה למלון ללינה.

יום
11

דלהי - אגרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לאגרה. עם ההגעה נצא לבקר בטאג' מאהאל*, המבנה המוגולי המפורסם שנבנה ע"י השליט שאה גאהן לזכר אשתו, לה היה נשוי 18 שנה בשנים 1612-1630, שמתה בעת לידת ילדם ה-14. העברה למלון לארוחת ערב ולינה באגרה. * ייתכן כי הביקור ייערך למחרת.

יום
12

אגרה

את אגרה הקים השליט המוגולי ה-1 באבור ב-1526 וקבעה כבירתו. אגרה משמשת כמרכז מוביל בתחום האומנות והמסחר עוד מתקופת המוגולים מהמאה ה-16. הבוקר נבקר במבצר אגרה שניצב לגדות נהר יאמונה ממנו השקיף שאה גאהן על בניית הטאג' מהאל לאחר שנכלא ע"י בנו שתפס השלטון בהפיכה. נמשיך לפאטיפור סיקרי, בירת האימפריה המוגולית בתקופת שלטונו של הקיסר אקבר בין השנים 1586-1570. העיר שננטשה פתאום ומהווה דוגמא לארכיטקטורה מונגולית אחה"צ נבקר בקברו של אקבר בקרבת העיר. ארוחת ערב ולינה באגרה.

יום
13

אגרה – ג'אנסי – אורצ'ה - קג'ראהו

בבוקר נעלה על רכבת מהירה לנסיעה לג'אנסי. משם נמשיך לאורצ'ה - כפר שנשתמר היטב מאז הקמתה ב-1531 כבירת ממלכה ראג'יפוטית מקומית. נסייר בעיר ונתרשם. המשך נסיעה לקג'ראהו, עם ההגעה המאוחרת העברה למלון לארוחת ערב* ולינה. *ייתכן כי ביום זה נאכל ארוחת צהריים במקום ארוחת ערב.

יום
14

קג'ראהו : סיורים במקדשי העיר - וראנאסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לראות את מקדשי קג'וראהו הארוטיים - אחד ממוקדי המשיכה העיקרים של הודו אשר הוקמו ע"י מלכי צאנדלה בין 950 ל1050 לספירה. נבקר במקדשים החשובים ביותר : מקדש קנדריה מהדווה ומקדש לקשאמאנה ואחה"צ העברה לשדה התעופה לטיסה לוראנסי, עירו של שיווה, אל ההרס והחורבן לפי המיתולוגיה ההודית. לאחר ההגעה יציאה לסיור ראשוני בוראנסי. העברה למלון ארוחת ערב ולינה. • בערב נצא לפעילות משותפת.

יום
15

וראנאסי

וראנאסי- "עיר הנצח" היושבת על גדת נהר הגאנגס הקדוש ומהווה מוקד לעליה לרגל של חסידי שיווה ומשמשת כמרכז ההוויה ההודית וככזאת משלבת אמונה , פולחן , ריחות וצללים. וארנסי היא ללא ספק תמציתה של הודו כולה וביקור בה הינו חוויה לכל החושים. לעיר זו יוקדש כל היום. מוקדם בבוקר נצא לשיט על הגנגס לצפות בעולי הרגל הרבים הבאים לבקר במקדשי העיר ובמתרחצים במימי נהר הגנגס הקדוש. נצפה בגאטים לשריפה אשר בהם נשרפות הגוויות לאחר שעשו את דרכן האחרונה אל הגנגס הקדוש. לאחר השיט נחזור למלון לארוחת בוקר. נצא לסיור במקדשי העיר, נבקר בבאראט מאטה המוקדש לאמא הודו ובו מוצגת מפת שיש של הודו, נעבור דרך האוניברסיטה ההינדית בנארס. נבקר בסרנאת, כ 10 ק"מ צפונית לואראנסי - המקום בו נתן בודהא את דרשתו הראשונה. נמשיך לשיעור יוגה מיוחד ומרענן בהדרכה של גורו יוגה. יוגה – פירוש המילה "אחדות", על פי הפילוסופיה ההינדית ניתן להגיע לאחדות בין הגוף לנפש ובאמצעות תרגול גופני להשפיע על התודעה. בתום התרגול המרגיע והמרענן נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
16

וראנאסי - קטמנדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה לטיסה אל קטמנדו, בירת נפאל. קטמנדו היא העיר הגדולה ביותר במדינה ואוכלוסיית המטרופולין שלה מונה כ-7 מיליון נפשות. העיר ממוקמת בגובה של 1,400 מ' מעל גובה פני הים, בעמק קטמנדו במרכז נפאל, על גדות נהר הבגמטי. עם ההגעה נצא לסיור התרשמות בעיר ונראה את כיכר ארמון המלך הישן של קטמנדו כולל ביקור במקדשה של האלה החיה קומארי. נמשיך לביקור בסוואימבונאט, הידוע כ"מקדש הקופים", על שום להקת הקופים הגדולה המתגוררת במקום. המקדש שוכן על גבעה המשקיפה על עמק קטמנדו, כשני קילומטר מערבית לעיר. בסוף גרם המדרגות הארוך נמצאת הסטופה (מבנה בודהיסטי דתי בצורת פעמון) ובראשו מבנה מוזהב ממנו משקיפות עיניו של בודהה. מסביב לסטופה גלגלי תפילה ומתפללים בודהיסטים. ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

יום
17

קטמנדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול באיזור. נחל בסיור לדקשינקלי למקדש מעניין ומשם לביקור במקדש פשופטינאט שנבנה לכבודו של האל שיווה ויושב על הגדה המזרחית של נהר הבגמטי. אחר הצהריים נבקר בעיר הקדומה פטאן שם נתרשם מחיי היום-יום של תושבי העיר, כיכר העיר, מקדשים ןאף מחנה פליטים טיבטים אשר ברחו מסין. נמשיך לביקור בבודהנאט כדי לראות סטופה מעניינת ויפה. סטופה היא בית התפילה של הדת הבודהיסטית. נלמד ונתרשם מהמבנה. נחזור לקטמנדו בתום יום מעניין לארוחת ערב ולינה.

יום
18

קטמנדו

מוקדם בבוקר נשכים קום ונצא לדהוליקהל על מנת לצפות בזריחה מעל הרי ההימאליה. העיירה הקטנה נמצאת בגובה של 1,650 מטר מעל פני הים ובעלת תצפית מדהימה על עבר ההרים המושלגים בזריחה (במידה ותנאי מזג האוויר יאפשרו). נמשיך לביקור בבהאקטפור, עיר אשר הוקמה ע"י מלך אננדה דווה בשנת 1889. העיר מאופיינת באומנות וארכיטקטורה של סגנון של פעם. נבקר במקדש ניאתפולה, פגודה יפהפיה ובכיכר העיר. חזרה לקטמנדו לארוחת ערב ולינה.

יום
19

קטמנדו – ת"א

בשעות הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה לתל אביב דרך איסטנבול. הגעה לתל אביב בשעות הלילה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים