פרטי הטיול
מאורגן למרוקו

מאורגן למרוקו

מרוקו

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • ביקור במפלי האוזוד

  • מלאח היהודי כולל בית העלמין, בית הכנסת, גילדת המפחים, צובעי הבדים והבורסקאים בפס

  • חנות 100 אלף תבלינים וצמחי מרפא במרקש חנות של חסן פיללי

  • כיכר החלומות – ג'מע אל פנה במרקש

  • סיור בשוק המקומי של פס והמלאח היהודי כולל בית הקברות המקומי

  • סיור בקזבלנקה כולל שוק החובוס וצפייה במסגד חסן השני והטיילת

11
ימים
יום
1

ת"א – קזבלנקה – רבאט

נצא מנמל התעופה בן גוריון בטיסה דרך אירופה לקזבלנקה, לאחר הנחיתה ומעבר הגבול ניסע לכוון העיר רבאט עיר בירתה של מרוקו. עם ההגעה לעיר נערוך סיור להתרשמות מאתריה השונים של עיר זו, נבקר ברחבת ארמון המלך נמשיך משם למבצר "הריבת" הנבנה לפני כ 1800 שנה, כמו כן נבקר במאוזוליאום בו קבורים המלכים מוחמד ה-5 חסן ה-2 והנסיך עבדללה, נראה את מגדל טור חסן משם נמשיך לסיור במלאח היהודי נצפה על בניין הפרלמנט ונטייל אם יתאפשר מבחינת לוח זמנים נטייל בשוק המקומי של העיר. לינה ברבאט.

יום
2

רבאט-מקנס-פס

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בעיר ונעלה על חומותיה של קסבת אל הודיה לתצפית לעבר העיר סאלה הנמצאת בצדו השני של הנהר. לאחר מכן נמשיך בדרכנו לכיוון העיר מקנס נערוך סיור להכרת העיר, נטייל בסמטאות נסתובב בשוק המקומי "בב אל מנצור" נמשיך לארמון המלוכה המשופץ, נבקר בכיכר אלהדים וברובע היהודי ובתלמוד תורה . עם ערב נגיע אל העיר פס. לינה בפס.

יום
3

פס

ביום זה נתמקד בעיר המסמלת את הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו, נטייל ברחובותיה וסמטאותיה הצרים והציורים של העיר העמוסה בבתי מלאכה המגוונים שבה מבורסקאים נפחים רקעי נחושת ועוד... נתחיל את סיורנו במלאח היהודי נבקר בבית עלמין היהודי ונבקר בקברה של הצדיקה ללה סוליקה ונשמע את סיפור הנערה שהועלתה על המוקד בשל קידוש השם משם נמשיך לבית הכנסת העתיק איבן דנאן ומשם לבית הרמב"ם, לאחר מכן נמשיך לרחבת ארמון המלוכה וסיור בשוק המקומי בו נראה את הבורסקאים, חנויות הכפתנים והקומקומים וצביעת העורות וחניות הנגרים ועוד.. העיר פס מוגדרת כאתר שימור של אונסק"ו. לקראת אחר הצהרים נחזור למלון לינה בפס. בערב נוכל לצאת למופע חפלה הכולל משקה ראשון חינם (בתוספת תשלום).

יום
4

פס-איפראן-אפורר

נעזוב את פס ונמשיך לאזור האטלס התיכון, בדרכנו לעבר אפורר )כ-4 וחצי שע'( נעצור בעיירת הנופש איפראן שם נראה את פסל האריה ,סמלה של העיר, נשמע את הסיפור שמאחורי היצירה ונמשיך לסיור להתרשמות מהעיר. נמשיך לבני מלל השוכנת באזור חקלאי גדול. בני מלל הוקמה בשנת 1688 ע"י מולאי איסמיעיל. רוב תושבי העיר עוסקים בחקלאות שמגדלים בין היתר תפוזים, זיתים ותאנים. לאחר הסיור במקום נמשיך ונבקר במעיינות עין א-סרדון, כמו כן נראה את המפל הקטן, המזרים מים לגן הירוק. משם נמשיך לאפורר ,עיירה קטנה ושקטה. לינה באפורר.

יום
5

אפורר-מפלי האוזוד-מרקש

ארוחת בוקר במלון ולאחריה ניסע אל עבר הרי האטלס התיכון, לעבר אחת מפנינות הטבע היפות במרוקו, מפלי אוזוד, המקום מושך אליו תיירים מכל העולם ונקרא על שם עצי הזית הנמצאים בראשם המפלים משם נמשיך וניסע לכיוון העיר האדומה – מרקש. עיר מיוחדת על בתיה האדומים נשוטט סמטאות, נלך למלאח שהוא הרובע היהודי העתיק נבקר בבית הכנסת של מגורשי ספרד-אל עזמה ולכיכר הגמע אל פנה, הכיכר שוקקת חיים וניתן למצוא בה דוכני אוכל, רוכלים, מרפאים מרקידי נחשים ועוד..כמו כן נבקר בארמון הבהייה גני מנרה ונצפה במסגד הכותובייה. לינה במרקש. בערב נוכל לצאת )בתוספת תשלום(.למופע המפורסם הפנטזיה של עלי המופע כולל משקה ראשון חינם

יום
6

מרקש-עמק האוריקה

עם בוקר ניסע לעמק המפורסם ממנו נשקף ההר הגבוה בהרי מרוקו הטובאקל והרי האטלס, האזור רווי נחלים הזורמים למישור הגיבלט ומשם לנהר הטנסיפת. במהלך היום נבקר בחלק מהכפרים שבאזור ונבקר בקברו של הצדיק רבי שלמה בן לחנס. כמו כן נבקר בבית ברברי אותנטי בו נראה כיצד חיו המקומיים בעבר הרחוק נחזור אל העיר ונמשיך בסיורינו במרכזה, נראה את סגנון החיים בעיר. נצפה בקברי הסעידים משם נמשיך לביקור בחנות המפורסמת של חסן פיללי חנות "100 אלף תבלינים וצמחי מרפא" נקבל הסבר בשפה העברית על כל תבלין וצמח מרפא לינה במרקש.

יום
7

מרקש-אסווירה-אגדיר

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו בעיר ,לאחר מכן ניסע אל אגדיר, בדרכינו לשם נעבור דרך אסווירה הידועה גם בשם מוגדור. בדרכנו לעיר נבקר בבית הבד ונראה כיצד מפיקים את שמן הארגאן המפורסם והידוע בסגולותיו, עם ההגעה לאסווירה נתחיל את סיורנו בביקור בקברו של הצדיק חיים פינטו ומשם למלאח היהודי הישן והחדש של העיר נבקר בסקאלה המצודה הפורטוגזית העתיקה לאחר הביקור במצודה נגיע לחנות עץ הערער ונצפה בעבודות העץ הייחודיות, משם נמשיך לסיור בנמל המקומי יינתן זמן לארוחת צהרים.ניסע אל אגדיר, לאחר ארוחת ערב והתארגנות במלון, נצא לסיור רגלי לאורך הנמל. לינה באגדיר

יום
8

אגדיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל באגדיר, עיר נופש מודרנית מלאת מסעדות מלונות וחופים יפהפיים - אגדיר העיר הוקמה על ידי הפורטוגזים כעיר נמל, בעבר הייתה בעיר קהילה יהודית גדולה וכיום היא דלה מאד. בשנות ה60 פקדה רעידת אדמה את העיר שהרסה את רוב מרכז העיר, מאז שוקמה העיר אשר הפכה למוקד תיירותי. נבקר במצודה ]קסבה[ הצופה על הנמל והעיר החדשה. נבקר בנמל הדייג, בו נראה את צי הספינות, מקור תעסוקה לחלק מתושבי העיר, נכנס לאחד השווקים הצבעוניים. באם הזמן יאפשר יינתן זמן חופשי לקניות וטיול עצמאי בעיר. לינה באגדיר

יום
9

אגדיר-קזבלנקה

ארוחת בוקר במלון לאחריה ניסע לכיוון קזבלנקה )כ-4שע'(. עם ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני בעיר, נלך לאורכה של הטיילת )לה כורניש( עד לרובע אנפה היוקרתי, משם נמשיך ונצפה על מסגד חסן ה-2, כיכר היונים ונבקר בבית הכנסת בית אל* במידה ויהיה פתוח. לקראת שעות אחה"צ ניסע למלון להתארגנות וארוחת ערב. לינה בקזבלנקה.

יום
10

קזבלנקה

ארוחת בוקר במלון - לאחריה נשלים את סיורינו בעיר הגדולה, נצפה על בית משפט השלום והמחוזי, בית העירייה, פסלו של מושל מרוקו בתקופת החסות הצרפתית נראה את הבנק המגרבי הגדול, בית הדואר ועוד...נבקר במלאח היהודי ובשוק בחובוס. לינה בקזבלנקה.

יום
11

קזבלנקה-תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר במידה והזמן יאפשר ובהתאם לשעת הטיסה ניסע אל הקניון המפורסם בקזבלנקה ויינתן זמן חופשי לקניות . לאחר מכן ניסע אל שדה התעופה כדי לעלות על טיסה חזרה לארץ.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים