פרטי הטיול
כוכב עירוני

כוכב עירוני

גרמניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • "אנדרטת הספרים הריקה"

  • כיכר פריז

  • שער ברנדנבורג

  • פארק טרפטוב

  • קבר באך בכנסיית תומס

  • אנדרטת האומות בלייפציג

  • מוזיאון פרגמון

  • ארמון "שלוס סנסואי"

5
ימים
יום
1

תל אביב – ברלין

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לברלין, בירת גרמניה המאוחדת ומרכז התרבות של אירופה. עם ההגעה נערוך סיור ראשוני הכולל תצפית אל עבר בניין הרייכסטאג ההיסטורי - בית הפרלמנט הגרמני, נמשיך לכיכר פריז ושער ברנדנבורג המפורסם, ומשם לפוטסדמרפלטץ. נסיים את סיורנו בחומת ברלין – איסט סייד גאלרי, הרובע הבוורי, והרחוב המערבי המפורסם הלא הוא ה"קו דאם".

יום
2

ברלין

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור בעיר במהלכו נעבור בשדרת אונטר דן לינדן - שדרת "עצי התרזה", נמשיך לבבל פלאץ, מקום שריפת הספרים בשנת 1933 ונראה את "אנדרטת הספרים הריקה" של האומן הישראלי מיכה אולמן, המנציחה את האירוע. נראה את פסלו של פרידריך הגדול ואת בניין האוניברסיטה על שם הומבולדט, נמשיך לאלכסנדרפלאץ, נעבור ברובע ניקולאי, נמשיך ונראה את מגדל הטלוויזיה - סמלה המסחרי של מזרח ברלין.

יום
3

דרזדן (יום בחירה)

יום חופשי. המעונינים יוכלו (בתשלום) נסיעה לביקור בעיר דרזדן, בירת חבל סאכסוניה, היושבת על נהר האלבה. עיר ברוקית טיפוסית, מהיפה בערי מזרח אירופה, שנהרסה כליל במלחמת העולם השניה ונבנתה מחדש תוך שימור השרידים והצביון הברוקי. נראה את בית האופרה, מהמפוארים והחשובים באירופה, ה"צווינגר", נצפה ממרפסת בריל על נהר האלבה, נטייל בעיר העתיקה, נלמד על עבודות שיקום בינלאומית של "כנסיית גבירתנו" שנהרסה במלחמת העולם השניה, ונראה את יצירת הפסיפס "מצעד אצילי סאכסוניה". בתום הביקור נמשיך ל"סקסוניה השוויצרית", הלא היא שמורת הטבע "בסטאי".

יום
4

ברלין

נתחיל את היום בביקור באזור שהיה לב ליבו של הרובע היהודי ברחוב אורניינבורגר, המהווה עדות חיה לקהילה יהודית גדולה ומשגשגת שהתקיימה בו בעבר. נצפה לעבר אחד המבנים המרשימים של ברלין, בית הכנסת הבנוי בסגנון מורי-בזנטי, בעל כיפת הזהב, נראה את האקשרמארקט, והאקשהוף עם החצרות המדהימות, ונמשיך לבית הקברות היהודי הישן שבו ניצבת מצבתו של משה מנדלסון. נמשיך לאורך נהר השפריי לאי המוזיאונים שהוכר על ידי אונס"קו כאתר מורשת תרבות עולמי. נצפה אל הברלינר דום, הקתדרלה המרשימה של ברלין ואל מוזיאון פרגמון הנחשב לאחד מגדולי המוזיאונים בעולם. נמשיך בקו התפר בין "מזרח" ל"מערב" ונבקר במוזיאון הטופוגרפי של הטרור, מתחם שבו שכנו מרתפי הגסטפו בעבר. נמשיך ל"צ'ק פוינט צ'רלי"- נקודת המעבר המרכזית והמיתולוגית בין שני חלקי העיר, מזרח ומערב.

יום
5

פוטסדאם (יום בחירה) ברלין – תל אביב

יום חופשי. המעוניינים יוכלו להצטרף (בתשלום) לסיור בפוטסדאם - עיר עתיקה הסמוכה לברלין, בה נבנה ארמון יפיפה על פי בקשתו של מלך פרוסיה, פרידריך הגדול, כחיקוי לפאר הצרפתי הברוקי שכל כך העריץ. נראה את ארמון "שלוס סנסוסי" (הארמון "ללא דאגות") מהיפים באירופה, וגניו הנדירים ביופיים (בהתאם לעונה). נמשיך לביקור בואנזה ונראה את וילת ועידת ואנזה בה התקיימה "ועידת ואנזה" אשר דנה בדרכים לביצוע "הפתרון הסופי". נמשיך לגרונוולד ונראה את אתר ההנצחה בתחנת הרכבת ממנה יצאו הטרנספורטים של יהודי ברלין. העברה לשדה התעופה וטיסה לארץ.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים