פרטי הטיול
פלאי הודו - 7 לילות

פלאי הודו - 7 לילות

הודו

האטרקציות העיקריות בטיול:
 • קוטאב מינאר

 • הג'אמה מסג'יד

 • קבלת פנים אצל משפחה הודית מקומית

 • ראג' גאט

 • מקדש הלוטוס

 • המבצר האדום והטאג' מהאל

 • פטיפור סיקרי

 • ה"ג'אמי מאסג'יד"

 • ג'איפור, "העיר הוורודה"

 • רכיבה על פילים

 • מצודת אמבר

 • ארמון המלך

 • המצפה האסטרונומי "ג'נטר מנטר"

10
ימים
יום
1

ת"א – מומבאיי - דלהי

ניפגש בשדה התעופה על שם דוד בן גוריון לטיסת אל על ישירה למומבאיי )בומביי(. עם ההגעה, נמשיך בטיסת המשך לדלהי, בירת הודו.

יום
2

דלהי

לאחר הנחיתה בדלהי נצא לסיור מרתק בבירת הודו – שילוב נדיר של ישן וחדש. נסייר באתרים עתיקים, ביניהם קוטאב מינאר–שמסמל את ניצחון המוסלמים על שליטי האזור, נרכב בריקשות בסמטאות העיר העתיקה, בלב שוק ססגוני של תכשיטים ובדים לכלות וחתונות, נבקר במסגד הגדול של דלהי- הג'אמה מסג'יד ונותיר זמן חופשי לסיורים וקניות בבזאר העתיק. בערב, נחגוג את תחילת הטיול, בקבלת פנים אצל משפחה הודית מקומית, שתארח אותנו על פי מיטב המסורת.

יום
3

דלהי החדשה

נקדיש את היום לביקור בדלהי החדשה )אך לא רק( - ירוקה, נקייה ונעימה. נראה את שער הודו אשר נבנה לזכר הנופלים במלחמות, נראה את בנייני הממשל הקולוניאליים, בית הנשיא ובתי הנבחרים. נבקר במקדש הסיקי הראשי של דלהי ובראג' גאט- מקום שריפתו ואתר ההנצחה והזיכרון למהטמה גנדי. נבקר גם במקדש הלוטוס המפורסם- מקדש השייך לדת הבאהים. מקדש מרהיב הבנוי משיש לבן ומוקף בבריכות וגינות.

יום
4

אגרה, המבצר האדום והטאג' מהאל

ניפרד מדלהי, וניסע דרומה אל אגרה. נקדיש את עיקר הביקור בעיר, לאחד מפלאי העולם והאתר התיירותי הידוע ביותר בהודו - הטאג' מאהל. המוזילאום עצום הממדים אשר נבנה על ידי הקיסר שה-ג'האן לזכר אישתו האהובה מומטז מהאל, אשר מהווה עד ימים אילו כמופת ליצירות ארכיטקטוניות. במשך 02 שנה עמלו על בניית המבנה בעל השיש הלבן אשר צבעו משתנה לאורך שעות היום לפי מיקומו של השמש. השתקפותו של המבנה במימי האגם הוא מראה עוצר נשימה. לאחר מכן נמשיך לסיור במבצר אגרה המוקף בחומה אדומה ושימש בעברו כמבצר צבאי ובתקופות מסוימות שימש כעיר בה שכנו ארמונות ומקדשים. לינה באגרה

יום
5

פטיפור סיקרי, פושקאר

ניפרד מאגרה בנסיעה מערבה לכיוון פושקאר. בדרכנו נעצור לביקור בעיר הרפאים פטיפור סיקרי, העיר שנבנתה ע"י השליט המוגולי אכבר- ושימשה כבירת האימפריה המוגולית במאה ה-16. העיר נבנתה ב- 1571 אך שימשה כבירה 14 שנה בלבד. העיר ננטשה בשל מחסור במים ושלל מבניה נשתמרו באופן מפליא עד ימים אלו. פטיפור סיקרי היא דוגמא מובהקת לעיר מבוצרת מוגולית בעלת הגדרות ברורות לעיר פרטית וציבורית. בנוסף נכנס דרך שער העיר אל ה"ג'אמי מאסג'יד" ואל קברו של השייח סלים. בתום הביקור במקום, נמשיך אל פושקאר הרוגעת, ששוכנת על גדות האגם.

יום
6

פושקאר – ג'איפור

יום טיול בעירו של האל בראמה – פושקאר, השוכנת ליד האגם הקדוש פושקאר שלפי המיתולוגיה ההינדית נוצר ע"י פרח הלוטוס שנפל מחיקו של האל בראמה וכך נוצר האגם. נסייר בעיר ונראה את המקדש המיועד לאל בראמה. נמשיך לסייר בעיר על גדות האגם נצפה במאמינים ההינדים אשר לאורך כל שעות היום מבצעים טבילות טהרה באגם וטקסים דתיים שונים ואף מציעים לעוברי האורח להשתתף בטקסים. בתום הסיור במקום, נמשיך בנסיעה אל ג'איפור, "העיר הוורודה" המכונה כך בשל הצבע הוורוד העז של אבני החימר מהם בנויים בתיה של העיר העתיקה, הנחשבת לאחת מהערים היפות והמעניינות שבהודו.

יום
7

ג'יפור – רכיבה על פילים – מצודת אמבר

נקדיש את היומיים הקרובים, לביקור בבירת חבל רגא'סטן והאתרים שבסביבותיה: ג'יפור המכונה "העיר הורודה" נחשבת לאחת הערים המיוחדות בהודו. היא כרך עירוני מלא בריקשות, פרות, נשים בסארי וגברים בטורבנים. את הבוקר נתחיל במצודת אמבר הנמצאת במרחק 67 ק"מ מג'ייפור. נעפיל למצודה רכובים על גבי פילים ומשם נצפה על האזור. המבצר משלב מוטיבים ארכיטקטוניים מוסלמיים והינדים. במבצר זה חיו המהראג'ות עד בנייתה של העיר גייפור למרגלות המבצר. בג'אייפור עצמה נצפה אל ארמון "הרוחות" מבנה בעל 7 קומות הצופה על רחובה הראשי של ג'ייפור. נערוך סיבוב ברחוב הססגוני שכולו שוק, החוצה את העיר. וונוכל להתרשם מתעשיית אבני החן היקרות המפורסמות בכל העולם ובתעשיית הטקסטיל המיוחדת.

יום
8

ג'יפור- ארמון המלך- מצפה אסטרונומי

נמשיך את ביקורינו בג'יפור. נתחיל את היום בסיור בארמון המלך, ארמון זה נבנה ע"י המהראג'ה ג'יי סינג השני במחצית הראשונה של המאה ה 61- . ועד ימינו אנו המהראג'ה של ג'ייפור מתגורר בחלק מארמון זה, וחלק נוסף פתוח לציבור כמוזיאון. בארמון נוכל לראות חפצים, רהיטים, את אולם קבלת הפנים המלכותי, בגדים מלכותיים ועוד. לאחר הסיור בארמון נסייר במצפה האסטרונומי שנקרא "ג'נטר מנטר". המצפה נבנה גם הוא ע"י המהראג'ה ג'יי סינג השני )בונה העיר(, והוא המצפה האסטרונומי הגדול והשמור ביותר מבין המצפים האסטרונומים שנבנו.

יום
9

ג'יפור

בחלקו הראשון של היום, נותיר זמן חופשי לביקור בשווקים הססגוניים והצבעוניים של ג'איפור.

יום
10

מומבאי – ת"א

העברה לשדה התעופה לטיסת לילה ישירה של אל על לתא בה ננחת למחרת.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים