פרטי הטיול
מבודפשט לפראג

מבודפשט לפראג

אוסטריה, צ'כיה, הונגריה, סלובקיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • קתדרלת סנט סטפן בוינה

  • בית הכנסת הגדול בבודפשט

  • ברך הדנובה

  • הרובע היהודי בפראג וגשר קרל

  • צ'סקי קרומלוב

  • שוק חג המולד בבודפשט

8
ימים
יום
1

תל אביב – בודפשט – שוק חג המולד!

בשעות הבוקר נטוס לבודפשט, בירת הונגריה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. נראה את כיכר הגיבורים, נהר הדנובה, בית הפרלמנט. נבקר בבודה, הבנויה ממזרח לנהר על גבעה בגובה של כ-06 מטרים מעל הדנובה, הגבעה מהווה עמדה אסטרטגית טובה ובסיס למתיישבים הראשונים. נראה את ארמון הקיסרים אשר חלק ממנו משמש היום כגלריה ההונגרית הלאומית, את כנסיית מטיאש הגוטית, את מצודת הדייגים והציטדלה. מגבעת גלרט נערוך תצפית נפלאה על העיר. נגיעה למלון, קבלת חדרים והתארגנות. בשעות הערב יציאה לבילוי והתרשמות משווקי חג המולד המרהיבים של העיר. לא לשכוח לאכול ממאפה הקיורטוש שנאפה על מוט על אש פתוחה ומצופה בסוכר לפני ההגשה. לינה בבודפשט

יום
2

בודפשט - היהודית

היום נצא לסיור מודרך באתריה היהודיים של העיר. נבקר במוזיאון היהודי ובית הכנסת המפואר שברחוב דוהני. בית כנסת זה, הגדול באירופה, בנוי בסגנון מורי. סמוך למוזיאון, שוכן בית הקברות של הקדושים המעונים. בשנת 4411 הפך האזור לגטו. בהעדר שטחי קבורה נוספים, הפך הגן לאתר ובו קברי אחים בהם טמונות גופותיהם של כ- 26 ,,,בני אדם. נראה גם את יד הזיכרון לשואה שאת הקמתה יזם טוני קרטיס, הכוללת עץ ערבה בוכייה שבור המעוצב בצורת מנורה הפוכה. על כל אחד מעלי העץ כתוב שמו של אחד מיהודי בודפשט שנרצח בשואה. בסמוך נמצא במקום הולדתו של חוזה המדינה- הרצל. בסוף הסיור נשוטט במדרחוב המפורסם ואצי-אוצה. בשעות הערב נחזור לבקר בשוק אחר של חג המולד!! לינה בבודפשט.

יום
3

ברך הדנובה

לאחר ארוחת הבוקר, יציאה מבודפשט ליום טיול מרתק לאורך עיקול נהר הדנובה המשובץ בערים עתיקות )בתשלום(. נראה ארמונות ונופים אותנטיים. נטייל באשתרגרום, מקום מושבו של המלך הראשון של הונגריה ובה הקתדראלה הגדולה במדינה. נמשיך לוישגראד הממוקמת באחד המקומות היפים שבעיקול הדנובה. נעלה למצודה ונבקר בה, נהנה מהנוף הנפלא הנשקף ממנה לעבר הדנובה ומשם נדרים אל סנטאנדרה ונשוטט בסמטאות הציוריות ובין הדוכנים הרבים ובגלריות שבעיר. לאחר יום עמוס בחוויות העירות העטופות ומקושטות בצבעי ובאורות חג המולד, נשים פעמינו לעבר ברטיסלבה, בירת סלובקיה. לינה בברטיסלבה.

יום
4

ברטילסבה

יום סיור בברטיסלבה, בירתה של סלובקיה המקושטת לקראת חג המולד. נעפיל אל המצודה השוכנת על גבעה רמה המשקיפה אל העיר. נמשיך לעיר העתיקה. נראה את הבית הצר ביותר בסלובקיה בדרכנו אל כיכר העיר. נראה את בית האופרה והבלט, ונגיעה למלוננו. בשעות הערב נבקר בשוק חג המולד של העיר. לינה בברטיסלבה.

יום
5

ברנו -וינה

הבוקר ננצא בנסיעה אל ביקור בברנו, השוכנת במחוז מורביה, אחת הערים העתיקות באזור הניחנת בשילוב מעניין של ארכיטקטורה עתיקה ומודרנית. נערוך סיור פנוראמי במקום בו נראה את העיר העתיקה, כיכר השוק, הארמונות, התיאטרון העתיק. בתום הסיור נמשיך לוינה. נסייר במדרחוב המפורסם, הקרטנרשטראסה, כיכר מריה טרזה, הקתדראלה הגותית. נתרשם מבית העירייה, הפרלמנט, בית האופרה, התיאטרון ומארמון החורף – הופבורג, המשתמש במקום מושבו של קנצלר אוסטריה. נמשיך אל ארמון בלוודר לתצפית מרהיבה על העיר. נצא לביקור בשוק חג המולד הוינאי שבכיכר העיריה. לינה בוינה.

יום
6

צ'סקי קרמלוב - פראג

לאחר ארוחת הבוקר, נשים פעמינו אל עבר העירה הצכית, צ'סקי קרמלוב הסמוכה לגבול עם אוסטריה. ביקור בעירה היפה שזכתה בתואר אתר מורשת עולמית של אונסקו בשל האריכטרטורה באוירת ימי הביינים. נסתובב בין סמטאות האבן של העיר העתיקה, נבקר בטירה העתיקה השוכנת על הצוק החולש של העיירה, בתום הביקור נשים פעמינו לפראג. לינה בפראג.

יום
7

פראג

היום יוקדש לפראג. נתחיל בסיור פנוראמי לאורך נהר הוולטאבה - ומול אתרי פראג המפורסמים על גדות הנהר: גשר מאנס, גשר קארל, המצודה, הבית המרקד והתיאטרון הלאומי. נתמקם במלוננו נמשיך לסיור רגלי בשדרת ווצלאב ההומה בתיירים, בתי אוכל ובתי מלון. נראה את פסל ווצלאב הקדוש, האיש וסוסו, נספר על יאן פלאך הסטודנט שהצית את עצמו במחאה על פלישה סובייטית, נמשיך למגדל אבק השריפה שהגן על פראג, ומשם לכיכר הדמוקרטיה. נפגוש את יאן הוס מי שהנהיג את המרד נגד הכנסייה ברומא, נצפה בשעון האסטרונומי נביט עם כולם אל-על לדמויות היוצאות מהשעון.

יום
8

פראג – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נשים פעמינו לשדה התעופה לטיסה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים