פרטי הטיול
צפון הודו כולל רישיקש

צפון הודו כולל רישיקש

הודו

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • המסגד הגדול בדלהי

  • המקדש הסיקי הראשי וראג'גאט

  • הטאג' מהאל

  • טקס הפוג'ה

  • טיול ג'יפים למורדות ההימליאה

  • מקדש קונג'אפורי

10
ימים
יום
1

ת"א – מומבאיי - דלהי

ניפגש בשדה התעופה על שם דוד בן גוריון לטיסת אל על ישירה למומבאיי (בומביי). עם ההגעה, טיסת המשך לדלהי, בירת הודו. העברה לבית המלון,

יום
2

דלהי העתיקה

יום טיול בבירת הודו – שילוב נדיר של ישן וחדש. נסייר באתרים עתיקים, ביניהם קוטאב מינאר– מינארט אבן עתיק שמסמל את ניצחון המוסלמים על שליטי האזור, נרכב בריקשות בסמטאות העיר העתיקה, בלב שוק ססגוני של תכשיטים ובדים לכלות וחתונות, נבקר במסגד הגדול של דלהי- הג'אמה מסג'יד ונותיר זמן חופשי לסיורים וקניות בבזאר העתיק.

יום
3

דלהי החדשה

נקדיש את היום לביקור בדלהי החדשה (אך לא רק) - ירוקה, נקייה ונעימה. נראה את שער הודו אשר נבנה לזכר הנופלים במלחמות, נראה את בנייני הממשל הקולוניאליים, בית הנשיא ובתי הנבחרים. נבקר במקדש הסיקי הראשי של דלהי ובראג' גאט- מקום שריפתו ואתר ההנצחה והזיכרון למהטמה גנדי. נבקר גם במקדש הלוטוס המפורסם- מקדש השייך לדת הבאהים. מקדש יפהיפה הבנוי משיש לבן ומוקף בבריכות וגינות.

יום
4

דלהי - פטיפור סיקרי - אגרה

ניפרד מדלהי בנסיעה מערבה לכיוון אגרה. בדרכנו נעצור לביקור בעיר הרפאים פטיפור סיקרי, העיר שנבנתה ע"י השליט המוגולי אכבר- ושימשה כבירת האימפריה המוגולית במאה ה-16. העיר נבנתה ב- 1571 אך שימשה כבירה 14 שנה בלבד. העיר ננטשה בשל מחסור במים ושלל מבניה נשתמרו באופן מפליא עד ימים אלו. פטיפור סיקרי היא דוגמא מובהקת לעיר מבוצרת מוגולית בעלת הגדרות ברורות לעיר פרטית וציבורית. נכנס דרך שער העיר אל ה"ג'אמי מאסג'יד" ואל קברו של השייח סלים. בתום הביקור במקום ניסע לאגרה ללינה.

יום
5

אגרה- המבצר האדום והטאג' מהאל

לאחר ארוחת הבוקר נקדיש את יומנו לאגרה. נקדיש את עיקר הביקור בעיר, לאחד מפלאי העולם והאתר התיירותי הידוע ביותר בהודו - הטאג' מאהל. המוזילאום עצום הממדים אשר נבנה על ידי הקיסר שה-ג'האן לזכר אישתו האהובה מומטז מהאל, אשר מהווה עד ימים אילו כמופת ליצירות ארכיטקטוניות. במשך 20 שנה עמלו על בניית המבנה בעל השיש הלבן אשר צבעו משתנה לאורך שעות היום לפי מיקומו של השמש. השתקפותו של המבנה במימי האגם הוא מראה עוצר נשימה. לאחר מכן נמשיך לסיור במבצר אגרה המוקף בחומה אדומה ושימש בעברו כמבצר צבאי ובתקופות מסויימות שימש כעיר בה שכנו ארומונות ומקדשים.

יום
6

אגרה - דלהי - רישיקש

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו העצמאיים באגרה ובאתריה היפים ( במידה והזמן יאפשר זאת) ולאחר מכן נצא בנסיעה לתחנת הרכבת בדלהי שם נעלה על הרכבת המהירה שתסיענו להרידוואר ומשם ברכב לעיר רישיקש מהמרכזים הרוחניים הגדולים בהודו. עם ההגעה לעיר נצא לסיור רגלי רשוני להתרשמות מהאווירה הייחודית של העיר.

יום
7

רישיקש - הרידוואר- טקס הפוג'ה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור ברישיקש אחד מהמרכזים הרוחניים הידועים של הודו. בעיר זו הביטלס פגשו את המאהארישי יוגי ושהו באשראם שלאחר מכן משך אליו מפורסמים רבים נוספים. בעיר זורם נהר הגנגס המהווה מקום מפגש להיטהרות עבור המאמינים ההודים ובעיר עצמה שורה אווירה שלווה ורוחנית מה שהפכה אותה למוקד עלייה לרגל לתיירים רבים הפוקדים אותה. בשעות הבוקר נערוך סיור מקיף ברישיקש. נראה את הגשר התלוי לקשמאן ג'ולה. נסייר בין האשראמים המפוזרים לאורכו של הגנגס. נצפה במאמינים העורכים טקסי היטהרות בנהר על ידי טבילה בנהר. בחלקו השני של היום נבקר בעיר הרידוואר השוכנת על הנקודה בו מגיע נהר הגנגס מגבעות הסיווליק שלמרגלות ההימלאיה. ובשעות הערב נצטרף לטקס " הפוג'ה " על גדות נהר הגנגס.

יום
8

טיול ג'יפים למורדות ההימליאה - מקדש קונג`אפורי

נצא ליום טבע במורדות ההימליאה, נעלה על ג'יפים מקומיים ונצא בנסיעה אל אזור הטבע הקסום. ניסע לאורך גדות הגנגס המושך אליו מאמינים רבים לטהרה, נבקר בכפרים מקומיים וססגוניים, נעפיל לגובה של כ- 1,700 מטר לביקור במקדש קונג'אפורי הססגוני ותצפית מרהיבה על רכסי ההימליאה. לאחר מכן נמשיך את סיורנו במורדות רכסי ההימליאה בנסיעה דרך הנופים המרהיבים חזרה לרישיקש בה נלון.

יום
9

דלהי – בומביי- ת"א

תם טיולנו בהודו והתאם לשעת הטיסה העברה לתחנת הרכבת לנסיעה ברכבת המהירה לדלהי ומשם לשדה התעופה לטיסה לבומביי וטיסת המשך לת"א.

יום
10

נחיתה בישראל

נחיתה בישראל

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים