פרטי הטיול

פניני מוסקבה וסנט פטרסבורג

פניני מוסקבה וסנט פטרסבורג

רוסיה

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • הכיכר האדומה והקרמלין
  • בית הקברות נובודיצ'י
  • מדרחוב ארבט
  • אתר הניצחון
  • מצודת פטר ופול שייט לאורך הנייבה
  • גני פטרהוף
  • קתדרלת קאזן
7
ימים
יום
1

תל אביב - מוסקבה

המראה מנתב”ג וטיסה למוסקבה שהפכה לבירת הנסיכויות הרוסיות במאה ה- 14 . לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר השוכנת על גדות נהר מוסקבה.נבקר בכיכר האדומה, נתרשם מחומות הקרמלין ומכנסיית “בזיליוס הקדוש”, נצפה אל המאוזוליאום בו טמון לנין, נחלוף על פני תיאטרון הבולשוי ועל פני בניין הק.ג.ב בכיכר לוביאנקה וכן על פני “הבית הלבן”, בו התחולל ניסיון ההפיכה הכושל נגד בוריס ילצין. במידה ויתאפשר ע”י הגבאי במקום, נבקר בבית הכנסת הקוראלי שבתקופתה החשוכה של רוסיה הסובייטית שמר על הגחלת היהודית, הלאומית והדתית.

יום
2

מוסקבה

היום נסייר במתחם הקרמלין, מרכזה השילטוני ועד למהפיכה, מרכזה הדתי של רוסיה. נבקר בכיכר הקתדרלות, נראה את הפעמון שלא צילצל ואת התותח שלא ירה ואת בנייני וארמונות הממשל. לאחר מכן נבקר במוזיאון הנשקייה המפורסם המכיל את אוצרות ארמון הצארים ביניהם עבודות מפורסמות של פאברז’ה. בהמשך היום נשוטט במדרחוב ארבאט התוסס, בו מוצגות עבודות של אומנים מקומיים.

יום
3

מוסקבה

בבוקר ניסע לבקר בפנתיאון הקבורה של חשובי האומה הרוסית הגדולה הצמוד למנזר נובודייביצ’י. נבקר ביו היתר בקבריהם של שלייאפין, כרושצ’וב, ראיסה גורבצ’וב, אנטון צ’כוב, לוויטן, אשתו של סטלין שהתאבדה, הפרימה בלרינה גאלינה אולאנובה ועוד… נתרשם מאמנות בתי הקברות הרוסית. נמשיך למוזיאון קרב בורודינו*, הקרב ההיסטורי בין צבא רוסיה וצבא נפוליאון בשנת 1812 . המוזיאון בנוי כגליל ענק שעל קירותיו ציור פנורמי מדהים של השתלשלות הקרב מלווה בקולות קרב. משם נמשיך ל”פארק הניצחון” ב“הר ההשתחוות” - אתר הנצחה לנצחון ולמחירו במלחמה העקובה מדם עם הפולש הנאצי.

יום
4

מוסקבה - סנט פטרסבורג

את היום נתחיל בסיור בתחנות המטרו המפורסמות של מוסקבה, שעוצבו כל אחת בסגנון ייחודי. נבקר בגלריית טרטייקוב המכילה אוסף נפלא של אמנות רוסית. בתום הסיור העברה לשדה התעופה וטיסה לסנט פטרסבורג - אחת מהערים היפות באירופה. עם ההגעה העברה למלון.

יום
5

סנט פטרסבורג

בבוקר נצא לסיור הכרות בעיר שניבנתה כפרי חזונו של פטר הגדול, לשמש כבירתה הקוסמופוליטית של האימפריה הרוסית. נסייר בשדרה המרכזית, נייבסקי פרוספקט, נתרשם מהכיכרות, המצודות, הקתדרלות והארמונות. נראה את שער הימיה, קתדרלת קאזן, ארמון החורף הניצב בין נהר הנייבה וכיכר הארמון. נצפה בפסלו של פטר הגדול-”פרש הנחושת”, אניית המלחמה “אוורורה” וכנסיית “התחייה” המדהימה. כמו כן ניסע לצפות בקתדרלת סנט אייזיק, אחת מהקתדרלות המפוארות ברוסיה. נתרשם מאנדרטה של ניקולאי הראשון הניצבת בכיכר ממול. לא נחמיץ ביקור במצודת “פטר ופול”, בה קבורים פטר הגדול ויורשיו הצארים והצארינות משושלת רומנוב.אחרוני הנקברים הם הצאר האחרון ניקולאי השני ובני משפחתו שנרצחו ע”י . הבולשיביקים ב 1918

יום
6

סנט פטרסבורג

את היום נתחיל בבית הכנסת המרכזי על שם ספרא. לאחר מכן נצא לשייט לאורך נהר נייבה ותעלותיו ונתרשם מן האדריכלות הנפלאה של סנט פטרסבורג. את היום נסיים בביקור במוזיאון ההרמיטאז’ בו אוסף של כ- 3 מיליון יצירות אמנות וביניהן עבודות של ליאונרדו דה וינצ’י, רפאל, ואן גוך, אימפרסיוניסטים צרפתיים רבים ועוד. נבקר גם באולמותיו המפואריםשל ארמון החורף שנבנה באמצע המאה ה 18- בסיגנון הבארוק הרוסי ונתפעל מיופיים והדרם.

יום
7

סנט פטרסבורג - פטרהוף-תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מחוץ לעיר לפטרהוף, אל ארמון הקיץ של פטר הגדול שעוצב בסגנון ורסאי ומפורסם בעיקר בשל הגנים והמזרקות המעטרים אותו. נטייל בגנים המרהיבים שעל שפת הים הבלטי ונתרשם מהמזרקות ומפלי המים. נחזור לסנט פטרסבורג להמשך ביקורים בעיר עד למועד ההעברה לשדה התעופה. בתום הסיור עמוסי חוויות נחזור הביתה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים