פרטי הטיול
המיטב של הממלכה הסינהאלית

המיטב של הממלכה הסינהאלית

סרי לנקה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • רכיבה על פילים

  • ביקור בבית יתומים לפילים

  • ביקור בבי"ס מקומי

  • ביקור במפעל לעיבוד משי

  • דאמבולה - מקדשי המערות

  • מקדש השן ומופע פולקלור בקנדי

  • מטעי התה ומפעל תה באזור נווארה אליה

  • ביקור במפעל למסכות מסורתיות

  • ביקור במכרה לאבנים יקרות

9
ימים
יום
1

תל אביב, קולומבו

עיר הבירה של האי הטרופי סרי לנקה, הידוע בשמו הקודם ציילון - על שמה של הממלכה הסינהאלית העתיקה. נחיתה בבוקר היום ה- ,(Colombo) נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונמריא מזרחה דרך עמאן לקולומבו

יום
2

ניגומבו, פינאוולה

לאחר הנחיתה, עם שחר, נסע צפונה אל עיירת החוף ניגומבו עיירת דייגים המשמרת עדיין את שיטות הדייג המסורתיות, באמצעות סירות עתיקות העשויות מגזעים של עץ הדקל. נסייר בשוק המקומי הססגוני, נעקוב אחר המסחר הער המתרחש בו- דגי חרב, טונה, כרישים, מנטות, סרטנים וזנים נוספים מהאוקיינוס ההודי. לאחר הסיור בה נמצא "בית יתומים" לפילים. נעקוב אחר הפילים הצעירים שננטשו, אשר (Pinnawala) ניסע לכיוון פינאוולה מטופלים במסירות במרחב מוגן עד הגעתם לבגרות וחזרתם לטבע. נחזה בעשרות פילים הרוחצים בנהר, נראה אותם סועדים ונלמד על אורחות חייהם המיוחדים. אחה"צ נתנסה בחוויה מיוחדת- רכיבה על פילים בשבילים החוצים את היער הטרופי תוך חציית מקווי מים רדודים. לינה באזור קנדלמה.

יום
3

סיגיריה, ביקור בבי"ס מקומי, מפעל לעיבוד משי, פולונרואה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לעבר הצוק המפורסם של סיגיריה- ה"מצדה" של סרי לנקה. נעפיל אל ה"ארמון התלוי" על מצוק המתנשא לגובה 300 מ' מעל סביבתו. נעבור בדרכנו מספר מערות חצובות בסלע בהן השתמרו ציורי קיר מהיפים ביותר בדרום מזרח אסיה ונשקיף על הנוף המרהיב. נמשיך בדרכנו לביקור בבי"ס מקומי, נראה כיצד מתנהל יום לימודים אופייני לאי ונבקר במפעל לעיבוד משי – מרכיב חיוני בתלבושות הנשים המסורתית בירתה העתיקה השנייה של סרי לנקה שהוכרזה "אתר ,(Polonnaruwa) ה"סארי". בתום הביקור נסע לפולונרואה שימור עולמי" על ידי אונסק"ו. נסייר בעיר ונתרשם מהמקדשים ופסלי האבן, עדות לעברה המפואר. נשוב ללינה בקנדלמה.

יום
4

דאמבולה, חוות תבלינים, קנדי

יום גדוש חוויות לפנינו. נבקר במקדש דאמבולה שהוכרז כ"אתר שימור עולמי" על ידי אונסק"ו. נהלך במתחם המערות החצובות בסלע, בין שלל פסלי הבודהה הרבים הגודשים אותן ונתרשם מציורי הקיר המרהיבים בירת סרי לנקה עד 1815 , נבקר בחוות ,(Kandy) המכסים את הקירות והתקרות. בדרכנו לכיוון העיר הציורית קנדי תבלינים בה נוכל לראות עצי תבלין כדוגמת הקינמון, ההל, הפלפל ועוד, ונלמד על דרכי השימוש בהם. נמשיך למפעל באטיק בו נראה את תהליך ההדפסה ונוכל להתרשם מהמוצרים השונים בחנות. עם הגיענו לקנדי, נערוך האתר הדתי המקודש ביותר בסרי לנקה, -(Sri Dalada Maligawa) סיור היכרות בעיר ונבקר במקדש השן של בודהה הממוקם על שפת אגם ציורי. בתום היום הגדוש בחוויות נצא לחזות במופע פולקלור מקומי ולאחריו נגיע למלוננו בקנדי.

יום
5

קנדי, הגנים הבוטניים, בית חרושת לתה, נוארה אליה

לאחר ארוחת הבוקר, נסע לנקודת התצפית על קנדי הפסטורלית – נראה את העיר היפה וסביבתה הציורית ונשוב לסייר מסביב לימת קנדי. נבקר בשוק המקומי ובמרכז מלאכות היד. בתום הסיור, ניסע לעיירה פרדניה לביקור מעניין בגנים הבוטניים המלכותיים בהם נוכל לראות כ 5000- מיני עצים, שיחים ופרחים, חלקם נדירים וייחודיים לסרי אנגליה הקטנה", העיר הגבוהה ביותר " - (Nuwara Eliya) לנקה בלבד. מכאן נמשיך בנסיעה לעבר נוארה אליה בסרי לנקה. כאן, על מורדות ההרים, נפגוש את קוטפות עלי התה במטעים הרבים המכסים את האזור ואשר פרסמו את האי בכל רחבי העולם. נסייר בבית חרושת מקומי ליצור תה ונלמד על תהליך גידולו והפקתו. בערב נשוטט ברחובות נוארה אליה בעלי הניחוח האנגלי ונגיע למלוננו.

יום
6

נוארה אליה, אזור ברואלה/בנטוטה

הבוקר נטייל בין הכפרים הפסטורליים ומטעי התה שבאזור נוארה אליה ונהנה ממזג האוויר הקריר והנעים השורר בגובה 2000 מ'! נמשיך בדרך הררית, ציורית ומפותלת לכיוון החוף הדרום-מערבי של האי אל אזור ברואלה/בנטוטה שעל שפת האוקיאנוס ההודי. בדרכנו נבקר במפעל לייצור מסכות מסורתיות המשמשות את ,(Beruwala/Bentota) המקומיים בטקסיהם הססגוניים ובמכרה לאבנים יקרות. הגעה למלון, הכנות לשבת, תפילה וסעודת שבת.

יום
7

ברואלה/בנטוטה

לאחר תפילה וסעודת שבת נצא לטייל רגלית עם מלווה הקבוצה.

יום
8

שיט על נהר המאדו, קולומבו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשיט חוויתי בנהר המאדו, במהלכו נצפה בלטאות המים הענקיות המפורסמות באזור ונעקוב אחר חיי היום יום של הכפריים המוצאים את מחייתם על שפת הנהר. נבקר בבית סרי לנקי טיפוסי, נלמד על אורח החיים של המקומיים ועל השפעות הצונאמי, אשר פגע בחופי האי במהלך חג המולד 2004 . בדרכנו לבירת האי קולומבו נבקר בחוות גידול ושימור של צבי ים, בה נלמד על דרכי גידולם ואורחות חייהם של חיות אלה הנמצאות בסכנת הכחדה. לאחר ההגעה לקולומבו, נערוך סיור באתרי העיר המרכזיים כולל בנייני הממשל, רחובות המסחר והמקדשים הדתיים. אחר הצהריים נשוטט בשוק המרכזי של העיר ונוכל לערוך קניות לפני שובנו ארצה. נסיים את טיולנו בארוחת ערב חגיגית ונגיע אל מלוננו.

יום
9

קולומבו- עמאן- תל אביב

לפנות בוקר נפרד מהאי סרי לנקה הקסום ונטוס דרך עמאן לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים