פרטי הטיול
סיציליה ומלטה

סיציליה ומלטה

איטליה, מלטה

האטרקציות העיקריות בטיול:
 • אריצ'ה עיירת המרציפן

 • הר הגעש אתנה

 • קתדרלת סנט ג'ון בוולטה

 • הפרלמנט ובניין האופרה בוולטה

 • התיאטרון היווני העתיק בטאורמינה

 • כפר האומנים טא קוואלי

 • מעיינות אלקנטרה

 • סבוקה עיירת הסנדק

 • קברי הקפוצ'ינים

 • תיאטרון מסאימו

 • תיאטרון פוליטאמה

10
ימים
יום
1

ת"א- מלטה

ניפגש בשדה התעופה לטיסה לוולטה בירת מלטה. עם הנחיתה נצא לסיור בוולטה, בירתה הנוכחית של מלטה. נסייר בגני ברקה העליונים ונצפה אל הנוף המרהיב של הנמל הגדול וסביבותיו. נצפה על קתדרלת סנט ג'ון-הכנסייה הרנסנסית היפהפייה, הקוריה על שמו של יוחנן המטביל, שבמשך שנים שימשה כמרכז הדתי, הפוליטי והחברתי של מסדר אבירי מלטה. הקתדרלה מכילה, בין היתר, כמה מציוריו המפורסמים של קאראוואג'יו האיטלקי ויצירות בארוק מרשימות. משם נמשיך אל כיכר הניצחון, נצפה אל ארמון מושלי האי, שמשמש היום כפרלמנט של מלטה ונשקיף על בניין האופרה הממלכתי והמהודר. נותיר זמן לשוטטות חופשית ברוחובות ובחנויות הרבות של מרכז העיר העתיקה.

יום
2

מדינה -רבאט

נפתח את היום בכפר האומנים, טא קאוולי, מרכז לעבודות יד מסורתיות, כמו רקמה וניפוח זכוכית. שם נוכל לחזות באומנים בעבודתם וגם נותיר זמן לקניות למעוניינים בעבודות יד ומזכררות. נמשיך לביקור בבירה הקודמת של מלטה ואחת הערים החשובות באי, מדינה. נטייל ברחובות של "העיר השקטה", עיר מוזיאון, עם מבוך של סימטאות ומבנים שמורים, נראה את הקתדרלה בסגנון הבארוק המלטזי ונצפה מחומות העיר השוכנת בנקודה הגבוהה באי. נמשיך אל רבאט, העיר שמחוץ לחומות מדינה ומהווה יחד עם מדינה יחידה ארכיטקטונית מרשימה. נבקר בכפר הדייגים הצבעוני שהיה לעיירה, מרסשלוק, הממוקם על שפת המפרץ הגדול ביותר במלטה, בדרום מזרח האי. נמל הכפר הוא אחד הנמלים דרכם ניסו הצבאות התורכיים והצרפתיים לכבוש את האי בעבר. נהנה מזמן לסיור וקניות בשווקים הנערכים מדי יום לאורך קו החוף.

יום
3

מלטה-שלוש הערים

נצא אל הצד המזרחי של חצי האי, שבו שוכנת וולטה, שם נמצא המפרץ ובו הנמל הגדול. מעברו השני בולטים מעין שני חצאי איים, שבהם שוכנות הערים סנגלאה וויטוריוזה, העיר השלישית קוספיקואה (המכונה בורמלה) נמצאת ממזרח להן . הערים, הנמצאות באזור המכונה קוטונרה, נקראות " שלוש הערים", וחומה אחת מקחיפה אותן. זהו המאחז של אבירי מסדר סט. ג'ון של מלטה בעת המצור הטורקי הגדול בשנת 1565. ניסע דרך קוספיקואה ונגיע לויטרויוזה, בה נטייל ברחובות צרים שלאורכם בניינים היסטוריים וכנסיות רבות. נגיע לתצפית אל ביצורי הערים מסנגלאה, בה מצפור " העיניים של האי".

יום
4

מלטה-קטניה-אתנה

בשעות הבוקר נעזוב את מלטה ונצא בהפלגה לסיציליה. נסייר בקטניה ונתרשם מגני בליני, כיכר הדואומו, הקתדרלה מהמאה ה-11, בית הערייה והרחוב הראשי ויה אתנה. נמשיך לשוק ההדגים הצבעוני של העיר ונראה את שלל הדגה הייחודית. משם נעפיל למרומי הר הגעש הפעיל אתנה (עד לגובה של כ-2000 מטר), מהרי הגעש הגדולים והפעילים בעולם. נלמד על הפעילות הוולקנית רבת השנים באזור ונחזה בעשן המתמר מלועו. לאחר הביקור המאלף ניסע למלוננו באיזור לשלושה לילות.

יום
5

מעיינות אלקנטרה-סבוקה-טאורמינה

נבקר במעיינות אלקנטרה המאופיינים בתצורות גיאולוגיות מיוחדות. נלמד על ההשפעה הגיאולוגית של האתנה על אזורי הכפר. ניסע לעיירת הסנדק, סבוקה, הבנויה על מצוק, ממנה נשקף נוף מדהים של הים היוני. נבקר במרכז העיירה ונסייר בסימטאותיה. כמו כן, נוכל לטעום את הגרניטה הייחודית לסיציליה בבר ששימש אתר צילום בסרט "הסנדק". נמשיך ונבקר בעיירת הקיט טאורמינה-הפנינה של סיציליה. נשוטט ברחובותיה הציוריים על מגוון בתי הקפה, החנויות היוקרתיות והמסעדות. נבקר בגן הבוטני ובתיאטרון היווני העתיק מהמאה ה-2, ממנו נשקף נוף עוצר נשימה של התיאטרון, של הר הגעש אתנה ושל הים היוני.

יום
6

האיים האיאוליים

לאחר ארוחת הבוקר נצא בשיט לקבוצת איים וולקניים קטנים. ניסע למילאצו ומשם נשוט עד לליפארי ו-וולקנו, האיים הגדולים והיפים ביותר בארכיפלג, עשירים בפעילות וולקנית ובמעיינות בוץ וגופרית.

יום
7

סירקוזה-חצי האי אורטיז'ה-נוטו-פלרמו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בסירקוזה, המושבה היוונית בה חי ארכימדס, ובחצי האי אורטיז'ה, שם הוקמה למעשה העיר סירקוזה. נראה את הדואומו הייחודי של העיר, מעיין ארטוז'ה ובו נצםה בתופעה ייחודית של צמח הגומא ונסייר בסימטאות העתיקות. נמשיך לנוטו שזכתה לתואר מורשת עולמית בזכות מבניה שבסגנון הבארוק. בתום הביקור נשים פעמינו לפלרמו הבירה, ללינה בשלושת הלילות הבאים..

יום
8

מונריאלה-פלרמו

פלרמו, בירת סיציליה והנמל הראשי של העיר, מכונה גם "קונכיית הזהב". העיר נוסדה במאה ה-8 לפנה"ס ובה מבנים הסטוריים מפוארים, כנסיות, קתדרלות וקברים עתיקים. את סיורינו נתחיל בעיירה מונריאלה הסמוכה לפלרמו. נבקר בקתדרלה המעוטרת בפסיפסים ביזאנטיים והינה מהיפות באי. נחזור לפלרמו לאחד האתרים המרהיבים בסיציליה-קברי הקפוצ'ינים בהם חנווטים כ-800 גופוץ של נזירים. נראה את הדואומו הבנוי בסגנון ערבי נורמני, נצפה בתיאטרון פוליטאמה ובתיאטרון מסאימו המרשים.

יום
9

סג'סטה-אריצ'ה-הר פלגרינו-מונדלו

העיירה סג'סטה היא עיר יוונית בעברה. חורבות סג'סטה העתיקה משתרעות על מדרון של גבעה ובהן שרידי מקדש עתיק מהשלמים שנותרו. נמשיך לאריצ'ה, עיירת המרציפן השוכנת על הר ומוקפת חומה. נצפה בדואמו העתיק של העיר, נשקיף על נוף קסום ונטייל בסימטאותיה הציוריות של העיר. ניסע לביקור בהר פלגרינו הקדוש ובכפר הדייגים מודלו בו נצפה במסעדת צ'רלסון המפוארת אשר שימשה כמקום מפגש של ועידות המאפיה.

יום
10

צ'אפלו-אנה-פיאצה ארמינה-קטניה

נבקר בעיירה צ'אפלו, כפר דייגים ציורי השוכן למרגלות צוק תלול ובו כנסייה נורמנית יפהפייה. נהנה מהמדרחוב של העיר על שלל חנויות, בתי קפה ועוד.בתום הביקור נעלה אל העיירה היפה אנה, שהינה העיירה הגבוהה ביותר בסיציליה, לתצפית על מרכזו ההררי של האי. נמשיך לפיאציה ארמינה, שם נבקר בווילה רומנה דל קאזאלה: וילה רומית עצומה שנבנתה במאה ה-3 או ה-4 לספירה ובה כ-3400 מטר של פסיפסים המתארים דיג וציד, מירוצי מרכבות, תחרויות ספורט ועוד. בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה לת"א.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים