פרטי הטיול
פולחן ומיסטיקה בתרבות האצטקים והמאיה

פולחן ומיסטיקה בתרבות האצטקים והמאיה

מקסיקו

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מקסיקו סיטי

  • קנקון

  • שרידי המקדשים והפירמידות בפלנקה

  • בזיליקה ע"ש הבתולה מגאודלופ

  • מוזיאון האנתרופולוג

  • טאוטיווקאן

  • אושמאל

12
ימים
יום
1

תל אביב, מכסיקו סיטי

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים באירופה למכסיקו סיטי, בירת מכסיקו, אחת מהערים הגבוהות בעולם. לאחר הנחיתה נסע אל מלוננו.

יום
2

מכסיקו סיטי, הגנים הצפים

היום נסייר במכסיקו סיטי, שנבנתה על שרידי בירת האימפריה האצטקית. נראה את כיכר ה"סוקאלו" הנחשבת לאחת מהגדולות בעולם, את הארמון הנשיאותי ואת הקתדראלה העירונית המפוארת , נמשיך לסוצ'ימילקו והגנים הצפים, נערוך שיט בסירות המקושטות בפרחים ונבקר במוזיאון פרידה קאלו. בסיומו של יום נשוב למלוננו

יום
3

מכסיקו סיטי

בבוקר ניסע לפארק צ'אפולטפק ונבקר במוזיאון האנתרופולוגי הנחשב לאחד מהיפים בתבל. נמשיך לדרום העיר, נראה את האוניברסיטה של מכסיקו סיטי וציורי הקיר. נמשיך לשרידיה של טאוטיווקאן, אשר נחשבה לקדושה ביותר וכונתה "עיר האלים", בפי תושביה. נטייל ב"שדרות המתים" ונעלה לפירמידות הירח והשמש החולשות על העמק, שהיו חלק מאתר פולחן גדול זה. בתום הסיור נחזור למכסיקו-סיטי ונבקר בבזיליקה ע"ש הבתולה מגואדלופ, מקום עליה לרגל המקודש לתושבי היבשת.

יום
4

פלנקה

היום נטוס לווילה הרמוסה, משם נמשיך בנסיעה לפלנקה. נסייר בפארק לה וונטה ונסע אל מלוננו.

יום
5

פלנקה, קמפצ'ה

היום נעמיק את היכרותנו עם תרבות בני המאיה, נראה את שרידי המקדשים והפירמידות בפלנקה, האתר החשוב החבוי בסבך הג'ונגל הטרופי. נבקר במקדש הכתובות, נראה את מקדש השמש ונתרשם ממקדש הצלב. נטייל בין המונומנטים הפזורים בלב היער ונתפעל מיכולתם האדריכלית. בתום ביקורנו, נמשיך בנסיעה ל"עיר המצודות" קמפצ'ה הצופה אל מפרץ מקסיקו, בה נלון.

יום
6

אושמאל, סלסטון, מרידה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לביקור באתר המאיה אושמאל בו נמצאת "פירמידת הקוסם", בעלת הארכיטקטורה הנפלאה, חצר הנזירות, חצר משחקי הכדור, ארמון המושל, בית הצבים ושובך היונים. משם נמשיך בנסיעה לסלסטון, פארק יפהפה שנודע בזכות ציפורי הפלמינגו הנמצאות בסביבתן הטבעית. נשוט בלגונות באזור המוקפות מנגרובים ונתרשם ממגוון בעלי הכנף. בתום הביקור נמשיך למרידה בירת מדינת יוקטאן, נערוך סיור פנוראמי ונגיע למלוננו. לינה במרידה.

יום
7

צ'יצ'ן איצה, קנקון

נשלים את סיורנו במרידה ונסע ללבו של חצי האי יוקאטן לצ'יצ'ן איצה, אתר המאיה המפורסם ביותר שהוכרז גם אתר שימור מורשת עולמית. נבקר בשרידי העיר המשוחזרים ובהם הפירמידה הגדולה אל קסטיליו, מגרש משחקי הכדור והבאר הקדושה ששימשה כנראה גם להעלאת קורבנות אדם. עם תום סיורנו באתר מרתק זה ניסע למלוננו בקנקון.

יום
8

פארק שקרט, קנקון

היום נסע אל פארק שקרט, המכונה "גן עדן". נבקר במספר אתרי מאיה הנכללים במתחם, נחזה בפרפרים צבעוניים המרחפים להנאתם בשמורה, נראה את משחק הכדורגל האכזרי של בני המאיה, כפי שמשחזרים אותו בני יוקטן, ונוכל לשחות במערכת יובלים תת-קרקעית, ששימשה כמערכת אספקת מים מפותחת. לעת ערב, נחזה במופע ססגוני לאור לפידים, שבו משחזרים בפנינו תושבי המקום את אורח החיים והפולחן של המאיה. עם תום ביקורנו בפארק נשוב למלון.

יום
9

)קובה, טולום(

יום חופשי לפנינו. המעוניינים יוכלו לצאת )בתשלום( ליום טיול לאתר המאיה קובה ולטולום )כולל א. צהריים(.

יום
10

)איסלה מוחרס(

יום חופשי לפנינו. המעוניינים יוכלו לצאת )בתשלום( לשיט קטמרן לאי איסלה מוחרס )כולל א. צהריים(.

יום
11

קנקון-ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נסע לשדה התעופה הסמוך לקנקון ונמריא, דרך יעד ביניים, חזרה לת"א

יום
12

קנקון-ת"א

נחיתה בתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים