פרטי הטיול
ארמניה

ארמניה

ארמניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
 • אצ'מיאדזין

 • מנזר חור ויארב

 • הר אררט

 • בית הקברות היהודי בחור ויראב

 • ביקור ויקב כולל טעימות

 • טיול ג'יפים בהר ארגאץ'

 • בית האופרה בירוואן

 • כיכר הרפובליקה בירוואן

 • שוק הזהב בירוואן

 • אתר המקדשים ההלני

 • גגארד-מתחם המנזרים

 • ארוחת צהריים בבית כפרי

 • קתדראלת זברטנוטס

 • שיט באגם סוואן

8
ימים
יום
1

תל אביב – ירוואן

נצא בטיסה קצרה (שעתיים), מתל אביב לירוואן, בירת ארמניה. עם ההגעה לירוואן סידורים פורמאליים בשדה וקבלת ויזה שלאחריהם ניסע למלוננו בעיר. לאחר מנוחה קצרה והתארגנות נצא לסיור מודרך ברובע חיי הלילה התוססים של ירוואן, עיר צבעונית, שלא נחה לרגע. נתחיל במדרחוב הציורי, שנמתח עד לבית האופרה המקומי, על שלל בתי הקפה הבלתי נגמרים שסובבים אותה. לינה בירוואן.

יום
2

ירוואן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בבירתה המרשימה והעתיקה של ארמניה. נתחיל את הסיור בתצפית מרהיבה, ממעוף הציפור, ממנה נפרשת ירוואן, כמלוא כף היד. התצפית נמצאת למרגלות פסל הענק "אמא ארמניה" ומעל המפלים המלאכותיים, שיורדים ממנה ועד לאזור בית האופרה האלגנטי. נמשיך אל כיכר הרפובליקה הענקית, ואל המונומנט להנצחת רצח העם הארמני, סלע המחלוקת הפוליטי/היסטורי העיקרי בין ארמניה וטורקיה. נמשיך אל אזור השווקים של ירוואן, נותיר זמן חופשי לסיור מענג ב"שוק הזהב", ונסיים באזור המדרחוב התוסס, שמשני צדדיו "נשפכים" בתי קפה ומסעדות מקומיות רבות, מלאות אווירה.

יום
3

חור ויראב והר אררט, "ארץ היין" של ארמניה

נסיעה לכיוון הגבול הטורקי, וביקור במנזר העתיק חור ויראב, ממנו נשקפת תצפית עוצרת נשימה אל הר אררט המפורסם, מקום עגינתה של "תיבת נוח", וההר שמשמש כסמלה הלאומי והבלתי מושג של ארמניה (ההר נמצא בחלקה הטריטוריאלי של טורקיה). בתום הביקור, נמשיך לביקור ב"ארץ היין" של ארמניה, חבל Areni. נבקר ביקב מקומי, נטעם את התוצרת המקומית המעולה. נחתום את היום, בביקור באתר יוצא דופן: בית קברות יהודי עתיק, בן מאות רבות של שנים, הכולל כמה סממנים יהודים קדומים ונדירים. בתום הביקור, נשוב חזרה לירוואן.

יום
4

קניון גארני - המנזר החצוב בסלע, ארוחת צהרים בבית כפרי מקומי

נסיעה אל הערוצים המרשימים והעמוקים של קניון גארני. ביקור באתר המקדשים ההלניסטי הקדום, שמשקיף אל הקניון האדיר. בהמשך, ביקור בגגארד, מתחם מנזרים עתיק, שחצוב כולו בסלע, המשלב בין היסטוריה עתיקה לנופי סלע מרשימים. במהלך היום, נשלב ארוחת צהרים בבית כפרי מקומי, בו ידגימו לנו גם את מסורת אפיית הלחם הביתי, שריחו וטעמו הנפלאים, ילוו את הארוחה האותנטית והעשירה, לכל אורכה. בחזרתנו לירוואן, נבקר בבית החרושת לברנדי ARARAT, לסיור הכרה וטעימות.

יום
5

שייט באגם "הגבוה " סוואן, -בדיליג'אן– "שוויץ" של ארמניה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון הגבול הגיאורגי, לסיור בעיירה העתיקה דיליג'אן. העיירה נמצאת בלב עמק מיוער ומוריק, המזכיר בנופיו את שולי הקווקז והרי הפונטוס. בשל אקלימו הממוזג ויופיו "השוויצרי", הוא משמש גם כמרכז נופש של תיירות מקומית ענפה. נמשיך משם אל אגם סוואן, אחד מהאגמים הגבוהים בעולם הממוקם בלב רמה גבוהה שנמצאת בגובה של כ 2000 מ'. נצא לשייט באגם היפה. בתום הסיור נשוב לירוואן.

יום
6

יום חופשי - אפשרות לטיול ג'יפים בקניון גארני

יום חופשי בירוואן המעוניינים יוכלו להצטרף בתוספת תשלום לטיול ג'יפים בקניון גארני. ניסע אל העיירה גארני, נקודת הפתיחה וההתארגנות של הטיול. עם ההגעה, לאחר הפסקת קפה/תה, נעלה אל הג'יפים ונתחיל לרדת לקניון המיוחד והייחודי, קניון גארני, קניון "סימפוניית האבנים". נשלב הליכה רגלית בין פלאי הטבע ונמשיך בינות לצוקים. נעצור לארוחת צהרים קלה וטעימה. בתום הארוחה נשוב עם הג'יפים לאורך הקניון מצידו האחר וחזרה לירוואן.

יום
7

אצ'מיאדזין הבירה העתיקה- זברטנוטס

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור מרתק בבירה העתיקה של ארמניה אצ'מיאדזין (Echmiadzin), הנחשבת למקום הקדוש ביותר לארמנים, ומקום מושבו של הפטריארך של כל הארמנים. העיר המיוחדת מוכרת כאתר לשימור ע"י אונסק"ו ומשמרת בתוכה נופך ייחודי. עם ההגעה לעיר נבקר באתריה המרכזיים ונמשיך לביקור בשרידי קתדראלת זברטנוטס "מלכי השמיים" שנהרסה ברעידת האדמה והוכרזה אף היא כאתר לשימור עולמי ע"י אונסק"ו. נחזור לירוואן ונבקר במוזיאון הלאומי שבכיכר הרפובליקה היפה, ונשאיר זמן לורניסאז' (שוק הפשפשים והאומנים במידה והזמן יאפשר זאת). בתום הסיור נחזור למלוננו.

יום
8

ירוואן - ת"א

תם הטיול הקסום ובהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים