פרטי הטיול
טיול מאורגן דרום ספרד

טיול מאורגן דרום ספרד

ספרד

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • הרובע היהודי של טולדו

  • ארמון המלך במדריד

  • אלקסאבה

  • מיחאס – הכפר הלבן

  • קברי פרדיננד ואיזבלה בגרנדה

7
ימים
יום
1

ת"א – מדריד

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה למדריד בירתה של ספרד. העיר הקוסמופוליטית שוכנת בגובה 650 מטר מעל פני הים. העיר הפכה לבירתה של ספרד במאה ה- 16 וידועה בזכות הככרות הרבות המפארות את העיר, וכן הארמונות הרבים. לאחר הנחיתה וסידורים פורמאליים בשדה התעופה העברה לבית המלון.

יום
2

מדריד – סיור כיכרות

יום סיור אותו נקדיש לבירה של ספרד. נתחיל את סיורנו בפוארטה דל סול "שער השמש". והכיכר המרכזית של העיר. נראה את בית הדואר ואת מגדל השעון המפורסם של העיר. נמשיך לפלאסה מאיור, הכיכר התחומה ע"י מבנים בגובה 3 קומות אשר שימשה בעברה כמקום הוצאה להורג עבור האינקווזיציה. כיום בכיכר נמצא פיסלו של פליפה ה-3 הרכוב על סוס. נמשיך לכיכר סיבלס שם נראה את פסלה של אלת הפריון קיבלה הרוכבת על מרכבה הרתומה לאריה. בהמשך סיורנו בעיר נראה את ארמון המלך המפואר המשמש כיום לטקסים. משם נמשיך לכיכר ספרד שם נראה את האנדרטה לזכרו של מיגל דה סרוואננטס מחבר הספר דון קישוט. את המשך היום נקדיש לשדרות היפות של העיר. בתום הסיור נחזור למלוננו.

יום
3

טולדו - קורדובה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מרתק בבירתה הקודמת של ספרד, טולדו "שהחזיקה" בתואר כ- 500 שנה עד המאה ה-16. טולדו לאורך השנים היוותה מוקד יהודי חשוב ובעיר זו גרו ופעלו יהודים רבים כדוגמת הרב יוסף קארו ( מחבר שולחן ערוך) הרב אבולעפיה והרב אבן עזרא שהיוו חלק מרכזי ב"תור הזהב" של יהודי ספרד. את הסיור בעיר נתחיל בביקור ב"חודריה" הרובע היהודי של העיר, נבקר בבית הכנסת שנותר על תילו. נמשיך את סיורנו בעיר היפה שנשתמרה בצורה מופלאה. נצפה אל נהר הטאחו העובר בסמוך לעיר. ונראה את ארמון העיר ה" אלקזר" שארבעת מגדליו נראים מחלקים רבים בעיר. נמשיך לתצפית על הכנסייה הגותית שנבנתה במאה ה-13 ונסיים את יומנו בכיכר זוקודובר שהיווה את המוקד עבור האינקווזיציה אשר הוקמה בטולדו ע"י המלכה איזבל. לאחר מכן נצא בנסיעה דרומה לכיוון קורדובה עירו של הרמב"ם, עם ההגעה ובמידה והזמן יאפשר זאת נצא לסיור פנוראמי בעיר. לינה באזור.

יום
4

קורדובה – מלגה

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור בקורדובה עירו של הרמב"ם, מהפילוסופים ואנשי הדת החשובים בתרבות היהודית. את סיורנו בעיר נתחיל בביקור ברובע היהודי, נראה את בית הכנסת העתיק שהוכרז כאתר לשימור עולמי ע"י אונסק"ו. נבקר בכיכר יהודה הלוי שחי בעיר ובכיכר לזכרו של הרמב"ם , כיכר טבריה, בניין האוניברסיטה, ושוק העיר. נמשיך לתור את העיר ונבקר בחלקיה השונים. נראה את ארמון המלכים הנוצריים, ונצפה על מסגד הקתדראלה, המסגד השני בגודלו בעולם, ומהמבנים היפים ביותר בספרד. בחקלו השני של היום נבקר במלגה המרכז הכלכלי של חבל אנדלוסיה ומהערים הגדולות באזור. נערוך סיור בעיר היפה שהיא מקום הולדתם של שלמה אבן גבירול, ופאבלו פיקאסו. נבקר בפארק הטיילת משם נמשיך לכיכר המרינה, נראה את הקתדראלה המרכזית של העיר ולאחר מכן נעפיל לאלקסאבה "המצודה" הבנויה על צוק הצופה אל העיר. נסייר בגני המצודה ונעצור אל מול פסלו של שלמה אבן גבירול הנמצא בלב הגן הפורח. נרד מהמצודה לכיוון הטיילת ובמידה והזמן יאפשר זאת יינתן זמן חופשי לקניות שלאחריו העברה לבית המלון.

יום
5

גרנדה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בגרנדה, העיר שיותר מכל מסמלת לספרדים את שלמותה של ספרד. העיר שהייתה מעוזם האחרון של המורים במדינה, נכבשה ע"י פרננדו ואיזבלה ב-1942 ובכך השלימו את כיבושה וספרד אוחדה בשנית. נערוך סיור בעיר היפה, השוכנת למרגלותיה של רכסי הסיירה נבאדה המרשימים. נראה את פסלה של איזבלה העומד בכיכר על שמה. נראה את הקאפלה המלכותית בה קבורים פרננדו ואיזבלה – מלכי ספרד- שם גם נספר את סיפורם וסיפור הולדתה של ספרד.

יום
6

העיירות הלבנות מיחאס - מרבייה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך רצועת החוף היפה של הריביירה הספרדית. נעצור במיחאס – הכפר הלבן, נסייר ברחובות הציוריים של העיר, נראה את זירת השוורים הייחודית הבנויה בצורה מרובעת, נראה את כנסיית סן סבסטיאן "הכנסייה הלבנה" ואת המצודה – אלקאזאבה הצופה על הכפר.בחלקו השני של היום נבקר בעיירת הנופש מרבייה, עיר הנופש האהובה על עשירי העולם. נצפה על המרינה של העיר בו עוגנות יאכטות מפוארות ונטייל לאורך הטיילת היפה. בתום סיורנו נחזור למלוננו.

יום
7

מלגה – ת"א

תם טיולנו הקסום, נותיר זמן חופשי לקניות, ובהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה לת"א ( דרך מדריד )

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים