פרטי הטיול
טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה

טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה

גאורגיה, ארמניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • שוק הקרמיקה בשרושה

  • הרובע היהודי הישן בקוטאיסי

  • עיר המרפא "בורג'ומי"

  • ירוואן

  • אגם סוואן

  • "כנסיית הנשרים"

  • טביליסי

11
ימים
יום
1

תל-אביב – טביליסי

נפגש בשדה התעופה ונטוס לטביליסי בירת גיאורגיה, מרכזה התרבותי הפוליטי והכלכלי. בהגעה נעבור למלוננו.

יום
2

טביליסי - מצחטה-גורי-שוק הקרמיקה בשרושה- קוטאיסי

לאחר ארוחת בוקר ניסע למצחטה, בירתה העתיקה של גאורגיה. "מצחטה" בת ה- 3000 שנה. העיר נחשבת ל- "וותיקן" של הכנסייה הגיאורגית ויושבת על מפגש נהרות "קורה וארגו". נבקר באתרים ההיסטוריים המרשימים: בכנסיית הצלב ג'ווארי (מהמאה ה-6 לספירה) ובכנסיית "סוויטיצחובלי" (מהמאה ה- 11 לספירה). שתיהן הוכרזו כאתרי מורשת עולמית על ידי אונסקו. לאחר הביקור נמשיך לכיוון "גורי" הידועה כעיר הולדתו של המנהיג הסובייטי סאטלין. נבקר במוזיאון סטאלין נראה את ביתו וניכנס לתוך קרון הרכבת בו ערך את כל מסעותיו ברחבי ברית המועצות.נמשיך מערבה של שוק הקרמיקה בכפר שרושה לסדנת אמן קרמיקה וסדנת בישול החצ'אפורי האוכל המזוהה ביותר עם גיאורגיה. נגיע אל העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה קוטאיסי. בהגעה נעבור למלוננו.

יום
3

קוטאיסי - רכז הקווקז הגבוה וחבל סוואנטי- מסטיה

בבוקר נצא לכיוון קוטאיסי. נבקר באתרים המרכזיים של קוטאיסי. נסייר בשוק המקומי ובקתדרלה "בגרטי" אתר מורשת עולמית שמשומר בידי אונסקו, נסייר ברובע היהודי הישן, בשוק הגילדות המקומי ובבית הכנסת. נמשיך בנסיעה לחבל סוונאטי. אזור זה נחשב לאזור היפה והמיוחד ביותר בגאורגיה, באזור נשמרים מגדלי אבן ייחודיים הנחשבים כאתר מורשת עולמית. ניסע בכביש סלול במקביל לאורך נהר אינגורי ומשני צידה נופים מדהימים, לאחר מעבר דרך יער נגיע למסטיה בירת החבל. לינה וארוחת ערב במסטיה.

יום
4

מסטיה אושגולי מסטיה

יום נהדר בנופים של הרי הקווקז, פסגות גבוהות ומפלים. בג'יפים מקומיים נצא דרך הכפרים איפארי וקאלה, בהם שוררת עדיין רוח ימי הביניים. נמשיך אל הכפר "אושגולי" הממוקם בגובה 2,200 מטר מוקף בהרים הגבוהים של רכס הקווקז. בחודשי החורף הכפר מכוסה בשלג ולעיתים הוא מנותק משאר חלקי גיאורגיה לכן המסורת והתרבות המקומית השתמרו. נצא לטיול רגלי קצר ונהנה מפיקניק בחיק הטבע, למרגלות הר שחארה- ההר הגבוה ביותר בגיאורגיה והשני בגובהו בקווקז לנוף פסגות מרהיב. בסיום סיורנו נחזור למלוננו לארוחת ערב.

יום
5

חבל סוואנטי- זוגדידי - קוטאיסי

לאחר ארוחת בוקר נשלים את ביקורנו בקווקז ונגיע לעיר זוגדידי ששוכנת על גדת נהר צ'חוֹאוּשי נסייר בשוק המקומי בסיום היום נגיע אל קוטאיסי העיר הגדולה השנייה בגאורגיה. לינה בקוטאיסי. ארוחת ערב במלון.

יום
6

קוטאיסי –בורג'ומי-אחאלציחה

היום ניסע דרך הרי הקווקז הנמוך, לעיר המרפא "בורג'ומי". נתרשם מבתיה הצבעוניים ומעיינות המים המינרליים ונבקר בפארק המים המינרלים אשר מופקים במקום. לאחר מכן נמשיך אל "אחאלציחה"– עיירה ששימשה כמרכז יהודי עם בית כנסת שנשתמר בה עד היום (כל יהודי אחאלציחה עלו לישראל) נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון ולאחר מכן נגיע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום
7

וארדזיה – המעבר לארמניה- גיומרי

הבוקר נצא בנסיעה אל האתר המרתק הנמצא בשכנות לגבול התורכי – עיר המערות – וארדזיה מהמאה ה-12 ובה מעל ל-6000 מערות חצובות בצלע ההר מתקופת שלטונה של המלכה תמרה, כיום ניתן לראות רק כ-300 מערות, נסייר במנזר ונתרשם מהמערכת המסועפת של המערות, בורות המים והמעברים המדורגים בין המערות. נראה את מצודת חרתוויסי מהמאה ה-10 השולטת על דרך המשי. נמשיך לעבר הגבול עם ארמניה ואל העיר גיומרי. נערוך ביקור במנזר "מרמשן" מהמאה ה- 10 לפני שנמשיך למלוננו.

יום
8

גיומרי-ארתיק-הר ארגץ-אמברד-מנזר סחמוסוואנק- ירוואן

יום נהדר לפנינו, נתחיל את היום בטיול קצר בגיומרי ולאחר מכן נמשיך בנסיעה לכיוון ירוואן -בירת ארמניה. בדרך נעבור בארתיק מרכז מכרות אבן טוף, דרך הר אראגץ – הגבוה בהרי ארמניה (4090 מטרים מעל פני הים), בדרך נעצור לביקור בשרידי העיר אמברד, עיר מבצר מן המאה ה-7 ובמנזר סחמוסבנק ובערב נגיע לירוואן- עיר הבירה של ארמניה. נלון בירוואן וארוחת ערב במסעדה טיפוסית

יום
9

ירוואן

לאחר ארוחת בוקר נסייר בירוואן, נצפה על העיר מפארק הניצחון, נמשיך לביקור באתר ההנצחה לרצח העם הארמני. במקום ניצבת אנדרטה מרשימה ומוזיאון המנציחים את רצח העם האכזרי אשר בוצע ב- 1915 על ידי האימפריה הטורקית. נבקר "במאטנאדאראן" מוזיאון מיוחד לאוסף הספרים הלאומי, בו נתוודע לכתבי יד עתיקים בשפות שונות, ביניהם מגילת אסתר בעברית. נשוטט בשווקים הססגוניים ועוד. אחר הצהרים ניסע לאצ'מיאדזין, בירתה העתיקה של ארמניה והמקום הקדוש ביותר לארמנים, נבקר בקתדרלת אצ'מיאדזין אשר נחשבת לקתדרלה העתיקה בעולם ונחשבת כאתר מורשת עולמי. נשוב לירוואן לארוחת ערב ולינה.

יום
10

ירוואן אגם סוואן-דיליג'אן-מעבר הגבול לגיאורגיה-טביליסי

בבוקר נצא לכיוון אגם סוואן העומד בגובה של 2,000 מטר. זהו האגם הגדול ביותר בקווקז והוא יושב על כחמישה אחוז מכל שטחה של ארמניה. עם ההגעה נצא לשייט קצר באגם. נמשיך צפונה לאזור דיליג'אן הידוע כאזור מרפא. נבקר בכנסיות באזור ביניהן "כנסיית הנשרים" ובמנזר "אגאפט" "HAGHPAT" הממוקם באזור לורי. המנזר הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו. בסיום היום נעשה את דרכנו חזרה דרך כפרים ארמניים נטושים שהופצצו על ידי האזורים נעבור את הגבול לגיאורגיה ונחזור לטביליסי בהגעה נהנה מארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום
11

טביליסי – ת"א

יום מלא לביקורים בטביליסי והזדמנות ללמוד על עברה העשיר כ- 1500 שנה. נבקר באתרים המרכזיים של העיר החל מהמרחצאות הגופרית אשר יושבים בלב העיר העתיקה, נבקר בכנסיות מהמאה ה- 13 לספירה. באזור זה ניתן גם לראות כנסיות שונות של גאורגיה, ארמניה. נבקר בבית הכנסת הגדול ונראה את המסגד המוסלמי העומדים אחד ליד השני כסימן לסובלנות הגאורגית. נמשיך לביקור במבצר "נרוקלה" מהמאה ה-4 לספירה, נראה את בית הקפה העתיק ביותר בעיר "קפה GABRIADZE" אשר קיבל את שמו ממפיק הסרטים המפורסם "רזו גאבריאדזה", נטייל ברחובות המרכזיים ובשדרות ונראה את הארכיטקטורה מכל הסוגים. אחר הצהרים נצא לנמל התעופה של טביליסי לטיסה חזרה לתל-אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים