פרטי הטיול
מקצבים קריביים, הרי געש ויערות עננים

מקצבים קריביים, הרי געש ויערות עננים

קוסטה ריקה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מוזיאון הרום

  • הקפיטול הלאומי בהוואנה

  • שיעור ריקודי סלסה

  • שיעור הכנת קוקטיילים קובניים

  • פארק הסחלבים סורואה

  • שיט ב"מערת האינדיאנים"

  • הכפר האינדיאני גואמה

  • סיאנפואגוס

  • הר הגעש פואז

  • סיור טבע ב"יער העננים"

15
ימים
יום
1

תל אביב, הוואנה

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס דרך אירופה לקובה. לאחר הנחיתה נערוך סיור היכרות בהוואנה הבירה, אשר נחשבה לפני מהפכת פידל קסטרו ל"מאורת החטאים" של הקריביים, עיר תענוגות תוססת ומרכז החיים של קובה. לינה בהוואנה.

יום
2

הוואנה

היום נעמיק את סיורנו בהוואנה. נבקר בבית הכנסת ונלמד על הקהילה היהודית בקובה, נמשיך אל הרובע העתיק של העיר, בו נמצא הכפר סן כריסטובל דה לה הוואנה, נבקר במוזיאון הרום בו מייצרים את המשקה הקובני רום ונתכבד בטעימה, נראה את כיכרות העיר הידועות )סן פרנסיסקו, קתדרלה, דה ארמאס והכיכר הישנה(. נראה את בניין הקפיטול הלאומי – העתק המבנה מוושינגטון, את כיכר המהפכה, ונלמד על ההפיכה במדינה וחיי המקומיים שהשתנו בעקבותיה. נמשיך לשיעור סלסה מהנה במקצב מקומי, נלמד על הריקוד וצעדיו, ונרקוד לצלילי המוסיקה הקובנית שלא תשאיר אף אחד מחוץ לרחבת הריקודים! לאחר ארוחת הערב נצא לצפות בטקס יריית התותח המסורתית במבצר "לה קבנייה", פארק צבאי בו נמצא משרדו של המהפכן הנערץ צ'ה גווארה.

יום
3

פינר דל ריו, עמק וינאלס, הוואנה

היום נבקר בפארק הסחלבים סורואה ונמשיך ליום טיול בטבע בפרובינציית פינר דל ריו, אזור גידול הטבק המפורסם. נבקר במפעל ייצור סיגרים ונצפה בתהליכי הייצור הידני של הסיגרים הידועים של קובה. נסע לעמק וינאלס ונעצור במלון "לוס חסמינס" לתצפית מדהימה אל העמק ובידינו משקה מקומי. נמשיך אל ה"קיר הפרה היסטורי" ונשמע על תופעות גיאולוגיות של סלעי המוגוטים. נבקר ב"מערת האינדיאנים" ונערוך שיט תת קרקעי. נשוב להוואנה ונצא לשיעור הכנת קוקטיילים בסגנון קובני, נלמד על הטעמים, על אופן ההכנה ונהנה מהמשקאות שנכין בעצמנו! נסע למלוננו למנוחה ולהתארגנות ונצא לארוחת ערב מיוחדת, בה המנה העיקרית מוגשת ב" ESPADAS " ובליווי מוסיקה קובנית.

יום
4

הכפר האינדיאני גואמה, סיאנפואגוס, טרינידד

לאחר ארוחת הבוקר נסע לגואמה ונבקר בכפר האינדיאני המסורתי הממוקם בסמוך ל"מפרץ החזירים", אליו נגיע בשיט. נבקר בחוות קרוקודילים וניסע לעיר היפה סיאנפואגוס השוכנת לחופו של מפרץ מצודד, שלשון יבשה פורצת ממנו אל המים. נסייר בעיר ונתרשם מהאדריכלות הצרפתית הניאו-קלאסית. נמשיך בנסיעה למלוננו בטרינידד ולאחר התארגנות וארוחת ערב, נצא למרכז העיר התוסס.

יום
5

טרינידד, סנטה קלרה, ואראדרו

היום נסייר בעיירה הקולוניאלית בעלת היופי המיוחד טרינידד, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. במרכזה ההיסטורי של העיר בתים בני קומה אחת בדרך כלל, שקירותיהם צבועים בצבעים שונים ועל גגותיהם רעפי "טרה קוטה" אדומים. העיר נבנתה בתקופת השלטון הספרדי, מציעה מספר מוזיאונים מרתקים, שבחלקם נבקר. נותיר זמן חופשי לשוטט להנאתנו בין סמטאות האבן הרומנטיות ונבקר במועדון " La Canchacharra " בו נטעם את המשקה המקומי הייחודי. נסע לעמק לוס אינחניוס ונלמד על גידולי קני הסוכר. נמשיך לסנטה קלרה, המסמלת יותר מכל את רוח המהפכה של פידל קסטרו. נשמע את סיפורה של המהפכה הסוציאליסטית הקריבית ונראה את האנדרטה לזכרו של ד"ר ארנסטו צ'ה גווארה. בסיומו של יום נגיע למלוננו בואראדרו.

יום
6

סיור ג'יפים בנהיגה עצמית, שיט בנהר הקאנימר, שיט בקאטמרן

יום מיוחד לפנינו! היום נצא לסיור ג'יפים בנהיגה עצמית )ארבעה בג'יפ( באזורים כפריים. נראה את חיי המקומיים העוסקים בחקלאות בחוות פרטיות או קולקטיביות. נעצור בשונית אלמוגים והמעוניינים יוכלו לשחות ולצלול )ציוד שנורקלים יינתן למעוניינים(. נמשיך לריו קאנימר, בו היו ראשוני האינדיאנים בקובה. נערוך שיט בסירות מהירות ונראה את האזור מזווית קצת אחרת. לאחר ארוחת הצהריים מאוחרת נצא לשיט קאטמרן באוקיאנוס האטלנטי, ונחזה בשקיעה המרהיבה כשלרשותנו בר פתוח וחופשי. בסיומו של יום נשוב למלוננו.

יום
7

הוואנה, סן חוזה

ניסע לשדה התעופה של הוואנה , ממנו נמריא לסן חוזה שבקוסטה ריקה. הגעה והסעה למלון.

יום
8

הר הגעש פואז, מפלי לה פאז, אזור יער העננים

לאחר ארוחת הבוקר ניסע להר הגעש פואז. נחזה בלוע העצום של הר הגעש המשתרע על פני 5.5 ק"מ ובו הגייזרים הגדולים בעולם. בהמשך ניסע למפלי לה פאז והגנים המרהיבים, אשר בשטחם נמצא מצפה הפרפרים הגדול בעולם – יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים, חתולי בר וגני אורכידאות. נמשיך ללינה ב"לנדס אין לאב" אשר באזור "יער העננים".

יום
9

"יער העננים", גלישת אומגות )קנופי(, המעיינות החמים באלדי, ארנל

הבוקר נשכים לסיור מודרך במעמקי "יער העננים" ונצפה בחיות המשכימות קום. נגלוש באומגות )קנופי( מעל צמרות העצים ונתפעל מהנוף הנפלא של היער במסלול לאורך 845 מטר, 9 כבלים, 51 פלטפורמות, 3 מסלולים, 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג. נמשיך בנסיעה לאזור ארנל בצפון מחוז אלאחואלה הסמוך לגבול עם ניקראגווה. זהו אזור נוף שופע ירוק, נהרים גועשים, מעיינות חמים, לגונות, פארקים וחיות בר. נעצור לביקור ב"עץ האיגואנות" הגדול ונתרשם משלל האיגואנות החיות עליו. לאחר ההגעה ללה פורטונה, נהנה מחוויית רחצה במעיינות החמים באלדי. לינה בארנל.

יום
10

הר הגעש ארנל, מונטה ורדה

היום נערוך סיור רגלי בפארק הלאומי של ארנל. נעצור בנקודת תצפית מרהיבה על הר הגעש הפעיל, האגם והמעיינות החמים. נמשיך בדרכנו לאזור סנטה הלנה. נוף מרהיב של מפרץ ניקויה ואיי האזור, ילוו אותנו בדרך מכוסה יער הקרוי "ההר הירוק" – מונטה ורדה. משנת 5955 חיה באזור קהילה של קוויקרים צפון אמריקאים אשר שומרת על האזור והפכה אותו לשמורה אקולוגית. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי בין שבילי "יער העננים" ונצפה בציפורים הנמות, טרנטולות, עכבישים, חרגולים, צרצרים, לטאות, צפרדעים, קיפודים בעלי זנבות, נחשים ועוד. לינה במונטה ורדה.

יום
11

מונטה ורדה, הגשרים התלויים, מטע קפה, בריכת הצפרדעים

הבוקר נצא לסיור מרתק ומיוחד במינו ב"גשרים התלויים" - מסלול באורך של 5.9 מייל בתוך יער ציורי, המשלב הליכה על הקרקע ועל גשרים התלויים בין שמיים לארץ. נוכל להביט על המתרחש בצמרות העצים, לצפות בקופים ובשאר שוכני היערות, מכל הזוויות... נמשיך למטע קפה ונלמד על תהליך הכנת הקפה הקוסטה ריקני המפורסם. נערוך סיור מודרך בבריכת הצפרדעים. נלמד על סוגי החיות הייחודיות לאזור הטרופי של קוסטה ריקה - יותר מ- 31 מיני צפרדעים, ביניהם הצפרדע הצבעונית הנקראת "החץ המורעל", צפרדע העץ אדומת העין וקרפד הים הענק. בסיומו של יום נשוב למלוננו.

יום
12

ספארי קרוקודילים, מנואל אנטוניו

ניפרד ממונטה ורדה וניסע לכיוון מנואל אנטוניו, אחד הפארקים הלאומיים המפוארים בקוסטה ריקה, על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. נעצור בטארקולס לספארי שיט קרוקודילים, במהלכו נצפה בתנינים הרובצים על גדות הנהר, נראה את הצמחייה העשירה, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים. לינה במנואל אנטוניו.

יום
13

הפארק הלאומי מנואל אנטוניו, סן חוזה

היום נערוך ביקור בפארק הלאומי המפורסם בקוסטה ריקה – מנואל אנטוניו. נראה חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי ואת קתדראלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הסיור בפארק עם מדריך מקצועי שיסביר לנו על מגוון הקופים, איגואנות, עצלנים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים וחיות מים, אורכידיאות ועוד. לאחר הביקור נסע אל מלוננו בסן חוזה.

יום
14

סן חוזה, תל אביב

הבוקר נסייר בסן חוזה – עיר הבירה. במהלך הסיור נראה את "אספת המחוקקים" )בית הנבחרים(, הפארק הלאומי, התיאטרון הלאומי, הקתדראלה העירונית וכמובן את המבנה המרשים של בית הכנסת. בתום הסיור ניסע לנמל התעופה ממנו נמריא דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב.

יום
15

סן חוזה, תל אביב

נחיתה בתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים