פרטי הטיול
ערים ונופים ברומניה

ערים ונופים ברומניה

רומניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • ערב פולקלור בבוקרשט

  • בית הכנסת ומוזיאון השואה בטרגו מורש

  • מכרה המלח בטורדה

  • מוזיאון העץ בקמפלונג

  • טירת בראן

  • ארמן פלש

  • בית הכנסת ובית הקברות היהודי ביאסי

  • בית הקברות ה"עליז" בספנצה

11
ימים
יום
1

תל אביב – בוקרשט

נמריא בטיסת לילה לבוקרשט, בירת רומניה. נחיתה בשעות הבוקר המוקדמות ועם ההגעה ניסע למלון לארוחת בוקר (כולל קבלת חדרים בשעות הבוקר המוקדמות). לאחר מנוחה והתארגנות נצא לסיור בו נראה את פארק הראסטראו, את שער הניצחון משנת 1919, נחלוף על פני בית הממשלה, הארמון המלכותי ששימש בעבר את צ'אוצ'סקו ומולו בית הסנאט. נבקר בבית הכנסת הגדול – קוראל ובבית הפרלמנט, המבנה המרשים והשני בגודלו בעולם במספר החדרים שבו. בערב – נצא לבילוי בערב פולקלור אופייני, כולל ארוחת ערב.

יום
2

קורטא דה ארג'ש, סיביו

ניסע לקורטא דה ארג'ש ונבקר במקום קבורתם של מלכי רומניה. נעלה לאגם וידרארו לתצפית נוף ונמשיך עד הגעתנו לסיביו.

יום
3

סיגישוארה, טרגו מורש

סיור בוקר בסיביו, בו נבקר בעיר העתיקה, נראה את המבנים בכיכר המרכזית בהם בית העירייה ונמשיך לסיגישוארה, עירו של דראקולה. נערוך סיור ונתרשם מהעיר המבוצרת, נראה את שערי ומגדלי המצודה וניסע לטרגו מורש, בה ניכרת השפעה הונגרית באזור טרנסילבניה הרומנית.

יום
4

קלוז', טורדה, באיה מארה

לפני שניפרד מטרגו מורש, נבקר באנדרטת השואה, בבית הכנסת ובארמון התרבות. נמשיך לקלוז', בירת טרנסילבניה ונבקר בגנים הבוטניים. מכאן מועדות פנינו לביקור במכרה המלח בטורדה ונסיים את היום בבאיה מארה.

יום
5

ספנצה, סיגט

עם בוקר נבקר בבית הקברות ה"עליז", בספנצה, שם נתרשם מהמצבות המעוטרות בתולדות החיים של המתים. נמשיך לאורך הגבול האוקראיני בדרכנו לסיגט ונבקר במוזיאון בו שכן ביתו של חתן פרס נובל, אלי ויזל. לינה באזור ביסטריצה.

יום
6

קמפולונג, וורונץ

ניסע דרך טיחוצה וואטרה דורניי לקמפלונג מולדובנסק ונבקר במוזיאון העץ, בו תצוגת רהיטים וכלי בית. נמשיך לוורונץ ונבקר במנזר, המפורסם בזכות ציורי הקיר שנשתמרו על קירותיו החיצוניים, כולל ציור "יום הדין האחרון". לינה באזור.

יום
7

יאסי

נחלוף על פני בוטושאני בדרכנו ליאסי, שהייתה בעבר, במשך כ-300 שנה, בירתן המשותפת של מולדובה, בסרביה ובוקובינה כאחת. סיור בו נראה את כנסיית "טריי ירארכי" (3 המלאכים)-המיוחדת בסגנונה ובעיטורים השונים על קירותיה החיצוניים. נבקר בבית הכנסת(במידה ויתאפשר) ובבית הקברות היהודי, בו נתייחד עם זכר הנספים במלחמת העולם השנייה.

יום
8

פיאטרה נימץ

ניפרד מיאסי וניסע לאגאפיה. נבקר במנזר הנשים, בו נראה את הנזירות עוסקות בפעילויות שונות. נמשיך לכפר טרפשטי ונבקר בביתו של פופה ניקולאי, האומן יוצר מסיכות הפולקלור. נסיים את היום פיאטרה נימץ.

יום
9

ביקאז', פויאנה בראשוב

לאחר ארוחת הבוקר נבקר(במידה ופתוח) בבית הכנסת של הבעש"ט. נמשיך לסכר ביקאז', ללאקו רושו("האגם האדום"), השוכן במעבר ההרים המרשים ולקניון ביקאז'. נחלוף על פני עיירות וכפרים אופייניים בדרכנו דרומה להרי הקרפטים ולפויאנה בראשוב. בערב – אפשרות לצאת ליהנות בערב בילוי אופייני ב"צ'רבול קרפטין".

יום
10

בראשוב, טירת בראן, סיניה

סיור בבראשוב, בירת הקרפטים. נראה את ה"כנסייה השחורה", הקרויה כך עקב השריפה מלפני מאות שנים ונבקר בבית הכנסת שנוסד ב-1901 ושופץ לפני מספר שנים. נמשיך לטירת בראן, טירתו של דראקולה מהמאה ה-14 ונסיים בסיניה, שם נבקר בארמון פלש-אחד היפים באירופה, שנבנה בסוף המאה ה-19, בתקופת המלך קרול הראשון.

יום
11

בוקרשט – תל אביב

תם הטיול. הסעה לנמל התעופה של בוקרשט וטיסה חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים