פרטי הטיול
קסם הבלקן

קסם הבלקן

סרביה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • בית הכנסת בסובוטיצה

  • נובי סאד

  • בלגרד

  • סובוטיצה

5
ימים
יום
1

תל אביב- בלגרד- נובי סאד

טיסה לסרביה אחת מששת המדינות שהרכיבה את הרפובליקה היוגוסלבית, הממוקמת בדרום מזרח אירופה בלב הרי הבלקן. עם הנחיתה בבלגרד נסיעה לנובי סאד, העיר השנייה בגודלה בסרביה ואחת הערים היפות והמיוחדות ובעלת השפעה אוסטרו הונגרית חזקה. נערוך בה סיור הכרות בהתאם לזמני הטיסה וההגעה לעיר.

יום
2

נובי סאד-סראמסקי קארלובצי-פרוסקה גורה טבע ונופים (יום בחירה)

יום חופשי. המעוניינים יוכלו להצטרף (בתשלום) ליום סיור קסום. לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לכיוון סראמסקי קארלובצי, היושבת למרגלות ה'פרוסקה גורה', ונהר הדנובה. האזור ידוע כמקום מושבם של אומנים מקומיים, וכאזור הכרמים וייצור היין הסרבי המפורסם. האזור כולו בעל צביון מיוחד מצד אחד מנוקד בגבעות כרמים רבים, נוף הדנובה ולא מעט מנזרים שנבנו במאות 15-16, ומכונים 'הר האתוס הסרבי', המוכר גם כאזור מורשת ע"י אונסק"ו.

יום
3

נובי סאד- סובוטיצה - בלגרד

לאחר ארוחת הבוקר, השלמת ביקור בעיר נובי סאד (אם לא הצלחנו לעשות זאת ביום ההגעה) . נתרשם מהארכיטקטורה והבניינים המקסימים והמיוחדים שהשתמרו מתקופת האימפריה האוסטרו הונגרית. נראה את המבצר המקומי המרשים ונוכל להתרשם מהרחובות היפים והציוריים. משם נמשיך העיר סובוטיצה, בה התקיימה קהילה יהודית מרשימה החל מהמאה ה 18 ועד לגרוש היהודים אל מחנות ההשמדה ע"י גרמניה הנאצית. נראה את מבנה בית הכנסת (הוא סגור ואינו מתפקד) ונתרשם מהעיר. בתום הביקור נסיעה לעיר הבירה בלגרד.

יום
4

בלגרד

את היום נקדיש לעיר הבירה של סרביה, הלא היא בלגרד הממוקמת על צומת הנהרות סאבה והדנובה, אשר בשל מיקומה האסטרטגי בצומת דרכי לב הבלקן בה מנהיגים, עמים ותרבותיות רבות עברו בה והותירו בה את חותמם הן בסגנונות בנייה ייחודיים, הן בשל עושר קולינרי ורב טעמים ובתרבויות מגוונות. נתחיל את הסיור בחלק העתיק של בלגרד, נצפה אל עבר מצודת בלגרד, נראה את הקתדראלה האורתודוכסית הסרבית שנבנתה בשנת 1837, את בניין התאטרון הלאומי הסרבי, את הכיכרות היפות, שהן דוגמא לאדריכלות המקומית, את הארמון הישן והחדש ונקנח במדרחוב המקומי "קנז מיכאילובה", עם הבניינים המרשימים והחנויות הרבות אשר לאורכו.

יום
5

טופולה / אופלנץ – ( יום בחירה

יום חופשי. המעוניינים יוכלו להצטרף (בתשלום) ליום סיור יפיפה אל אזור גדת הדנובה, אזור הכרמים, והאזורים החקלאיים של סרביה אל אופלנץ וטופולה, עיר הולדתו של ג'ורג' השחור, מייסד שושלת המלוכה הסרבית, אשר עם במרידתו באימפריה העות'מנית הוביל את סרביה לעצמאות. נבקר בכנסיית סנט ג'ורג' ובקומפלקס המקומי, במוזילאום בו קבורים בני המלוכה. בתום הביקור העברה לשדה התעופה. יום זה תלוי בזמני הטיסה חזרה לארץ.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים