פרטי הטיול
לפלנד- חלום ליל חורף

לפלנד- חלום ליל חורף

פינלנד

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • שייט בשוברת הקרח "סאמפו"!

  • אופנועי שלג בנהיגה עצמית )נהיגה בזוגות(

  • מזחלות כלבי האסקי )2 בכל מזחלת(

  • מזחלות איילי הצפון )2 בכל מזחלת(

  • כניסה לארמון הקרח Luminnila

  • כניסה לפארק חיות הבר רנואה

  • חווית דייג בקרח כולל כל הציוד )מקדחים, חכות, פיתיונות(

7
ימים
יום
1

ת"א – רובניימי – "יער הציידים"

טיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו «סנטה קלאוס » מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם בכל העולם. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה נתחיל בפעילות המתוכננת. ארוחת צהרים )מותנה בשעת הנחיתה(. נמשיך למרכז ההצטיידות שלנו ונקבל בהשאלה ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים )זוג אחד( וכפפות. לאחר מכן נסיעה קצרה תביא אותנו לאזור יער פראי, מרכז אותנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה המיוחדת של הטבע שנשמר במלוא עוצמתו. )הביקור מותנה בשעת הנחיתה(. הביקור כאן יכניס אותנו לאווירה המסורתית של היער הארקטי. נסיעה למלון. ארוחת ערב.

יום
2

שיט בשוברת הקרח

"אין דברים כאלה!" - יום מיוחד בו ניסע דרומה. מגיעים לנמל ממנו נעלה על שוברת הקרח לשייט מרהיב במפרץ בוטניה הקפוא ובשפך הנהר. נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים ומפלסת את הדרך לספינות כדי לשמור על נתיב פתוח לנמל וממנו. נערוך סיור מקצועי מודרך עם הצוות ב"קרביה" של הספינה הייחודית ומאוחר יותר, באחת הנקודות, נדומם מנועים ונרד לשחייה )למעוניינים...( בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות שפותחו ע"י נאס"א והמסופקות ע »י צוות הספינה. נשוב לנמל ולארוחת הצהריים.... בסוף הביקורים נשוב לרובניימי. ארוחת ערב במלון.

יום
3

ספארי אופנועי שלג והכפר של סנטה קלאוס

נצא מצוידים בלבוש הארקטי המיוחד שקיבלנו ונצטייד גם בכובע גרב וקסדה; שיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג, הוראות בטיחות ו...יוצאים רכובים על אופנועי שלג למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל, בינות ליערות עצי מחט, אגמים קפואים ונהרות שזרימתם עצרה מלכת. )הנסיעה על אופנועי השלג הינה בזוגות(. בשעות הצהריים נגיע רכובים על אופנועי השלג לנקודת הסיום. נגיע לכפר של סנטה קלאוס הממוקם בדיוק על החוג הארקטי. כפר זה נבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות ה 80- של המאה הקודמת ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר שוכן על החוג הארקטי ומכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מקורי, בתי קפה ומסעדות וכמובן את סנטה קלאוס בכבודו ובעצמו. כאן נקבל דיפלומה המאשרת את חציית החוג הארקטי! נסיעה למלון. ארוחת ערב

יום
4

מזחלות כלבי האסקי - חוות איילי הצפון- טירת ומלון הקרח ב- SNOWMAN PARK

יום חוויתי נוסף! פעילות של מזחלות כלבים. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי; נלמד על דרכי הגידול של כלבים אלו ושיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים - תושבי הצפון לאורך מאות בשנים. נעלה זוגות זוגות על מזחלות הרתומות לכלבים ונצא למסע מרתק ביער לאורך כ 5- ק"מ ונבין למה בחר העם העתיק את כלב האסקי לביצוע משימה זו! ננסה לראות וללטף את הגורים בטרם נסיים את ביקורנו בחווה. מכאן ניסע ונבקר בחוות לגידול איילי הצפון ) REINDEER (. נסב לארוחת צהריים ביתית בבית טיפוסי מעץ. נמשיך לטקס לאפי מסורתי. נצא פה לרכיבה קלה במזחלות הרתומות לאייל זה. דיג בקרח אמרנו? נצטייד בחכות, מקדחים ופיתיונות ונצא ללב האגם הקפוא ו...נדוג דגים... נמשיך ונבקר ב- Snowman Park בו ניכנס לארמון ומלון קרח, נלמד להחליק על הקרח וגם כיצד בעצם בונים בובת שלג...? נוסיף ונלמד כיצד לפסל בקרח ולגלוש בעזרת סנובורד... בקיצור- חוויה לכולם! בסיום הביקורים נשוב למלון.

יום
5

גן החיות הצפוני בעולם – חנות מפעל השוקולד פייזר – תצפית על זוהר הצפון וטיול רגלי עם סנדלי שלג

ניסע בשעות הבוקר לביקור בגן החיות הצפוני ביותר בעולם – רנואה; בגן חיות זה מיוצגות כמעט כל חיות הבר השכיחות בקווי הרוחב הצפוניים של כדור הארץ – מעל 50 מינים שונים. רובן של חיות אלו פעיל בחודשי החורף והאביב. בהמשך ניכנס לביקור בחנות מפעל השוקולד "פייזר" הממוקמת בסמוך לאתר. בתום הביקורים- נשוב לרובניימי. לאחר ארוחת הערב נצא, באוטובוס, אל מחוץ לעיר, לאזור מיוחד וחשוך בלב הערבה הקפואה כדי להתמקם בנקודה הטובה ביותר ממנה נוכל לנסות ולצפות בתופעת "זוהר הצפון" )זוהי תופעת טבע שאין שליטה עליה וצוות "דרך החופש" ידאג להתעדכן אצל הרשויות על הסיכוי לראותה הערב או בכל ערב אחר ובהתאם לזאת, בהתראה קצרה, אנו נצא לכאן(. ננצל את השהות במקום כדי להתנסות גם בהליכה ב”סנדלי שלג" מיוחדים וניקח עמנו כמובן משקה חם שיחמם את ההמתנה לקראת אירוע טבע מדהים זה ותחשבו על זה- זה התחיל בשמש, לפני כמה דקות, 150 מיליון ק”מ מכאן... ואוו! **אין הבטחה לראות את הזוהר הצפוני**

יום
6

המפלים הקפואים בקורואומה

נצא מרובניימי מזרחה בכיוון כללי אל עבר הגבול הרוסי; נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורואומה; ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם והמשמשים גם אתר אימון לנבחרת פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח – ממש מעלינו. מראות מופלאים ויוצאי דופן! נשוב לרובניימי לביקור מרתק במוזיאון ארקטיקום – מוזיאון המחולק לשני חלקים המספרים מצד אחד את סיפורה של העיר רובניימי ואילו חלקו האחר מוקדש להתפתחות החיים )אנשים, בעלי חיים צמחים ועוד( באזורים הצפוניים של כדור הארץ. נסיעה למלון. ארוחת ערב.

יום
7

רובניימי – ת"א

לאחר ארוחת בוקר ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה של רובניימי ונשוב חזרה ארצה. תם ונשלם.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים