פרטי הטיול
מקסיקו וגואטמלה

מקסיקו וגואטמלה

מקסיקו, גואטמלה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • סיור בעיר אנטיגואה

  • אגם אטיטלן ושוק צ'יציקסטננגו

  • פורטו בריוס

  • לוינגסטון

  • האתר הארכיאולוגי טיקאל

  • סאן קריסטובל

  • סאן חואן צ'מולה

  • זינאנקנטן

  • פלנקה

13
ימים
יום
1

תל אביב- גואטמלה סיטי- אנטיגואה

נעלה על טיסה מנתב"ג אל גואטמלה סיטי דרך יעד ביניים. עם הנחיתה אחר הצהריים, נצא מעיר הבירה גואטמלה סיטי לעבר בירתה ההיסטורית והעתיקה -אנטיגואה. אנטיגואה נמצאת בעמק ירוק מלא בשדות תירס וחוות קפה ומהווה פנינה ארכיטקטונית מן התקופה הקולוניאלית. סביב העיר שוכנים שלושה הרי געש פעילים המוסיפים לעיר נוף דרמטי והיסטוריה הפכפכה. אנטיגואה נהרסה ונבנתה מחדש שלוש פעמים ואנשיה מסרבים לעוזבה גם היום. בהתמדתם ומסירותם, הם הפכו את אנטיגואה למרכז תרבותי גועש. עם ההגעה סיור ראשוני קצר באנטיגואה, נשוטט בין כנסיותיה וחצרות הבתים האינטימיים שלה, נתענג על הקפה המקומי ונהנה ממוסיקת המרימבה המתנגנת מכל עבר. לקראת ערב הגעה אל בית המלון. ארוחת ערב ולינה באנטיגואה.

יום
2

אנטיגואה

היום נכיר את אנטיגואה מקרוב. נעלה על גבעת הצלב לתצפית על העמק בו ממוקמת העיר. נבקר בקתדרלה ובפלאזה הראשית של העיר ונכנס לכנסיית לה מרסד המרהיבה. נבקר בשוק הירקות והאומנים של העיר, נצפה באוטובוסים הצבעוניים האופייניים לגואטמלה ונסע אל מחוץ לעיר לחוות קפה משפחתית שמארחת את המוזיאון לכלים מוזיקאליים עתיקים של המאיה )קאזה קאחום(. המוזיאון ממוקם בתוך החווה, שם יוכלו המטיילים לבקר גם כן ולראות כיצד מכינים את פולי הקפה מהשלב הראשון. לקראת ערב, חזרה אל בית המלון. ארוחת ערב ולינה באנטיגואה.

יום
3

אנטיגואה- צ'יצ'יקסטננגו- סולולה- אטיטלן

לאחר ארוחת הבוקר נצא מאזור אגם אטיטלן לעבר השוק הגדול והצבעוני ביותר באמריקה התיכונה. צ'יצ'יקסטננגו. ביום השוק ,כל אנשי האזור ההררי זולגים ממקומות הישוב שלהם בהרים כדי לסחור,להתעדכן, לקבוע שידוכים ולרכל על הסביבה. השוק המרהיב הזה מעניק הזדמנות להיכנס לתוככי החיים של הילידיים באזור, ליהנות מהתלבושות המסורתיות של המקומיים ומתפוקתם החקלאית והאומנית. נסתובב בין הדוכנים , נטפס על ההר הקדוש ,פסקוואל אבך כדי לצפות בטקסים שמאניים ונכנס לבית הקברות של העיירה, אחד המקומות הצבעוניים בה תבקרו. עם תם הסיור נמשיך לאטיטלן, זה נוצר כשלוע של הר געש אדיר מימדים התמוטט לתוך עצמו. התוצאה המרהיבה יצרה אגם הררי העטוף מכל דפנותיו בהרי געש פעילים אשר למרגלותיהם עשרות כפרים אינדיאניים צבעוניים. בדרך, נעצור לשתיית שוקולד גולמי המופק במקום ונבקר בשווקיה של סוללה. הגעה בשעות אחר הצהריים, לינה וארוחת ערב אטיטלן.

יום
4

אגם אטיטלן

הבוקר נצא ליום שכולו חוויה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט של יום שלם באגם אטיטלן לעבר הכפרים הצבעוניים והאותנטיים שלכל אחד מהם ,אופי ייחודי משלו. נוכל לראות כיצד חיים המקומיים ונלמד על המסורת של כל אחד מהם. נבקר בכפר סאן פדרו ,מעוזם של המטיילים הישראליים, בסאן מרקוס, אי השלווה והמדיטציה ובסנטה קטרינה דה פולופו, בו נחזה באחד הטקסים הפגאניים הייחודיים לאזור- פולחן המשימון. נסעד את ארוחת הערב בעיירת פנחצל וחזרה אל בית המלון. לינה באטיטלן.

יום
5

אטיטלן- מסילה- סאן קריסטובל )מקסיקו(

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את אגם אטיטלן ונשים פעמינו אל מקסיקו. בדרך נחצה רכסי הרים געשיים עד הגיענו אל מסילה, גבולה הצפון מערבי של גואטמלה עם מקסיקו. לאחר חציית הגבול נעשה את דרכינו אל סאן קריסטובל הנחשבת לפנינה הקולוניאלית במרכז אמריקה. לקראת שעות הערב נגיע אל בית המלון, התארגנות קצרה וארוחת ערב. לינה בסאן קריסטובל.

יום
6

סאן קריסטובל

הבוקר נצא לסיור בסאן קריסטובל, הבירה הלא רשמית של דרום מקסיקו. קרויה גם הפנינה של הדרום. עיר קולוניאלית צבעונית המשלבת מסורות ספרדיות ואינדיאניות בשלל צבעים .העיר מלאה בחנויות קוסמופוליטיות, להקות נגנים ואינדיאניות המוכרות את מרכולתן. נבקר בעיר ונראה את הכנסיות השונות, הכיכר המרכזית והתוססת וכן השוק הצבעוני. משם, נמשיך ונטפס אל ההרים בדרכינו לביקור בשני כפרי מאיה, האחד, סאן חואן צ'מולה בו נוכל לראות טקס דתי מסורתי של המקומיים וליהנות מהאווירה והשני, בזינקאנטאן נבקר בבית אותנטי ונלמד על אורח חייהם של המקומיים בכפרים אלו. אחר הצהריים חזרה אל בית המלון. לינה וארוחת ערב בסאן קריסטובל.

יום
7

סאן קריסטובל- פלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את סאן קריסטובל ונתפתל צפון-מזרחה אל פלנקה. בדרך, נעצור לביקור קצר במפלי "אקווה אזול" ומשם נמשיך אל אתר המאיה החשוב ביותר במקסיקו בזכות יופיו והגילויים ההיסטוריים שבו. באתר עצמו נוכל להתרשם ממקדש הכתובות, קברו של המלך פקל וארמונו וכן את מקדש השמש. עת ערב הגעה אל בית המלון למנוחה קצרה והתרעננות. ארוחת ערב ולינה בפלנקה.

יום
8

פלנקה- בתאל- פלורס )גאוטמלה(

הבוקר נעזוב את מקסיקו ונעשה את דרכינו חזרה אל גאוטמלה. חציית הגבול תתבצע בגבול הדרום מזרחי של מקסיקו עם גאוטמלה וכולל חציית נהר האוסומסינטה בדרך המאיה העתיקה, אל הצד הגאוטמלי, שם יחכו לנו האוטובוסים איתם נמשיך עד לפלורס אל עבר יערות הגשם המופלאים של גואטמלה. הגעה אל בית המלון בשעות הערב. לינה וארוחת ערב בפלורס.

יום
9

פלורס, טיקאל

היום נצא ליום טבע באזורי יערות הגשם הצפוניים של גואטמלה אל טיקאל! שמורת טיקאל היא אתר ארכיאולוגי של אחת הערים המסתוריות והגדולות ביותר בתקופת הפאר של תרבות המאיה ונחשבת לאחד מפלאי עולם ובה פירמידות ומבנים ארכיאולוגים עתיקים , אשר משתלבים עם הנוף הפראי והירוק של האזור. הפירמידות האילמות והמקדשים המפוארים הם זכר לתקופה זו. נטייל בתפאורה מושלמת לסרטיו של אינדיאנה ג'ונס בין סבכי הג'ונגל ושאגות קופי השאגן ונסעד את ארוחת הצהריים בשמורה. לקראת הערב נחזור אל בית המלון. לינה בשמורת הטבע טיקאל.

יום
10

פלורס- פוארטו בריוס

מוקדם בבוקר נצא באוטובוס לעבר גבולה המזרחי של גואטמלה עם הים הקאריבי. בדרך נהנה מפירות טרופיים, שדות תירס וכפרים מקומיים. בשעות הצהריים המאוחרות נגיע לעיירה קאריבית, פוארטו בריוס השוכנת על רצועת חוף יפיפייה ובתולית. עם ההגעה זמן טוב להירגע ולנוח במלון לקראת ארוחת הערב. לינה בפוארטו בריוס.

יום
11

פוארטו בריוס- לוינגסטון- ריו דולסה

הבוקר נצא בסירות לעבר חצי האי ליונגסטון המאוכלס בשבטי הגריפונה השחורים. גריפונה הם צאצאי עבדים אפריקניים נמלטים מאחת הספינות שנטרפה לחופי הקאריבי במהלך המאה ה18. תרבותם, מנהגיהם ושפתם נבדלת מכל אוכלוסייתה של גואטמלה. נבקר בבית הספר המקומי ובכנסייה השחורה, נכיר מקרוב את תושבי המקום ונהנה מהמוזיקה הייחודית להם. משם נמשיך בשייט לאחת משמורות הטבע היפות של גואטמלה- ריו דולסה. זהו נהר רחב ידיים היוצא מאגם אישבל הקרוב ונשפך לים הקאריבי. בשייט איטי ומענג נצפה במיני הדגים: הקורמורנים והענפות הלבנות המאכלסות את השמורה. נכיר את האוכלוסייה המקומית הנעה על גבי סירות קאנו עתיקות ונצפה בצמחייה הטרופית על גדות הנהר. אחר הצהריים חזרה אל בית המלון בפוארטו בריוס. לינה וארוחת ערב.

יום
12

פוארטו בריוס- גואטמלה סיטי- ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא מפוארטו בריוס ונעשה את דרכינו את גואטמלה סיטי, שם נערוך סיור פנורמי קצר. בהתאם לשעת הטיסה נעלה על מטוס חזרה אל ת"א דרך יעד ביניים.

יום
13

גואטמלה סיטי- ת"א

הגעה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים