פרטי הטיול

טיול גאוגרפי שמורה פרטית בקרוגר פארק, מפלי ויקטוריה ושמורת צובה

טיול גאוגרפי שמורה פרטית בקרוגר פארק, מפלי ויקטוריה ושמורת צובה

דרום אפריקה, זימבאבואה, סוואזילנד

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • מפלי ויקטוריה
  • הר השולחן בקייפטאון
  • חוות גידול תנינים וצ'יטות
  • סיור ספארי בקרוגר פארק ברכבי ספארי מיוחדים פתוחים
  • פארק הקופים
  • שמורת צ'ובה
  • סואטו
16
ימים
יום
1

תל אביב - קייפטאון

צא מנתב"ג בשעות הערב בטיסה דרך יעד ביניים לקייפטאון. את הלילה נבלה בטיסה.

יום
2

קייפטאון

הגעה בשעות הצהרים ולאחר התארגנות ומנוחה במלון נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר. בתום הסיור זה נשוב למלון בקייפטאון לארוחת ערב ולינה.

יום
3

קייפטאון-כיף התקוה הטובה

יום טיולים מלא לחצי האי CAP POINT. הסיור יכלול שייט קצר לאי כלבי הים ב-הוט ביי HOUT BAY (מותנה במזג האויר).כמו כן לא נוותר על ביקור מיוחד במושבת הפינגווינים הנודעת בסימונסטאון (SIMONSTOWN). כמובן נבקר בשמורת הטבע של כיף התקווה הטובה, זה המקום לצפות בנקודת הקייפ ובכיף התקווה הטובה וכן במפגש של הזרם האטלנטי הקר עם הזרם ההודי החם. זהו למעשה יום בו נעלה על דרכים ציוריות מרשימות המשקיפות על נופים עוצרי נשימה. ונבקר גם בגני קירשטיין בוש (KIRSTEINBOHCH) לפני שובנו למלון. ארוחת ערב ולינה בקייפטאון.

יום
4

קייפטאון-הר השולחן ונתיב היין

הבוקר נערוך סיור בקייפטאון במהלכו נעפיל ונבקר בהר השולחן הנודע. בין היתר נעבור בגני חברת הודו המזרחית, בנייני הפרלמנט ובמצודת התקווה הטובה, המבנה העתיק ביותר בדרום אפריקה. נערוך ביקור במוזיאון דרום אפריקה וברובעים המלאיים. נמשיך לארץ היין ונערוך ביקור בסטלנבוש (STELLENBOSCH) המרכז של גידול ותעשיית היין העשירה של דרום אפריקה הממוקמת בליבו של נתיב היין. לא נוותר על טעימות יין באחד מהיקבים. בתום יום סיורים זה נשוב לקייפטאון לארוחת ערב ולינה.

יום
5

קייפטאון-אודסהורן

היום נצא מזרחה דרך מעבר SIR LOWRY ומפרץ סוולנדאם לכיוון מוסל ביי (MOSSEL BAY) , שם נבקר במוזיאון הימי הקרוי על שמו של ברתלומאו דיאז ונתרשם בין היתר מדגם סירת הקרבל הפורטוגלית אשר שימשה את דיאז במסעות הגילויים שלו במאה ה-15. בהמשך נחצה את מעבר רובינסון ונגיע לאזור החצי מדברי –"קארו הקטן" ולעיירה אודסהורן המכונה גם ירושלים הקטנה, בשל הקהילה היהודית הגדולה שפעלה בה בראשית המאה העשרים. עיירה זו נודעת בתעשיית נוצות היענים. נבקר בחוות יענים ונסעד שם ארוחת ערב. לינה באודסהורן.

יום
6

ההר השחור - אודסהורן

לאחר ארוחת הבוקר במלון, נתחיל את היום העומד לפנינו בנסיעה אל עבר שוורצברג, ההר השחור. את הנסיעה בהר השחור נעשה בכלי רכב מיוחדים המותאמים לשטח ובהם נוכל גם להנות מהנוף. מעבר ההר השחור הוא מעבר הרים אשר מחבר בין שני אזורים מדבריים בדרום אפריקה – הקארו הקטן והקארו הגדול. מדובר באזור אשר טומן בחובו כמה מהסודות הגיאולוגיים העתיקים ביותר של כדור הארץ, בתור מסלע אשר קיים, על פי ההערכות, כבר מעל 400 שנים בתצורות שונות. רבים מחשיבים את האזור הזה כאחד היפים ביותר בדרום אפריקה, ובמדינה שופעת נופים מדהימים כמו דרום אפריקה, מדובר בתואר שלא מושג בקלות. זהו אזור הררי וקשה למעבר, בעל דרך צרה ומפותלת, אשר מציע חולות בגוונים שונים, מפלים ונחלים, מערות נטיפים גדולות במיוחד, קפלי קרקע יפהפיים ועוד. כולל א.צהרים. בהמשך נבקר במערות הנטיפים של קנגו (CANGO CAVES) שהתגלו בשנת 1970. נתרשם המזקיפים והנטיפים המרשימים והמיוחדים. חזרה לארוחת ערב ולינה באודסהורן.

יום
7

נייזנה – חוות גידול תנינים וצ'יטות -ושייט בלגונה

היום נבקר בחוות החיות המקומית לגידול תנינים וצ'יטות. בתום הביקורים נמשיך דרך מעבר הרי האנטיניקואה (OUTENIQUA) לעיירה ג'ורג', ממנה נמשיך לנייזנה הנמצאת בלב נתיב הגנים. עם ההגעה נערוך שייט שקיעה בלגונה של נייזנה. ארוחת ערב ולינה בנייזנה.

יום
8

נייזנה –פארק הקופים – פארק הציפורים - ציציקמה - יוהנסבורג

נבקר בפארק הקופים ובו מאות קופים, מעשרות סוגים, מרחבי העולם. בתוך היער, כשהמוני קופים מתרוצצים סביבך או קופצים בין העצים למעלה. הולכים בשקט בין נקודות ההאכלה, והמדריך מסביר על סוגי הקופים שרואים בדרך. בסוף נלך על גשר תלוי ארוך מאוד, בגובה של צמרות העצים (130 מ`, לטענתם הארוך מסוגו בדרום אפריקה). חוויה יוצאת דופן! נבקר בפארק הציפורים הצמוד הוא יער שכוסה ב"חממת-רשת" ענקית ובו עפות חופשי אלפי ציפורים. על גשרי עץ מוגבהים (900 מ` של שבילים "מרחפים") כשעוברים בין סוגי סביבות - "יערות גשם", אגם - ואלפי ציפורים, מעשרות סוגים, מהיפים שראינו בחיים, עפות סביבך ללא חשש. נמשיך לשמורת החוף של יער עצי הציציקמה המפורסם בעצי ה-YELLOWOOD נערוך סיור בשמורת החוף היפה כולל מסלול הליכה עד לגשר שמעל שפת נהר הסערות. בתום הביקור נמשיך בטיסה ליוהנסבורג ללינה.

יום
9

יוהנסבורג- אומפומלנגה - וויט ריבר

נצא לכיוון צפון מזרח אל חבל אומפומלנגה. נעבור דרך ליידנבורג ומעבר לונג טום העטור ביערות אורן ואקליפטוס ונגיע לעיירת היערות סאבי. נבקר במפלי לונג קריק ו-מק מק. בערב נצא לספארי לילה . ארוחת ערב ולינה בוויט ריבר.

יום
10

וויט ריבר- דרך פנורמית – ספארי בשמורה פרטית בקרוגר פארק

נמשיך בנסיעתנו ונטייל ב"דרך פנורמית" אחת מדרכי הנוף היפות ביותר בדרום אפריקה. נראה את אחד הקניונים היפים בעולם, קניון הבלייד עם נקודות תצפית מהממות, אתרים יוצאי דופן כגון מפלי ליסבון וברלין, "חורי המזל של בורק", ונצפה על הנוף היפה מ"חלון האלוהים" (במידה ומזג האויר יאפשר). אחה"צ הגעה לkampa שמורת פרטית בקרוגר פארק – לאחר התארגנות נצא לספארי בשומרה. לינה בשמורה הפרטית.

יום
11

ספארי שמורה פרטית - יוהנסבורג

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לספארי בוקר בשמורה נחזור ללודג' לארוחת הבוקר ובהמשך נצא בנסיעה לכוון יוהנסבורג. הגעה והעברה למלון.

יום
12

יוהנסבורג – מפלי ויקטוריה (זימבבואה)

טיסת בוקר מוקדמת מקייפטאון ליוהנסבורג עם ההגעה המשך בטיסה למפלי ויקטוריה אחד משבעת פלאי עולם ומחזות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים, שהוכרזו כאתר מורשת עולמית עוד ב-1889, והעיירה בעלת אותו השם, מהווים חלק מפארק לאומי גדול. אחה"צ נערוך שייט על נהר הזמבזי עד זמן השקיעה. בערב נוכל לצפות במופע של ריקודים מסורתיים ליד המפלים, המציגים את כל סגנונות הריקוד של השבטים השונים, החיים בזימבבואה.

יום
13

מפלי ויקטוריה – שמורת צ'ובה

היום נערוך ספארי מרתק ברחבי שמורת צ'ובה שבבוצוואנה, המשתרעת על פני 11,000 קמ"ר. זוהי שמורה מגוונת ביותר: יש בה נופי סוואנה, יער, ביצות, וחופי נהר ונופים יובשניים תת מדבריים. בשטח העצום הזה מצויים שפע של בעלי חיים. אחת התופעות המרשימות בשמורה זו היא בורות המים. אל בור המים של סבוטי למשל מתנקזים פילים, ג`ירפות ואימפלות בשעות היום, ובלילה מצויים כאן גם אריות, נמרים, צבועים מנומרים ותנים. החיות הצמחוניות המגיעות לשתות מהמים מסיימות כאן לא אחת את חייהן, כתוצאה מהתקפה נועזת של הטורפים האורבים להן. בנהר צ`ובה מצויים מאות היפופוטמים הרובצים בשעות הקרירות על גדותיו ו"משתזפים" בחום. ביניהם מסתובבים עופות מים רבים כגון אנפות, מגלנים, כפנים וברווזים, והענקים הרובצים אינם מתייחסים אליהם כלל. עדרי פילים יורדים לרחוץ במים ולשתות מהם, ואנטילופות שונות רועות בעשב שלחוף הנהר.

יום
14

מפלי ויקטוריה – יוהנסבורג

היום נצא מוקדם בבוקר לביקור במפלים. נצפה במפלי ויקטוריה – שם המזכיר אגדות וזיכרונות ילדות ששימשו רקע למאות ספרים וסרטים על מקום קסום זה. אנשי המקום קראו למפלים המשתרעים לרוחב של 1.6 ק"מ – מוסי-אואה-טוניה-"העשן הרועם", המים הנופלים מגבהים שונים המגיעים עד 108 מ', יוצרים ענן נתזים הנראה כעשן ומסתיר לעיתים את המפלים. האנרגיה הרועמת של המפלים עומדת בניגוד בולט לרוגע של סביבת הבר המקיפה אותם. צעידה בשבילי יער גשם, הצומח תחת קשת נתז המפלים, אל נקודות התצפית הרבות – כל אחת טובה יותר מקודמתה-תספק לנו הזדמנויות נפלאות לצילום תמונות מרהיבות. בהמשך העברה לשדה התעופה המקומי לקראת טיסתנו ליוהנסבורג. העברה למלון. ארוחת ערב ולינה ביוהנסבורג.

יום
15

יוהנסבורג סואטו (SOWETO) פרטוריה

יום של סיורים ביוהנסבורג ובעיירה סואטו. נערוך בקור מיוחד בגולד ריף סיטי –העתק מדוייק של יוהנסבורג העתיקה מזמן "בהלת הזהב" המתחם כולל מספר רב של מוזיאונים, מסעדות ובנינים עתיקים בסגנון ויקטוריאני ואדוארדיאני. נבקר מכרה זהב ונלמד על יציקת זהב. נמשיך ונערוך ביקור מיוחד בעיירה השחורה סואטו ונלמד על המציאות האתנית המיוחדת של דרום אפריקה. בהמשך ביקור בפרטוריה, עיר הבירה האדמיניסטרטיבית של דרום אפריקה. נבקר באתריה החשובים כגון: אנדרטת החלוצים הנודעת, ביתו של הנשיא פול קרוגר ולקינוח אם יוותר זמן נבקר במרכז הקניות הענק. בשעות הערב העברה למרכז הבידור מונטה קזינו לארוחת ערב. לינה ביוהנסבורג

יום
16

דרום אפריקה - ת"א

הגעה לארץ בתום סיור מקיף בדרא"פ, סוואזילנד ומפלי ויקטוריה בזימבבואה.

בחר את תאריכי הטיול

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר לאדם בחדר זוגי
סטטוס הטיול
הערה
15.09.2017
30.09.2017
$4755
בהרשמה
ראש השנה
02.10.2017
17.10.2017
$4755
בהרשמה
סוכות
10.11.2017
25.11.2017
$4755
בהרשמה
21.11.2017
06.12.2017
$4699
בהרשמה
10.12.2017
25.12.2017
$4755
בהרשמה
חנוכה

בחר את הרכב החדר

סוג חדר
בחר מס' חדרים
סה"כ
חדר ליחיד
$0
$0
חדר לשניים
$0
$0
חדר לשניים + ילד
$0
$0
חדר לשניים + 2 ילדים
$0
$0
חדר לשניים + 3 ילדים
$0
$0
חדר לשלושה
$0
$0
חדר לארבעה
$0
$0