פרטי הטיול
רוסיה כפי שלא הכרתם

רוסיה כפי שלא הכרתם

רוסיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מוזיאון הנשקייה זאגורסק

  • הכיכר האדומה

  • הקרמלין

  • תחנות המטרו

  • גלריית טרטייקוב

  • מוזיאון האטנוגרפי הפתוח

  • מוזיאון ההרמיטאז

  • שייט בנהר נייבה ותעלות העיר

  • ארמון יקתרינה

  • מוזיאון הבלוקדה

11
ימים
יום
1

תל-אביב - סנט פטרסבורג

מנמל התעופה ע”ש בן גוריון נטוס לסנט פטרסבורג, עירו של פטר הגדול ששימשה במשך כ 300- שנים כבירתה של רוסיה הקיסרית. אחת מהערים היפות באירופה. עם ההגעה סיור ראשוני בעיר והעברה למלון.

יום
2

סנט פטרסבורג

בבוקר נצא לסיור הכרות בעיר ששימשה בעבר כבירתה של רוסיה הצארית. נסייר בשדרה המרכזית נייבסקי פרוספקט, נתרשם מהכיכרות, המצודות, הקתדרלות והארמונות, שער הימיה, קתדרלת קזאן, ארמון החורף הניצב בין נהר הנייבה וכיכר הארמון. נצפה בפסלו של פטר הגדול-פרש הנחושת, אניית המלחמה “אוורורה” וכנסיית “התחייה” המדהימה ביופייה. כמו כן ניסע לצפות בקתדרלת סנט אייזיק, אחת מהקתדרלות המפוארות ברוסיה. נתרשם מאנדרטה של ניקולאי הראשון הניצבת בכיכר ממול. נסיים יום זה בסיור בבית הכנסת המרכזי .

יום
3

סנט פטרסבורג - הרמיטאז’

הבוקר נצא לביקור במוזיאון ההרמיטאז’, בו אוסף של כ- 3 מיליון יצירות אמנות וביניהן עבודות של ליאונרדו דה וינצ’י, רפאל, ואן גוך, אימפרסיוניסטים צרפתיים רבים ועוד. נבקר באולמותיו המפוארים של ארמון החורף, פרי יצירתם של גדולי האדריכלים מהמאה ה 18- ותחילת ה- 19 . בתום הביקור נצא לשייט לאורך נהר נייבה ותעלותיו ונתרשם מן האדריכלות הנפלאה של סנט פטרסבורג.

יום
4

סנט פטרסבורג - פטרהוף

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מחוץ לעיר, לפטרהוף שעל שפת הים הבלטי לארמון הקיץ של פטר הגדול, שעוצב בסגנון ורסאי ומפורסם בעיקר בשל הגנים והמזרקות המעטרים אותו. נטייל בגנים המרהיבים ונתרשם מהמזרקות, האגמים ומפלי מים. עם החזרה לסנט פטרסבורג נבקר במצודת “פטר ופול” בה קבורים הצארים והצארינות לבית רומנוב החל מפטר הגדול. אחרוני הנקברים הם הצאר ניקולאי השני ובני משפחתו שנרצחו בשנת 1918 ע”י הבולשיביקים.

יום
5

סנט פטרסבורג - פושקין - נובגורוד

היום ניסע לבקר בארמון קתרינה בעיירה צארסקויה סלו. בעיירה זו יסד הצאר אלכסנדר הראשון בתחילת המאה ה 19- את ה”ליציאום”, בית הספר והפנימייה לבני אצולת הביניים שבה למד והחל ליצור המשורר הלאומי הנערץ, אבי הספרות הרוסית הקלאסית, אלכסנדר פושקין. נבקר בארמון על אולמותיו המפוארים וחדריו ואף נראה את חדר הענבר היחיד והמיוחד. נשוב לעיר דרך אנדרטת הזיכרון המרשימה להנצחת גיבורי המצור הדרמטי בן 900 הימים על העיר ועמידת הגבורה ההרואית בתקופת מלחמת העולם השנייה. עם תום הסיור נצא לדרכנו לביקור בנובגורוד. במשך תקופה ארוכה הייתה עיר זו, היושבת על גדת נהר הוולחוב, בירתן של הנסיכויות הרוסיות ואחד המרכזים הפוליטיים והתרבותיים טרם עלייתה של מוסקבה. עם ההגעה העברה למלון. במידה ומסיבות שאינן תלויות בנו לא ניתן יהיה לממש את הביקור בנובגורוד. נערוך כחלופה טיול לערים העתיקות ולאדימיר וסוזדאל.

יום
6

נובגורוד - סנט פטרסבורג - מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר נערוך ביקור בנובגורוד. את סיורנו נתחיל במוזיאון האתנוגרפי הפתוח בו נוכל ללמוד על סגנונות בתי העץ, צורת החיים ומבני הכנסיות שהיו ברוסיה בתקופות השונות. בהמשך נסייר בעיר העתיקה נצפה בשתי הכנסיות המעניינות ברחוב אילינה וכמובן נבקר במתחם הקרמלין של העיר הכולל בתוכו את אנדרטת אלף השנים המרשימה, את קתדרלת סופיה הקדושה ומתחם הפטריארך. נצא לכוון נהר הוולחוב ונצפה אל מרכז השוק העתיק עם אוסף הכנסיות המיוחדות. אחר הצהריים נצא בדרכנו חזרה לסנט פטרסבורג. לעת ערב נטוס למוסקבה שהפכה לבירת הנסיכויות הרוסיות במאה ה 14- . לאחר הנחיתה העברה למלון.

יום
7

מוסקבה

בבוקר נצא לסיור פנורמי בעיר, השוכנת על גדות נהר מוסקבה. נבקר בכיכר האדומה, נתרשם מחומות הקרמלין ומכנסיית “בזיליאוס הקדוש”, נצפה אל המאוזוליאום בו טמון לנין, נחלוף על פני תיאטרון הבולשוי ועל פני בניין הק.ג.ב בכיכר לוביאנקה וכן על פני “הבית הלבן””, בו התחולל ניסיון ההפיכה הכושל נגד בוריס ילצין. במידה ויתאפשר ע”י הגבאי במקום, נבקר בבית הכנסת הקוראלי שבתקופתה החשוכה של רוסיה הסובייטית שמר על הגחלת היהודית הלאומית והדתית.

יום
8

מוסקבה

את היום נתחיל בביקור במתחם הקרמלין מרכזה השלטוני ועד למהפכה, מרכזה הדתי של רוסיה. נראה את בנייני הממשל ונבקר בכיכר הקתדרלות וכמובן במוזיאון הנשקייה המכיל את אוצרות הצארים. נמשיך לביקור בפנתיאון הקבורה של חשובי האומה הרוסית הגדולה, הצמוד למנזר נובודייביצ’י, בו קבורים שלייאפין, חרושצ’וב, ראיסה גורבצ’וב, אנטון צ’כוב, לוויטן, אשתו של סטלין שהתאבדה, הפרימה בלרינה גאלינה אולאנובה ועוד ועוד… נתרשם מאמנות בתי הקברות הרוסית.

יום
9

מוסקבה

את היום נתחיל בביקור מיוחד בגלריית טרטייקוב, המכילה אוסף נפלא של אמנות רוסית, החל מאיקונות מהמאה ה- 12 וכלה באמנות של המאה ה - 20 . נמשיך לביקור בתחנות המטרו המפורסמת של מוסקבה, שעוצבו כל אחת בסגנון ייחודי. לאחר מכן נבקר בכנסיית הגואל המחודשת. בשעות אחה”צ נבקר בשוק העתיקות הצבעוני והאוטנטי איזמאילובסקי, בו שפע מזכרות ומתנות.

יום
10

מוסקבה - סרגייב פוסד

היום ניסע לסרגייב פוסד, מרכז הכנסייה הרוסית אורתודוקסית. העיר הינה המעניינת והציורית מבין ערי “טבעת הזהב” של מוסקבה. נבקר במנזר שבתחומו כנסיות יפהפיות, נתרשם מהאיקונות ומהמאוזוליאום של הצאר בוריס גודונוב ובני משפחתו. בתום הסיור נחזור למוסקבה ונבקר במרכז היהודי - “מרינה רושה”.

יום
11

מוסקבה - תל-אביב

בבוקר ניסע לבקר במוזיאון ובפנורמת קרב בורודינו. זהו הקרב ההיסטורי בין הצבא הרוסי וצבא נפוליון בשנת 1812 בו ניסה הצבא הרוסי לחסום צבא נפוליאון בדרכו למוסקבה. המוזיאון בנוי כגליל ענק שעל קירותיו ציור פנורמי מדהים של השתלשלות הקרב מלווה בקולות קרב. לאחר מכן נבקר ניסע ל”הר השתחוות” שבו הוקם פארק הניצחון במלאות 50 שנה לסיום מלחמת העולם השנייה. לא נחמיץ ביקור במוזיאון הגבורה המדהים והמעניין. בהמשך היום נשוטט במדרחוב ארבאט התוסס, בו מוצגות עבודות של אמנים מקומיים. בתום הסיור, עמוסי חוויות ורשמים ניסע לשדה התעופה ונטוס בחזרה הביתה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים