פרטי הטיול

קיסמי מוסקבה וסנט פטרסבורג

קיסמי מוסקבה וסנט פטרסבורג

רוסיה

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • בית הכנסת הגדול זאגורסק
  • הכיכר האדומה והקרמלין
  • בית הקברות בנובודיצ'י
  • פארק הניצחון
  • מדרחוב ארבט
  • מוזיאון ההרמיטאז'
  • גני פטרהוף
10
ימים
יום
1

תל אביב - מוסקבה

מנמל התעופה ע”ש בן גוריון נטוס לפנות בוקר למוסקבה - שהפכה לבירת הנסיכויות הרוסיות במאה ה-14. לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר, השוכנת על גדות נהר מוסקבה. נתחיל בביקור במתחם הקרמלין. נבקר בקתדרלות המרכזיות של רוסיה הצארית, נראה את ארמון הנשיאות, את “התותח שלא ירה” ואת הפעמון הגדול בעולם שמעולם לא צלצל... נמשיך לביקור בכיכר האדומה, נתרשם מחומות הקרמלין ומכנסיית “וסילי הקדוש”. נצפה אל המאוזוליאום שבו טמון לנין ואף נבקר במבנה הגו"ם המהודר. לאחר מכן נבקר בכנסיית הגואל המחודשת, המהווה אתר הנצחה למלחמתה של רוסיה מול הארמדה של נפוליאון. בדרכנו למלון נחלוף, בין היתר, על פני בניין ה"דומה" – הבית התחתון של הפרלמנט הרוסי, ואף נראה את תיאטרון הבולשוי ואת בניין ה- ק.ג.ב שבכיכר לוביאנקה.

יום
2

מוסקבה – קיסרים ומפורסמים

את היום נתחיל בביקור בתחנות המטרו המפורסמות של מוסקבה שעוצבו כל אחת בסגנון ייחודי. נבקר בבית הכנסת "קורל" שלכל אורך התקופה החשוכה של רוסיה הסובייטית - שמר על הגחלת היהודית, הלאומית והדתית. משם ניסע לביקור בבית הקברות הצמוד למנזר נובודייביצ’י שבו נקברו גדולי האומה, כמו: גוגול, חרושצ’וב, אשתו הצעירה של סטלין ששמה קץ לחייה, יורי לויטן, ראיסה גורבצו’בה, פנפילוב , מולוטוב ועוד... בסיורנו אף נוכל להתרשם מיצירות האמנות הרוסית שעל המצבות.

יום
3

מוסקבה היהודית

היום יוקדש ברובו למוסקבה היהודית. בבוקר נבקר במרכז היהודי - “מרינה רושצ'ה”. זהו מרכז השלוחות היהודיות שברחבי רוסיה. בהמשך נערוך סיור מודרך במוזיאון היהודי החדש - בו נלמד (בעזרת אביזרים אורקוליים, דיגיטליים ואחרים) על חיי היהודים ברוסיה בתקופות השונות מאז ועד היום. בתום הסיור ניסע לבקר במדרחוב ארבט התוסס, בו מוצגות עבודות של אמנים מקומיים.

יום
4

מוסקבה של המלחמות הפטריוטיות

הבוקר ניסע לבקר במוזיאון ובפנורמת קרב בורודינו. בדרכנו נראה את “הבית הלבן” - בו התחולל נסיון ההפיכה הכושל נגד בוריס ילצין. קרב בורודינו הינו קרב היסטורי שהתחולל בשנת 1812 בין הצבא הרוסי לצבא נפוליאון, במהלכו ניסה הצבא הרוסי לחסום את צבא נפוליאון בדרכו למוסקבה. מוזיאון פנורמת בורודינו בנוי כגליל ענק שעל קירותיו מיצג פנורמי מדהים של השתלשלות הקרב. לאחר מכן נבקר ב”הר ההשתחוות” שעליו הוקם "פארק הניצחון" - במלאות 50 שנה לסיום מלחמת העולם השנייה. לא נחמיץ, כמובן, ביקור בהיכל הגבורה והניצחון - על אולמותיו המרשימים והדיורמות המרהיבות שבו, המתארות את הקרבות ההירואיים של הצבא הרוסי מול הפולש הנאצי.

יום
5

מוסקבה של אמנות

את היום נתחיל בביקור מיוחד בגלריית טרטיאקוב, המכילה אוסף נפלא של אמנות רוסית - החל מאיקונות מהמאה ה- 12 וכלה באמנות של תחילת המאה ה- 19. אחה"צ נבקר בשוק העתיקות הצבעוני והאותנטי – "איזמאילובסקי", ובו שפע מזכרות ומתנות. (מותנה בשהייה במוסקבה בסופי שבוע בלבד) בערב או בבוקר המחרת נטוס לסנט. פטרסבורג.

יום
6

סנט פטרסבורג: שכיות החמדה של העיר...

היום נצא לסיור הכרות בסנט פטרסבורג - עירו של פטר הגדול, אשר במשך למעלה מ-200 שנה שימשה כבירתה של רוסיה הצארית. נסייר בשדרה המרכזית - נייבסקי פרוספקט. נתרשם מהכיכרות, מהקתדרלות ומהארמונות. נצפה בשער הימייה, בקתדרלת קזן ובארמון החורף, הניצב בין נהר הנייבה לכיכר הארמון. בהמשך נצפה בפסלו של פטר הגדול – "פרש הברונזה" ובכנסיית “התחייה” המדהימה ביופייה. נתרשם מהאנדרטה של ניקולאי הראשון, הניצבת בכיכר שממול. נבקר גם במצודת פטר ופול ובקתדרלה שבה קבורים פטר הגדול ויורשיו - הצארים והצארינות משושלת רומנוב. הקברים האחרונים שייכים לצאר האחרון ניקולאי השני ובני משפחתו, אשר נרצחו בשנת 1918 ע”י הבולשביקים.

יום
7

סנט פטרסבורג של אמנות

הבוקר נצא לביקור במוזיאון ההרמיטאז’, המכיל אוסף של כ-3 מיליון יצירות אמנות - ביניהן עבודותיהם של ליאונרדו דה וינצ’י, רפאל, רמברנדט... ועוד. נסייר גם באולמות המפוארים של ארמון החורף. בתום הביקור - נצא לשיט לאורך נהר הנייבה ותעלותיו, במהלכו נוכל ליהנות מן האדריכלות הנפלאה של סנט פטרסבורג.

יום
8

סנט פטרסבורג – גני פטרהוף

בבוקר ניסע לסיור בבית הכנסת המרכזי המפואר של סנט. פטרסבורג, אשר שרד את אירועי המצור הגדול של הנאצים על העיר במלחמת העולם השנייה. משם נמשיך בדרכנו לגני פטרהוף שעל שפת הים הבלטי, ובהם ארמון הקיץ של פטר הגדול. נטייל בגנים המרהיבים, המתחרים ביופיים בגני וורסאי... נתרשם מהמזרקות הרבות והמיוחדות במינן, מהפביליונים ומביתני האירוח שברחבי הגנים, ואף מהבריכות וממפלי המים שבהם. בתום סיורנו - נחזור לסנט פטרסבורג.

יום
9

סנט פטרסבורג – פושקין (צארסקוייה סלו) - סנט פטרסבורג

היום נצא אל מחוץ לעיר - לביקור בארמון קתרינה שבצארסקוייה סלו, כיום – פושקין. בעיר זו יסד הצאר אלכסנדר הראשון את ה”ליציאום” - בית ספר ופנימייה לבני אצולת הביניים, בה למד והחל ליצור המשורר הלאומי הנערץ, אבי הספרות הרוסית הקלאסית - אלכסנדר פושקין. נבקר בארמון על אולמותיו המפוארים וחדריו, ואף נראה את חדר הענבר היחיד והמיוחד. בהמשך נטייל גם בגנים המרהיבים של הארמון. בדרכנו חזרה לסנט פטרסבורג נבקר ב”מוזיאון הבלוקדה“ – מוזיאון המצור בן 900 הימים שהטיל הצבא הגרמני על לנינגרד. נראה את אנדרטת הזיכרון המרשימה להנצחת גבורתם ותהילתם של אנשי לנינגרד בעת המצור שגבה חייהם של כמיליון קורבנות. עם הגיענו למרכז סנט פטרסבורג - נשלים ביקורים בעיר.

יום
10

סנט פטרסבורג – תל אביב

עמוסי חוויות ורשמים ניסע השכם בבוקר לשדה התעופה - לקראת טיסתנו חזרה לארץ.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים