פרטי הטיול
סיציליה מחוף לחוף

סיציליה מחוף לחוף

איטליה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • קטניה

  • אתנה

  • מעיינות אלקטנרה

  • סבוקה

  • טאורמינה

  • סירקוזה

  • חצי האי אורטיז'ה

7
ימים
יום
1

תל אביב - קטניה – אתנה

מנתב"ג נמריא לקטניה שבסיציליה, האי הגדול ביותר בים התיכון. נסייר בקטניה בה ונתרשם מגני בליני, כיכר הדאומו, הקתדרלה מהמאה ה-11, בית העירייה והרחוב הראשי ויה אתנאה. נמשיך לשוק הדגים הצבעוני של העיר ונראה את שלל הדגה הייחודית. משם נעפיל למרומי הר הגעש הפעיל אתנה (עד לגובה של כאלפיים מטר), מהרי הגעש הגדולים והפעילים בעולם. נלמד על הפעילות הוולקנית רבת השנים באזור ונחזה בעשן המתמר מלועו. לאחר הביקור המרהיב ניסע למלוננו באיזור לשלושה לילות.

יום
2

מעיינות אלקנטרה - סבוקה - טאורמינה

נבקר במעיינות אלקנטרה המאופיינים בתצורות גיאולוגיות מיוחדות. נלמד על ההשפעה הגיאולוגית של האתנה על אזורי הכפר. ניסע לעיירת הסנדק, סבוקה, הבנויה על מצוק, ממנה נשקף נוף מדהים של הים היוני. נבקר במרכז העיירה ונסייר בסמטאותיה. כמן כן, נוכל לטעום את הגרניטה הייחודית לסיציליה בבר ששימש אתר צילום בסרט "הסנדק". נמשיך ונבקר בעיירת הקיט טאורמינה – הפנינה של סיציליה. נשוטט ברחובותיה הציוריים על מגוון בתי הקפה, החנויות היוקרתיות והמסעדות מהן נשקף נוף עוצר נשימה של הר הגעש אתנה והים היוני.

יום
3

יום חופשי

יום חופשי בסיציליה המעוניינים יוכלו להצטרף בתוספת תשלום ליום שייט לאיים האיולים.

יום
4

סירקוזה - חצי האי אורטיז'ה - קלטג'ירונה - פלרמו

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל היפה שבערי סיציליה, עירו של ארכימדס המפורסם סירקוזה. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בעיר העתיקה היפהפייה, שממוקמת על לשון יבשה/חצי אי, מוקפת במימיו התכולים של הים התיכון. בין סמטאותיה הציוריות וכיכרותיה המרהיבות, צולמו כמה מהסרטים המפורסמים של גוז'פה טרנטורה ("מילנה", למשל). ארכימדס ובחצי האי אורטיג'ה, שם הוקמה למעשה העיר סירקוזה. נראה את הדואומו הייחודי של העיר, מעיין ארטוזה ובו נצפה בתופעה ייחודית של צמח הגומא ונסייר בסמטאות העתיקות וכיכרותיה המרהיבות, צולמו כמה מהסרטים המפורסמים של גוז'פה טרנטורה ("מילנה", למשל). נותיר זמן חופשי לקניות בקורסו ג'לונה, רחוב הקניות הראשי בחלקה החדש של סיראקוזה. לאחר מכן נמשיך אל עיירת הקרמיקה הידועה ביותר של סיציליה - קלטג'ירונה. העיר מהעתיקות בסיציליה חיה ונושמת קרמיקה , נסייר ברחובותיה המלאים בחנויות ובתי מלאכה המיירים סוגים רבים ושנים של מוצרי קרמיקה, נעלה במדרגות קלטג'ירונה מעלה ל-100 מדרגות המעוטרים באריחי קרמיקה המצויירים בעבודת יד מדהימה. נותיר מעט זמן לקניית מזכרות וכמובן קרמיקה. בתום הביקור נשים פעמינו לפלרמו הבירה, ללינה.

יום
5

מונריאלה - פלרמו- פלגרינו- מונדלו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בפלרמו וסביבותיה. נתחיל את סיורנו בעיר היפה בביקור בדואומו הבנוי בסגנון ערבי נורמני, נצפה על תיאטרון פוליטאמה ובתיאטרון מסאימו המרשים.בחלקו השני של היום נבקר בעיירה מונריאלה הסמוכה לפלרמו. נראה את הקתדראלה המעוטרת בפסיפסים ביזאנטיים והינה מהיפות באי. ניסע לביקור בהר פלגרינו הקדוש ובכפר הדייגים מונדלו בו נצפה במסעדת צ'רלסון המפוארת אשר שימשה כמקום מפגש של ועידות המאפיה. בתום הסיור נחזור למלוננו.

יום
6

צ'פאלו - קסטלבונו - אנה - קטניה

נבקר בעיירה צ'פלו, כפר דייגים ציורי השוכן למרגלות צוק תלול ובו כנסייה נורמנית יפהפייה. נהנה מהמדרחוב של העיר על שלל חנויות, בתי קפה ועוד. נמשיך את יומנו בביקור בעיר הציורית קסטלבונו הנמצאת בגובה 430 מ' מעל פני הים. נצפה על הארמון המשקיף אל העיירה ונסייר בסמטאות הציוריות של העיר המיוחדת. בחלקו השני של היום נעלה אל העיירה היפה אנה, שהינה העיירה הגבוהה ביותר בסיציליה, לתצפית על מרכזה ההררי של האי. בהתאם לשעת הטיסה ובמידה ויתאפשר נעצור באחד ממרכזי הקניות לקניות אחרונות טרם ההגעה לשדה התעופה בקטניה לטיסה חזרה הביתה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים