פרטי הטיול
טיול לארצות הים הבלטי ושייט לסקנדינביה

טיול לארצות הים הבלטי ושייט לסקנדינביה

ליטא, לטביה, אסטוניה, פינלנד, שבדיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • שייט לילי לשטוקהולם ולריגה

  • בית הפרלנמט וכיכר העיריה בטאלין

  • קתדרלת אוספנסקי בהלסינקי

  • ריגה-פריז של הצפון

  • הרובע היהודי בקובנה

  • גבעת הצלבים

  • מוזיאון וואזה בשטוקהולם

8
ימים
יום
1

ת"א ריגה, טאלין

נמריא מנתב"ג אל ריגה לאחר הנחיתה נצא בנסיעה ישירות לטאלין בירת אסטוניה.טאלין היא עיר צפונית חביבה שמהווה חולית קישור בין מערב אירופה לרוסיה.העברה למלון.

יום
2

טאלין הלסינקי

מבנה העיר מורכב משני חלקים: העיר העלית העתיקה והעיר שלרגלי הגבעה. בעיר העילית רחובות פסטוראליים שמשרים אווירה קסומה. סמטאות אבן צרות, כנסיות עתיקות וכן מבצר החולש על העיר כולה ומשמש היום כבנין הפרלמנט.כיכרות העיר משופעים במסעדות ובתי קפה.בכיכר העריה נטייל במרכז העיר העתיקה בת 800 השנים, נראה את בית הפרלמנט, כיכר בית העריה מהמאה ה – 15. נראה את גבעת טופייא וחומת הטירה אדירה ואת כנסיית אלכסנדר נייבסקי ובית הכנסת החדש .אחר הצהריים העברה למעבורת לשייט להלסינקי.עם ההגעה העברה למלון בהלסינקי.

יום
3

הלסינקי שייט לילי לשטוקהולם

הבוקר נצא בעיר הבירה של פינלנד,נראה את העיר החדשה, נבקר במידת האפשר בכנסיית "טמפלואקו" החצובה כולה בסלע, נראה את כיכר הסנט, את הקתדרלה הפרבוסלבית המרשימה "אוספנסקי", נבקר במצבת הזיכרון לכבודו של המלחין הלאומי סיבליוס. אחה"צ העברה למעבורת שתיקח אותנו בשייט לילי מענג לשטוקהולם.

יום
4

שטוקהולם שייט לילי לריגה

עם ההגעה לנמל של בירת שוודיה שטוקהולם, הבנויה על 14 איים היפה בהרי הצפון. נצא לסיור מודרך בעיר. נראה את העיר החדשה ,נבקר בבית העירייה המפורסם שבו מחלקים את פרס נובל ,נמשיך לעיר העתיקה הבנויה על אי נטייל בסמטאות הציוריות ,נראה את הארמון המלכותי ואולי נצליח לראות את טקס החלפת המשמר , אחה"צ העברה למעבורת לשייט לילי נוסף לריגה.

יום
5

ריגה

בשעות לפני הצהריים נגיע לנמל ריגה. ריגה היא אחת הערים המרשימות שלחוף הים הבלטי. יש המכנים את ריגה,בירתה של לטביה, בתואר: פאריס של הצפון. העירשוכנת במפרץ בשפך נהר הדאנוגאבה והיא מתגאה בחוף ים יפהפה. עם ההגעה, נערוך סיור מדרך בעיר הנכללת ברשימת האתרים הראויים לשימור של ארגון האו"ם לתרבות, אונסקו, היא היפה בין הערים הבלטיות ובה אוסף מבנים מרשימים בסגנונות שונים – גותי, ברוק, קלאסי וארט נובו, הנותנים תחושה שהעיר כולה הינה מוזיאון אחד גדול תחת כיפת השמיים. בכיכר העירייה נמצא "אולם גילדת הסוחרים הזרים" מימי הבניים וגם ארמון הצאר פטר הגדול. כמו כן נראה את טירת ריגה ונבקר בקתדרלה, נראה את מגדל אבק השרפה מבנה מהמאה ה – 14 נבקר באזור שבו היה הגטו היהודי ונראה את בית הכנסת בתום הביקורים העברה למלון .

יום
6

ריגה , שיאוליאי , קאונוס (קובנה)

נפרד מריגה ונצא לכיוון קאונוס(קובנה) בתחילה נבקר בארמון רונדאל ארמון מהמאה 18 יצירת מןפת בארוקית. בתום הביקור נמשיך לשיאוליאי בה נבקר בגבעה מיוחדת עם אוירה פגנית קסומה ומסתורית "גבעת הצלבים" גבעה שאוכף מחובר אליה והיא נטועה ביער של אלפי צלבים. מהם צלבים מפוארים וגבוהים ומהם נמוכים ודלי מראה. חלקם עשויים עץ וחלקם ממתכת יצוקה. המסורת לנעוץ צלבים בגבעה נולדה במאה ה-14, הפכה להיות סמל במקום לזכרם של כל אילו שהוגלו ע"י השלטון הסוויטי לסיביר. בתום הביקור נמשיך לקאונוס – קובנה היהודית, שהינה כיום העיר השניה בגודלה בליטא.נבקר במרכז העיר העתיקה .נראה את בנין העירייה שנבנה במאה ב-16 את הקטדרלה הגדולה ביותר בליטא . נמשיך לפורט התשיעי שליד העיר שם נרצחו יהודי קובנה וכיום מוזאון עם אנדרטה מרשימה לידו. העברה למלון.

יום
7

קאונוס (קובנה) טארקאי וילנה

עם בוקר נצא לטראקאי, בירתה העתיקה של ליטא השוכנת לחוף אגם גאלווה ובה טירה מהמאה ה-17 בעיירה התקבצו עדות אתניות שונות ממקומות שונים ומרוחקים באירופה. כל קבוצה שמרה על ייחוד והטביעה חותם על צביון המקום. הקבוצה היהודית - קראית נמנית עם מייסדי המקום והותירה בית כנסת ובית עלמין.נמשיך לוילנא בירת ליטא ,העיר משלבת תעשייה חשובה ומסחר ובד בבד משמשת מרכז התרבותי וחינוכי. וילנה העתיקה משופעת במבנים היסטוריים מפוארים ומעניינים שנבנו בה מאז ימי הביניים. במשך תקופה ארוכה סופחה לפולין. במלחמת העולם השנייה נכבשה על ידי הצבא האדום ולאחר מכן על ידי הנאצים שהחזיקו בה עד הכיבוש הסובייטי המחודש 1944.העיר שוכנת במפגש הנהרות נריס ווילניה. עם ההגעה, נטייל בסמטאותיה של העיר העתיקה ונוכל לראות חצרות בתים אפופים עדיין באוירת ימי הבניים. נראה את כנסיית סנט פטר ופאול מהמאה ה-17 והקתדרלה, נראה את המבצר העליון והתחתון את ככר העריה ונבקר במבני האוניברסיטה. כמובן לא נשכח את קהילת וילנא היהודית שהייתה מהקהילות החשובות באירופה ובמיוחד הרב אליהו בן שלמה זלמן (הגר"א) הידוע כגאון מוילנה בה במהלך הביקור שלנו נפקוד את קיברו, נסייר ברובע היהודי בו סופרים יהודים יצרו בעברית ובאידיש בעיר שהייתה מרכז תרבות יהוד תוסס. וילנה מציעה מגוון רחב של הצעות כקונצרטים, הצגות, פסטיבלים, מופעי בידור , תצוגות אופנה ומועדונים.

יום
8

וילנה ת"א

היום נשלים את ביקורינו בוילנה ,כמובן לא נשכח את קהילת וילנא היהודית שהייתה המקהילות החשובות באירופה ובמיוחד הרב אליהו בן שלמה זלמן (הגר"א) הידוע כגאון מוילנה בה במהלך הביקור שלנו נפקוד את קיברו .נסייר ברובע היהודי בו סופרים יהודים יצרו בעברית ובאידיש בעיר שהייתה מרכז תרבות יהודי .בתום הביקורים העברה לשדה התעופה וטיסה לארץ. נחיתה בשעות הבוקר המוקדמות של היום ה-9.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים