פרטי הטיול
טיול מאורגן להודו ונפאל

טיול מאורגן להודו ונפאל

הודו, נפאל

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • ג'יפים למפלי ראנה

  • קג'ורהו והמקדשים האירוטיים

  • שייט על הגנגס

  • צ'וקי דאני

  • קולנוע ראג'מאנדיר

14
ימים
יום
1

תל אביב -קטמנדו

ניפגש בנתב"ג ונטוס לבומביי. משם בטיסת המשך לקטמנדו הידועה גם בשם קנטיפור.

יום
2

קטמנדו

קטמנדו בירת נפאל מוקפת הרים ופסגות מושלגות, מציגה מזיגה מעניינת של בודהיזם והינדו ומהווה מרכז פוליטי דתי וחברתי של נפאל. לאחר הנחיתה נערוך סיור בעיר. נבקר בסטופה המיוחדת סוואימבונט המכונה "מקדש הקופים" ושמארבעת צדדיה מוקפת בעיניו הרואות כל של בודהה. כמו כן נבקר בכיכר דורבר הרוחשת פעילות ריטואלית, ומסחרית תוססת נתרשם מהמבנים המונומנטאליים המסוגננים. סיורינו יכלול ביקור בהנומאן דוקה המלכותי ובמקדש האלה החיה קומארי דיווה,וכמובן לא נוותר על רובע התרמילאים העמוס והפעיל "טאמל". ארוחת ערב במלון.

יום
3

קטמנדו – פטאן, המחנה הטיבטי ודקשינקאלי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר בפטאן – עיר האמנים העתיקה הממוקמת דרומית מזרחית לקטמנדו ובה ריבוי מבנים ושערים מסוגננים, פסלים ודמויות מגולפות אופייניות. כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לנפאל, נבקר בכיכר דורבר של פטאן שם מצויה בין היתר ציפור האבן המוזכרת בשיר הפופולארי "נפאל" ומקדש קרישנא מנדיר. כמו כן נבקר במחנה הפליטים הטיבטי ונתרשם מעבודות האומנות האופייניות. אחר הצהריים ניסע בדרך ציורית לאתר המקדש ההינדי של האלה קאלי שם עורכים פעמיים בשבוע טקסים פולחניים שבמרכזם הקרבת קורבנות בעלי חיים לאלה קאלי צמאת הדם.. פעילות מאוד מוזרה לעיניים מערביות. נתרשם גם מקניון צ'ובהאר המנקז את מי עמק קטמנדו במקום מצויה גם פגודה קטנה.. ארוחת ערב במלון.

יום
4

נגרקוט, באדגאון, פשופתינת ובודהנאת

השכם בבוקר נצא מזרחה בדרך כפרית מדהימה לנגרקוט, עיירת קיט הררית ממנה נשקפים פסגות רכס ההימלאיה כולל הר האוורסט – הגבוה בהרי תבל. לאחר שנשקיף על הנופים ההרריים(בתקווה למזג אוויר אידיאלי...) נמשיך לביקור בבאדגאון הידועה גם בשם בקטאפור עיר המאמינים, פנינת אמנות וארכיטקטורה. בעיר פועלות תעשיות מסורתיות של קדרות ואריגה. העיר נבנתה במאה ה-19 בצורת קונכייה. נבקר בכיכר דורבר ובפגודת חמשת הקומות. אחה"צ נמשיך לגדות הנהר הקדוש בגמאטי שם ממוקם מקדש פשפתינת מהמקומות המקודשים ביותר בנפאל ובדת ההינדו בכלל שם המבקרים יכולים לצפות מהגדה שממול בפעילויות טקסיות (ולעיתים גם שריפת גופות). נמשיך לביקור בסטופה הענקית של בודהנאת מהגדולות בעולם וגם פה מוצגות עיני בודהה הרואות כל.. במקום מוצבים גלגלי תפילה בסגנון טיבטי. ארוחת ערב במלון.

יום
5

קטמנדו – ורנאסי, ריקשות וטקס דיפמלה

לאחר בוקר רגוע והתארגנות העברה לנמל התעופה משם נטוס לורנאסי זוהי עירו של האל שיווה, הקדושה ביותר להינדים ובעלת אווירה מיסטית קסומה. העיר בנויה על גדות הגנגס ומקיימת פעילות ריטואלית סביב השעון. נצא דרך מרכז העיר רכובים על ריקשות לגדות נהר הגנגס ונחזה בטקס הדיפמלה המרתק במהלכו מניחים מאות פנסים צפים על מימי הנהר הקדוש, תוך בקשה להגשמת משאלות. פעילות שהיא פשוט חגיגה לעיניים. ארוחת ערב כלולה.

יום
6

שייט על הגנגס – קג'ורהו, טיול ג'יפים וקאנדריה

עם שחר נצא לשיט בגנגס הקדוש. אחד משיאיו של טיול מאורגן להודו. נצפה בהמוני אדם הגודשים את גדת הנהר ומשתתפים בפעילויות פולחניות. נתרשם מהגאטות הבוערות, שם שורפים ההינדים את מתיהם. בעוד אחרים מתפללים לאל השמש, אחרים מנהלים פעילות יום יומית. נראה את מקדשיה של ורנאסי ואת אוניברסיטת באנרס ההינדית. בתום השייט נטוס לקג'ורהו שהתפרסמה בעיקר בזכות המקדשים הארוטיים שבתחומה. התארגנות במלון ויציאה לסיור ג'יפים בנופי קג'ורהו למפלי ראנה. בתום טיול הג'יפים נחזור למלון. בערב נצא לתיאטרון "קאנדריה" ונצפה במופע של נגינה וריקוד האופייניים למחוז מונדלה. התיאטרון נבנה במיוחד עבור התיירים על מנת לקבל מושג על האמנות הפולקלוריסטית בחבל ארץ זה. ארוחת ערב במלון.

יום
7

קג'ורהו, "המקדשים הארוטיים" – אורצ'ה וטקס הארטי

הבוקר נערוך סיור מיוחד בקבוצת המקדשים קאג'ורהו ונתרשם מהפיסול המדהים בנושאים המעלים מידי פעם סומק בלחיי הצופה. נקודת ציון נהדרת במסגרתו של טיול מאורגן להודו. בתום הסיור במתחמי המקדשים הארוטיים נמשיך בנסיעה לאורצ'ה – עיירה ציורית אוטנטית עם אוירה מיסטית השוכנת על גדת נהר בטואה ובה ארמונות ומקדשים ותורמים לחוויה ייחודית אפילו בקנה מידה הודי. נסייר בארמונות ובמקדשים ובערב אף נשתתף בטקס הארטי הססגוני שבמסגרתו נערכות תפילות לנעילת היום המלוות בהרבה רעש צלצולים ועשן. ארוחת ערב במלון.

יום
8

אורצ'ה - אגרה

שעות הבוקר נצא לסיור מודרך בעיירת הארמונות והמקדשים של אורצ'ה, מעבר לסיור במתחמי המבנים המלכותיים נתרשם גם מהחיים על נהר הבטואה, אחר הצהריים העברה לתחנת הרכבת של ג'אנסי משם ניסע לאגרה ברכבת המהירה והממוזגת – שטבדי אקספרס העברה למלון וארוחת ערב.

יום
9

טאג' מאהל, המצודה, ריקשות בשוק

יום שלם של סיורים באגרה במהלכו נבקר בטאג' מאהל – אתר הדגל של הודו. מבנה השיש מהמאה ה – 17, פאר האמנות והיהלום שבכתר נבנה במשך 20 שנה על ידי 20 אלף בעלי מקצוע, ביוזמת הקיסר המוגהולי שאח ג'האן על מנת לשמש כקברה של אשתו מומטז מאהל. בהמשך נבקר במבצר האדום של אגרה ששימש כארמון וקסרקטין ובו חומות אדירות, אולמות שיש משובצים אבנים טובות. הארמון מציג היסטוריה מוגהולית עשירה, נבקר גם בשוק קינארי כשאנו רכובים על גבי ריקשות. ארוחת ערב במלון.

יום
10

אגרה – פטיפור סיקרי –גאלטאג'י-ג'איפור

נצא לכוון ג'איפור. בדרכנו נעצור לביקור בפטיפור סיקרי העיר הנטושה השמורה להפליא ואשר שימשה כבירתו של השליט המוגהולי הנערץ אכבר. באתר ארמונות, מסגדים ומבנים מאבן חול אדומה – ארכיטקטורה מוגהולית במיטבה. משם נמשיך לג'איפור – העיר הוורודה,לפני ההגעה למלון נבקר בגאלטאג'י –מרכז עליה לרגל שבו מעיינות טבעיים ובריכות ,העברה למלון וארוחת ערב.

יום
11

ג'איפור,בוליווד

נצא בבוקר מחוץ לעיר אל מבצר אמבר ושם רכובים על פילים, נעפיל כפי שנהגו הראג'ות, למצודה המפוארת והציורית, ששימשה בעבר כבירתה של ג'איפור. אחר כך ניסע לבקר בארמון העיר הממוקם במרכז, מוקף גנים וחומות. נראה את "ארמון הרוחות האדום" המהווה אחד מסימני ההיכר של ג'איפור דוגמא לאמנות הראג'פוטית. משם נמשיך ונבקר במצפה הכוכבים של ג'יי סינג, נראה אוסף מבנים מדעיים מוזרים שהוקמו על ידי המהראג'ה חובב האסטרונומיה ושעל שמו נקראת העיר. בערב – הפתעה: נצא לחזות בסרט הודי באולם הקולנוע הנודע ראג'מאנדיר. חוויה בלתי נשכחת והמחשה לתעשיית הסרטים של "בוליווד" (גדולה מזו של הוליווד..). ארוחת ערב במלון.

יום
12

ג'איפור – דלהי

הבוקר נצא בנסיעה לדלהי. העיר עברה שבעה גלגולי התפתחות החל מהמאה ה-11 דרך העידן הבריטי של הודו ועד הקמת הדמוקרטיה הגדולה ביותר בעולם. נטעם ככל שנספיק מאתריה של העיר ואז העברה לבית המלון וארוחת ערב.

יום
13

דלהי העתיקה והחדשה

סיור מקיף בבירה דלהי החדשה והעתיקה. נבקר באזור השלטוני – בניני הפרלמנט ושער הודו ונמשיך לביקור בראג' גאט אתר שריפת גופתו של גנדי – אבי האומה.נבקר בקוטאב מינאר – עמוד האבן הנודע ומינרט הבנוי כמגדל ניצחון גבוה ומעוטר בפסוקים מן הקוראן. בהמשך נראה את המסגד הגדול בהודו ג'מעה מסג'ד.

יום
14

דלהי – תל אביב

יום 14: דלהי – תל אביב תם ונשלם הסיור המקיף, המרתק והממצה להודו ונפאל בשעות הבוקר המוקדמות העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה .

בחר את תאריכי הטיול
תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר לאדם בחדר זוגי
סטטוס הטיול
הערה
31.08.2018
13.09.2018
$3049
בהרשמה
20.09.2018
03.10.2018
$3249
בהרשמה
19.10.2018
01.11.2018
$3049
בהרשמה
30.11.2018
13.12.2018
$3049
בהרשמה
07.12.2018
20.12.2018
$3049
בהרשמה
11.01.2019
24.01.2019
$3049
בהרשמה
בחר את הרכב החדר
סוג חדר
בחר מס' חדרים
סה"כ
חדר ליחיד
$0
$0
חדר לשניים
$0
$0
חדר לשניים + ילד
$0
$0
חדר לשניים + 2 ילדים
$0
$0
חדר לשניים + 3 ילדים
$0
$0
חדר לשלושה
$0
$0
חדר לארבעה
$0
$0