פרטי הטיול
ויטנאם אל המזרח הקסום

ויטנאם אל המזרח הקסום

וייטנאם

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מופע בובות על המים

  • שייט במפרץ האלונג ביי

  • סיור ריקשות בהנוי

  • רשת המנהרות בקו צ'י

  • שייט בדלתת המקונג

9
ימים
יום
1

ת"א- סייגון (הו צ'י מין סיטי)

יפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסת אל על ישירה להונג קונג. לאחר הנחיתה, נצא לסיור (במידה והזמן יותיר) ברחובותיה המרכזיים של העיר אשר הייתה חלק מבריטניה עד לא מזמן וכיום היא מחוז אוטונומי של סין.

יום
2

סייגון (הו צ'י מין סיטי)

העיר הונג קונג בנויה על אי המחובר ליבשה במנהרות תת-קרקעיות ומיקומה האסטרטגי בדרום סין הפך אותה לנמל מסחרי מהחשובים בעולם. במהלך סיורינו, נעפיל לפסגת "ויקטוריה פיק" ממנה נתצפת על המטרופולין העצום המעוטר בגורדי שחקים רבים, על שרשרת האיים המוריקים ועל הנמל הגדול בים סין הדרומי. נמשיך לשיטוט ברחובות הדאון טאון ונסתובב בין מרכזי קניות פטורים ממכס ככל שיותיר לנו הזמן. לאחר הביקור בעיר, נחזור לשדה התעופה הבינלאומי לטיסת המשך לסייגון שבדרום וייטנאם. לאחר סידורים פורמליים וקבלת הויזה, ניסע לארוחת ערב מסורתית במסעדה מקומית ונמשיך לבית המלון שלנו בסייגון, בו נלון בלילות הקרובים.

יום
3

סייגון (הו צ'י מין סיטי)

אחר ארוחת הבוקר, נצא להכיר את העיר סייגון, אשר כיום נקראת "הו-צ'י-מין סיטי", על שמו של המנהיג הוייטנאמי הנודע. הו-צ'י-מין סיטי הינה העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, ונחשבת לבירה הכלכלית של הארץ המתפתחת. נתחיל את ביקורינו במוזיאון ההיסטורי אשר מתאר את התפתחות הציביליזציה בוייטנאם לאורך השנים ואת מאבקו של העם הנחוש בנסיונות כיבוש חוזרים ונשנים. נמשיך לביקור בארמון הנשיאות המהודר, בו התגורר בעבר נשיא דרום וייטנאם, ובו הוכרזה אחדותה של וייטנאם לאחר שנים ארוכות של מלחמת אזרחים בין הדרום לצפון. נמשיך לסיור בעיר התוססת ובה מיזוג תרבויות בין מזרח למערב. נראה את בית הדואר ואת הקתדרלה נוטרדאם אשר נבנו בזמן השלטון הקולוניאלי הצרפתי, נסייר ברובע הסיני על מקדשיו הצבעוניים והחנויות המסורתיות, נראה את מגדלי העסקים אשר פורחים במרכז העיר ליד הנהר ונותיר זמן פנוי בשוק המקורה ובו מבחר של מוצרי טקסטיל והנעלה, מזכרות ומתנות במחירים זולים. בתום הסיור, נשוב לבית המלון בעיר.

יום
4

הו צ'י מין סיטי - דלתת המקונג והשוק הצף

אחר ארוחת הבוקר, נעזוב את הכרך הגדול וניסע אל עבר המישורים הפוריים והשדות החקלאיים של דלתת המקונג. נהר המקונג הוא מהגדולים בעולם, מתחיל בהרי ההימלאיה בסין ועובר דרך ארצות רבות עד שהוא מתפצל לתשעה נהרות משניים ונשפך אל הים בדרום וייטנאם. לאורך השנים תושבי האזור חיו סביב הנהר אשר היווה את עורק החיים החשוב ביותר ועליו מתנהל עד היום מסחר ער. במהלך היום נבקר בשוק צף ונחשף לחיי היומיום המתנהלים על נהר: רוכלים בכובעי קש שטים בסירות עץ, סחורות המחליפות ידיים והבתים הצנועים של הכפרים בסביבה. נבקר במפעל ביתי המייצר סוכריות קוקוס טעימות, נטעם ממבחר הפירות הטרופיים הגדלים בפרדסי הסביבה, נאכל ארוחת צהריים האופיינית לאזור וגם נשוט בסירות משוטים לאורך תעלות צרות המקשרות בין הנהרות בדלתה. בתום היום החווייתי נחזור לבית המלון שלנו בעיר סייגון.

יום
5

הו צ'י מין סיטי – טאי נין – מחילות קו צ'י – האנוי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון העיר טאי-נין המשמשת כמרכז הדתי והרוחני של קהילת הקאודאי- דת מודרנית שנוסדה בדרום וייטנאם בראשית המאה ה-20. אמונה זו משלבת את היסודות המרכזיים של הדתות הגדולות בעולם- בודהיזם, קונפוציאניזם ונצרות. נבקר במקדש הצבעוני והמרתק של הקאו-דאי ואולי אף נצליח לחזות בתפילת הנזירים במקדש. בחלק השני של היום, נבקר בקו-צ'י, כפר בסמוך לסייגון אשר שימש כאתר חשוב במלחמת וייטנאם. מאזור זה פעלו לוחמי הוייט-קונג, הגרילה הקומוניסטית, ויצאו לפעולות חבלה נגד הכוחות האמריקאיים וממשלת דרום וייטנאם אשר בסייגון. במהלך ביקורינו במחילות קו-צ'י נוכל להתרשם מהסביבה הטבעית של ג'ונגל טרופי ולח, רשת תעלות תת-קרקעיות הפרוסות לאורך קילומטרים רבים, וטקטיקות הלוחמה של לוחמי הגרילה. בתום היום, נשוב לסייגון, ממנה נמריא בטיסת פנים לעבר הנוי, עיר הבירה של וייטנאם השוכנת בצפון המדינה. לאחר הנחיתה, העברה לבית המלון בעיר.

יום
6

הנוי - סיור ריקשות - מופע בובות וייטנאמי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור מקיף ובו נכיר לעומק את עיר הבירה היפה של וייטנאם, השוכנת על גדות הנהר האדום ובה אגמים רבים, ומשמשת כמרכז הפוליטי והתרבותי של המדינה. נתחיל בביקור במוזיאון הפתוח על שם הו צ'י מין, אשר היה מנהיג התנועה הקומיניסטית של ויינטנאם ונלחם על עצמאותה ואחדותה של מדינתו. נתצפת על המוזוליאום בו נקבר המנהיג הנערץ, נתרשם מהבתים הפשוטים בהם נהג להתגורר ונטייל בין הגנים היפים המובילים אל פגודת הקורה האחת. נמשיך אל מקדש הספרות שנבנה על פי עקרונות הפנג-שואי הקונפוציאניים ושימש כאוניברסיטה הראשונה של וייטנאם. נסייר ברובע העתיק של העיר, רכובים על ריקשות אופניים מסורתיות אשר יקחו אותנו למסע בין השווקים, הצבעים, הטעמים והריחות המקומיים. נותיר זמן פנוי לקניות בסמטאות הרובע העתיק ונסיים בצפייה במופע תאטרון בובות על המים, אומנות וייטנאמית ייחודית אשר החלה במקור בשדות האורז המוצפים במים ומתארת את המיתולוגיה וחיי הכפר של וייטנאם. בתום היום נשוב לבית המלון בהנוי.

יום
7

הנוי - נין בין – מפרץ הלונג

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל עבר המרחב הכפרי של אזור נין בין. גולת הכותרת של אזור זה הינם ההרים הקרסטיים ובהם מערות ונקרות טבעיות. נצא לשייט רגוע בסירות משוטים בשמורת הטבע אשר בעבר הייתה אזור של שדות אורז וכיום מוצפת במים ומקוננות בה חסידות ועופות מים אחרים. בחלק השני של היום ניסע מזרחה לכיוון מפרץ הלונג אשר נבחר לאחד משבעת פלאי הטבע של תבל. לינה בבית המלון במפרץ הלונג.

יום
8

שייט במפרץ הלונג - הנוי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט חלומי ובלתי נשכח במימי המפרץ הקסומים המכילים כ-3000 איים ייחודיים הנראים כעמודים המזדקרים מן המים ועוצבו ברבות השנים על ידי תנועת המים והרוחות. הודות ליופי הטבעי ולייחוד הגיאולוגי, נכנס המפרץ לרשימת אתרי מורשת עולמיים של אונסק"ו ולאחד משבעת פלאי הטבע של תבל. במהלך השייט נעצור לביקור במערת נטיפים שהתגלתה במקרה על ידי דייג מקומי וכיום פתוחה למבקרים ומוארת בשלל אורות צבעוניים. נחלוף על פני צמד סלעים גדולים הצצים מן המים ונראים כמו זוג תרנגולים מתנשקים. במהלך השייט במפרץ הרגוע, תוגש לנו ארוחה של דגים ופירות ים על סיפון האונייה. בתום השייט, נחזור לעיר הבירה הנוי, ובמידה והזמן יאפשר לנו, נוכל לבקר בכפרי אומנים המתמחים בעבודות עץ וקרמיקה. לינה בהנוי.

יום
9

הנוי - ת"א

תם טיולנו הקסום בוייטנאם, מלאי חוויות ניפרד מהמדינה הקסומה ונצא בנסיעה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א דרך הונג קונג בטיסה ישירה של אל על. תם טיולנו הקסום בוייטנאם, מלאי חוויות ניפרד מהמדינה הקסומה ונצא בנסיעה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א דרך הונג קונג בטיסה ישירה של אל על.

יום
10

סייגון – ת"א

בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה בסייגון לטיסה חזרה לת " א דרך יעד בניים, ונחיתה למחרת בשדה התעופה בן גוריון.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים