פרטי הטיול
ממלכת מרוקו הקסומה

ממלכת מרוקו הקסומה

מרוקו

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • עיר הקייט איפראן

  • הרובע היהודי במקנס

  • איט בן הדו

  • עמק האוריקה.

  • מרזוגה

  • מפלי אוזוד

  • ג'מה אל פנה

15
ימים
יום
1

תל אביב-קזבלנקה-רבאט

נמריא מנתב"ג, דרך יעד ביניים למרוקו. בשעות הצהרים ננחת בקזבלנקה. נצא משדה התעופה לאחר קבלת הוויזה והמרת מטבע. בהתאם לשעת הגעתנו נצא להכיר את העיר הלבנה, בירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו המודרנית. נצפה במסגד האדיר שנבנה בתרומות בני מרוקו, לכבוד המלך חסן השני, נטייל בטיילת “ל’קורניש", טיילת יפה לחוף האוקיינוס האטלנטי. נתרשם גם מרובעי המגורים היותר אמידים של תושבי מרוקו המודרנית ולאחר מכן נסע על הדרך המהירה לעיר הבירה רבאט, מקום מושבו של מלך מרוקו מוחמד ה־7 ,ונצא להכרות ראשונית עם בירת ממלכת המגרב. לינה ברבאט.

יום
2

רבאט - שפשואן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל ברבאט, העיר האלגנטית החדשה בירת מרוקו. ברחבת ארמון המלך מוחמד ה-7 נוכל להתרשם מפאר המבוא לארמון. נסייר במאוזוליאום של מוחמד החמישי וחסן השני אשר עוטר בידי מיטב אמני מרוקו, לפי הסגנונות המוגרבים המסורתיים. נתרשם ממגדל טור חסן. נשוטט בסמטאות הציוריות של קסבת אל-אודייה, פאר הארכיטקטורה המורית, העיר העתיקה של רבאט, שנבנתה על שפך הנהר, מול נמל סאלה. אם יתאפשר הזמן נבקר במלאח, הרובע היהודי, תלמוד תורה, שער באב אל מנצור ומתחם הסולטאן מולאי איסמעיל – הורדוס של מרוקו, שהעתיק את דגם וורסאי למקנס, בצהרים ניסע צפונה אל שפשואן - בירת רכס הרי הריף. לינה בשפשואן.

יום
3

שפשואן - וולוביליס -מקנס-פאס

השכמה מוקדמת לשיטוט בסמטאות המיוחדת של שפשואן כדי לחוש באווירה הציורית המיוחדת. בסיום הסיור חזרה למלון לארוחת בוקר. לאחר התארגנות, נתחיל את נסיעתנו בדרכי הרי הריף, נצפה בוואזאן בו נמצא קברו של רבי עמרם בן דיואן. המשך ביקור בשרידים המרשימים ובפסיפסים היפים של וולוביליס בירת אפריקה הרומאית. נצפה על כפר הכיפה היפה מולא אידריס וניסע למקנס, בירתו של הסולטן מולאי איסמעיל. במקנס נתפעל מבאב אל מנצור, השער המפואר של העיר העתיקה. נראה את אורוות המלך ועוד ככל שהזמן יאפשר. נמשיך בנסיעתנו לפאס. לינה בפאס.

יום
4

פאס

נקדיש יום סיור מלא לפאס, עיר הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו שנוסדה במאה השמינית ע"י מולאי אידריס הראשון. פאס זכתה להיכלל בין אתרי מורשת העולם של אונסקו. נשוטט בין סמטאותיה הצבעוניות, נסייר ב"מלאח" ובבית הקברות היהודי, בסמטאות ה"מדינה" התוססות, בה מחולקים השווקים על פי גילדות בעלי המלאכה השומרים עד היום על אומנותם המסורתית: הנפחים, צבעי הצמר, מעבדי העורות, חרשי העץ ועוד. נראה את אמנות העיטורים המרוקאית במדרסות. נפגוש אוהדי כדור רגל של ארצנו, ולסיום נצא לחפלה מקומית. לינה בפאס.

יום
5

פאס - איפראן-ארפוד

היום מצפה לנו נסיעה ארוכה. נשכים מוקדם ולאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה לעבר איפראן - “שוויץ של מרוקו” הנמצאת בגובה 3706 מטר. נחצה את הרי האטלס התיכון, נבקר בעיירת הקיט המקסימה, הממוקמת בלב שמורת טבע של ארזים אטלנטיים, נראה את פסל האריה המפורסם וסמל העיירה ונספר את סיפורו. נצפה בטירה רומנטית בסגנון סקוטי המשמשת את מלך מרוקו בתקופות הנופש. נחצה את רכס האטלס התיכון המוריק, ואת שולי רכס הרי האטלס הגבוה, דרך א-רשדייה )Errachidia )לנאת המדבר הענקית תאפילאלת )Tafilalt ,)שבמדבר סהרה. לינה בארפוד.

יום
6

דיונת מרזוגה-קניון בטודרה-טינריר

השכמה לפנות בוקר, נעלה על הג'יפים וניסע אל דיונות החול של מרזוגה. נעלה רגלית או בעזרת גמלים )בתשלום( לתצפית מרהיבה בזריחת השמש העולה מהסהרה. נמשיך נגלוש בחול הזך ונמשיך אל גבעת המאובנים, הצופה אל אלפי הדקלים הפרושים לרגליה בנאת תאפילאלת )Tafilalt )נחזור למלון לארוחת בוקר. בסיום ארוחת הבוקר, נצא לסיור בין ישובי נאות המדבר. נמשיך וניסע מערבה לרגלי רכס האטלס אל עמק הטודרה. נטייל במעלה הנחל אל בין מצוקי הקניון המפורסם. לינה בטינריר.

יום
7

טינריר-קניון הדאדס-ווארזאזאת

לאחר ארוחת הבוקר, נצא מטינריר וניסע לקניון האדיר של הדאדס, היפה בנחלים המובילים את מימי האטלס, הידוע בכינויו "עמק אלף הקסבות" ובו כפרים ובוסתנים. נטייל בין הבוסתנים, ותצורות הסלע המפתיעות. נחצה את העמק המוריק ונמשיך ב"דרך הקסבות" היפה לעבר עיירת המדבר וורזאזאת. לינה בוורזאזאת .

יום
8

וורזאזאת - תארודנט - תפראוט

לאחר התארגנות נצא לעיירת הברברים תיזנאחת, שנודעה בשטיחיה המיוחדים, נגיע לתאלווין וממנה נגלוש בין יערות הארגאן לעמק הסוס הפורה. רכס האטלס הגבוה מצפון, האנטי אטלס מדרום, האוקיאנוס במערב וביניהם עמק הסוס הציורי, במרכזו העיר החומה תארודנט, בה מצפה לנו הפתעה. נבקר בקסבה בת 066 שנה. נמשיך את נסיעתנו לעמק הציורי לקראת ערב נגיע לתפראוט. לינה בתפראוט.

יום
9

תפראוט והרי האנטי אטלס - אגאדיר

היום יום שכולו טבע, טיול נפלא בין נופי הרי הגרניט האדום של רכס מול האטלס. נתרשם מעמק הסלעים הצבעוניים, נצפה בעמק אימלן, נטייל ברגל בנוה מדבר הקסום עיט מאנסור, למרגלות ג'בל לקסט, בכפרים ההרריים, החבויים בין פסגות הגרניט. נמשיך בדרך נופית מקסימה לכוון אגאדיר. בהגיענו לאגאדיר נסייר בעיר ואם הזמן יאפשר נעלה אל המצודה הפורטוגזית ונצפה על העיר. לינה באגאדיר.

יום
10

אגאדיר - אסווירה

לאחר ארוחת בוקר נצא לסייר באגאדיר, לעיר שהוקמה ע"י הפורטוגזים כעיר נמל, יש כיום את נמל הדייג הגדול במערב אפריקה. העיר שנחרבה ברעידת האדמה בלילה שבין 29 בפברואר וה - 3 במרס 3976 ,הלילה השלישי לרמדאן, נבנתה מחדש בחסות המלך. בעבר התהדרה העיר בקהילה יהודית גדולה. בעיר אווירה של נופש, עיר לבנה לחוף האוקיינוס האטלנטי. נשוטט בשדרה של חסן השני ומוחמד החמישי, ובקסבה הייחודית ושווקיה. נבקר ונצפה בבורסת הדגים המעניינת של אגאדיר אליה מגיע שלל הדגה הנתפס בחופים העשירים של האוקיינוס. נעזוב את אגאדיר ונסע לכוון ערי החוף. נצפין לאורך החוף המצוקי של האוקינוס האטלנטי לעיר הססגונית אסווירה, או בשמה הפורטוגזי מוגדור. נערוך סיור הכרות בעיר. בערב, לאחר התארגנות קצרה במלון, נצא לנמל ולשוק המקומי. לינה באסווירה.

יום
11

אסווירה – מראקש

לאחר התארגנות וארוחת בוקר נשלים את סיורנו באסווירה. נטייל בין בתי המלאכה המסורתיים, נראה את דרכי עיבוד עצי הערער האדום, שפרסמו את העיר. נרד למלאח היהודי ונבקר בקברו של הצדיק פינטו. נסיים בנמל הציורי של העיר ובמצודה הפורטוגזית לאחר השלמת הסיור באסווירה, נצא לכוון מרקאש. בדרכנו נבקר במפעל אוטנטי לייצור שמן הארגן, נטעם ונלמד מה ניתן להפיק מפרי הארגן ועוד. עם ההגעה למראקש נצא לסיור הכרות ראשוני. לאחר ארוחת הערב נצא לכיכר ג'מע אל פנע, שם מקובצים בצפיפות דוכני מזון ומגוון הפתעות! לינה במראקש.

יום
12

מראקש

נקדיש סיור מקיף למראקש פנינת הדרום. נחזור לכיכר ג'מע אל פנע ביום, הכיכר המהממת ביותר במרוקו. נצפה בקוראים בקלפים, בלהטוטנים, במספרי המעשיות, ברופאים ותרופותיהם המשונות, מאלפי נחשים ועוד. נבקר במלאח היהודי בבית הכנסת, במסגד הכותביה הסמל המסחרי של העיר- מסגד בעל צריח מיוחד ונספר את סיפורו. נבקר בארמון הבהייה, נשלים את הסיור בשווקים המיוחדים ובערב נצא לחפלה ייחודית. לינה במראקש.

יום
13

עמק האוריקה

עם בוקר נעפיל אל מרומי האטלס הגבוה. נטייל בעמק האוריקה המוריק, נהנה מנוף הפסגות, נפגוש את עדרי הרועים הנוודים. נעפיל למפלים של הנחל הזורם. בשעות אחר הצהרים נשוב למראקש. נשלים את סיורנו ב"עיר האדומה". נבקר בגן מנרה, קברי המלכים הסעודים ועוד. נשוטט בין סמטאות השוק הססגוני והמרשים, נהנה ממרכולתם המפתה, ריחות הבשמים וקולות הנגינה, וסדנאות האומנים. לינה במראקש.

יום
14

מראקש - מפלי אוזוד

לפנינו יום שכולו טבע ונופים עוצרי נשימה. נשכים קום וניסע למפלי אוזוד גן עדן עלי אדמות שבמרומי האטלס התיכון. המפלים הגדולים והמרשימים ביותר ואחד הסמלים של מרוקו. בדרכנו נתרשם מאגמים מלכותיים שיצרו הצרפתים מעל סכר בין אל וידאן. נחזור למראקש, נצא להשלמות בכיכר ג'מע אל פנה. נערוך הכרות עם תרופות המרפא של חסן. לאחר ארוחת ערב נצא לבילוי באחד מהמועדונים. לינה במראקש.

יום
15

מרקש - קזבלנקה - ת"א

לאחר השכמה מוקדמת, התארגנות והעמסת כל הנדוניה, נצא בנסיעה צפונה, נרד אל המסטה ונחצה את מישורי הפוספטים, בדרכנו לקזבלנקה. בהתאם לשעת הטיסה, נשלים את סיורנו בעיר. נצא לשדה התעופה מוחמד ה-0 וננחת דרך יעד ביניים בתל אביב. תם ונשלם טיולנו המרתק לנפלאות ממלכת מרוקו הקסומה. עמוסי חוויות והנאה ננחת בנתב''ג.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים