פרטי הטיול
קפיצה קטנה לברלין

קפיצה קטנה לברלין

גרמניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • ברלין

  • שיט על נהר השפריי

  • פוטסדאם

  • בית "ועידת ואנזה

  • לייפציג

  • דרזדן

5
ימים
יום
1

תל אביב, ברלין

נטוס מנמל התעופה בן גוריון לברלין. עם ההגעה נצא לסיור שבמהלכו נראה את שער ברנדנבורג, כיכר פריס, הרייכסטאג, שדרות אונטר דן לינדן, עמוד הניצחון, אנדרטת השואה החדשה, אי המוזיאונים, האופרה הממלכתית במזרח העיר הצופה אל כיכר בבל, אנדרטת "הספרייה הריקה" של האמן הישראלי מיכה אולמן, הקתדראלה של ברלין, ז'אנדרמן מרקט, כיכר אלכסנדר, בית העירייה האדום, רובע ניקולאי העתיק ולא נפסח על כיכר פוטסדם המרשימה. בסיום הסיור העברה לבית המלון

יום
2

ברלין (ברלין היהודית )

יום חופשי המעונינים יוכלו לצאת לסיור (בתשלום) לביקור בבית הכנסת החדש שברחוב אוראניינבורג, בעל כיפת הזהב שנהרס כמעט כליל בהפצצות בנות הברית. נמשיך לרחוב המבורגר ונבקר בבית הקברות העתיק, בו מצאו את מנוחתם אישים כמו משה מנדלסון, היינה אפרים, דניאל יציק, הפילוסוף מרכוס הרץ ועוד רבים אחרים, בבית האבות ששימש את הגסטאפו כבית סוהר ליהודים שחיכו לשילוחם למחנות השמדה במזרח אירופה כליאה ליהודים. מרחוב זה נשלחו רבבות יהודי ברלין אל מותם המר. לא נפסח על כל האנדרטאות המציפות את העיר, המנציחות את הרשע והזוועות, החל "בבית החסר", אבני נגף, המוזיאון של חסיד אומות עולם 'אוטו וויאד', חצרות ההקישה, ההקישה מארקט, בית הקברות היהודי ואנדרטת הנשים שברחוב רוזן.

יום
3

ברלין (רציף 17, וילה ואנזה, פוטסדם וביקור ברציף 17)

יום חופשי בברלין. המעוניינים יוכלו להצטרף לביקור (בתשלום) נתחיל את היום עם ביקור ברציף 17 ממנו נשלחה כמעט כל יהדות ברלין להשמדה. נמשיך לוילה ואנזה, בה התקיים הדיון על "הפתרון הסופי" ועל הדרכים ליישום ההחלטה של גירוש יהודי אירופה למזרח ורציחתם. משם פנינו לפוטסדם שהייתה שייכת לגרמניה המזרחית, דרך "גשר גליניקר" , הנקרא גם גשר המרגלים. ונבקר בגניי ארמון "סאן סוסי"-." הארמון ללא דאגות", שנבנה ע"י פרידריך הגדול בתחילת המאה ה- 18 בסגנון רוקוקו. בגני הארמון חבויות להן פינות חמד - בית התה הסיני או הגנים הסיציליאנים, האוראנגרי, הארמון החדש, טחנת הרוח ההולנדית, החדרים החדשים, האובליסק, "גבעת ההריסות" והמזרקה מהמאה ה–18. לא נפסח גם על ביקור ברובע ההולנדי העתיק

יום
4

ברלין (דרזדן והבסטאי )

יום חופשי בברלין. המעוניינים יוכלו להצטרף לביקור (בתשלום) בדרזדן ובשמורת הבסטאי . דרזדן, בירת סאכסוניה, עיר יפיפייה השוכנת על גדות נהר האלבה, עדין בהליך שיקום ושיחזור של מבניה ההיסטוריים, שנהרסו כמעט כליל בהפצצות בנות הברית. נבקר "בכיכר אלטמארקט"- השוק הישן, בו נמצאים "כנסיית הצלב", "בית העירייה החדש", "היכל התרבות" בעל החזית מזכוכית, "ארמון הלאנדהאוס", נמשיך ל "כיכר נוימארקט" - השוק החדש ונראה את "כנסיית הנשים". נעבור דרך אוסף "המרתף הירוק", הגדול והמרשים ביותר בגרמניה, המציג את אוסף של חפצי חן המשובצים באבנים יקרות. נמשיך לתצפית מ"מרפסת ברול", ממנה נשקף נוף עוצר נשימה. נראה את "כנסיית החצר הקאתולית", את "הארמון" בעל החזית הנאו רנאסנסית וכמובן שלא נפסח על "מצעד האצילים" - פסיפס צבעוני מרהיב ביופיו, המציג את שליטי סאכסוניה מהמאה ה-12 ועד 1904. נסע לשמורת הבסטאי, בו מצוק תלול הבנוי מיער של עמודי סלע ומשקיף אל נהר האלבה, המתפתל בין עשרות כפרים קטנים וציוריים.Sie liegt auf der rechten Elbseite oberhalb des Ortes Rathen.

יום
5

ברלין, תל אביב

ארוחת בוקר ולאחריה יינתן זמן חופשי להשלמת הביקורים והסיורים . נארוז את חוויותינו ורשמינו הבלתי נשכחים מברלין המדהימה, ניסע לנמל התעופה של ברלין ונטוס חזרה הביתה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים