פרטי הטיול
דרך המשי

דרך המשי

אוזבקיסטאן

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • המוזיליאום של פחלואן מחמוד

  • מופעי פולקלור בחיווה ובבוכרה

  • הרובע היהודי בבוכרה

  • מצפה הכוכבים בסמרקנד

  • נקרופוליס "שאח-אי-זינדה" בסמרקנד

  • מוזיאון הקוראן בטשקנט

  • ארמון הקיץ של אמיר בוכרה האחרון

  • ארמון אק-סראי ומסגד קוק גומבאז בחריזאבז

9
ימים
יום
1

תל אביב - טשקנט

טיסה מנתב"ג לטשקנט, בירת אוזבקיסטן. אוזבקיסטן, אחת המדינות המעניינות במרכז אסיה, שוכנת על "דרך המשי" המפורסמת ידעה את גדולי הכובשים - מאלכסנדר הגדול ועד ג'ינגיס חאן. האומה האוזבקית שנוסדה במאה ה- 14 ידעה גם את הכיבוש המוסלמי אשר הותיר את תרבותו במקום. נחיתה בשעות הערב והסעה למלון. לאחר התרעננות ארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום
2

אורגנץ', חיווה

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת הסעה לנמל התעופה וטיסה לאורגנץ'. בנסיעה קצרה נגיע לחיווה, עיר/מוזיאון אשר לפי האגדה נוצרה כאשר שם, בנו של נוח , גילה כאן באר. העיר הינה בעלת אופי מוזיאוני שנשתמרו בה חומות העיר-שובן, מן המאה ה-16, הסמטאות המקוריות, המסגדים והארמונות. נטייל בסמטאות העיר העתיקה ובין החומות, נבקר בארמונות, במדרסות, במאוזוליאום של פחלואן מחמוד, בהרמון החאן, במסגד יום השישי העתיק עם עמודי העץ המרהיבים ובבית הסוהר שהפך למוזיאון המתאר את אירועי התקופה. כמו כן נבקר בבתי המלאכה ובסדנאות לעבודות יד - גילוף בעץ, ריקוע בנחושת, בסדנא ליצור בובות תיאטרון העשויות מעיסת נייר ואצל הרוקמות אורגי השטיחים ועוד. בערב – נהנה מארוחת ערב באחד מארמונות הקיץ, כולל מופע פולקלור.

יום
3

בוכרה

נצא בנסיעה דרך מדבר קיזילקום לבוכרה, שהייתה בעבר אחת הערים החשובות והיפות ביותר בדרך המשי.

יום
4

בוכרה

ביומיים הבאים נבקר בשרידים המרשימים של העיר העתיקה והמיוחדת כל-כך. במאוזוליאום העתיק של איסמעיל סמאני מהמאה התשיעית, בבולו-האוז, במבצר העיר המשמש כמוזיאון ובמינרט קליאן המפורסם, שהיה ידוע בעבר כמבנה הגבוה ביותר בעולם. נסייר ברובע היהודי(במחלה), בבית הכנסת ובבית הספר היהודי, בסמטאות העיר, בבריכת המים "לובי חאוז" ובגנים הסובבים אותה.

יום
5

בוכרה

נצא גם לארמון הקיץ של האמיר האחרון של בוכרה הנמצא בפרברי העיר, מבנה יפהפה סביבו גנים ובריכות, נבקר בצ'ואר מינאר ע"ש ארבעת האחיות ובמרכז לאמנויות העוסק בעבודות יד על בדי משי. בערב – ארוחת ערב במדרסה נאדיר דיוואן בגי, מלווה במופע פולקלור אוזבקי.

יום
6

שחריסאבז, סמרקנד

נסיעה לשחריסאבז, מקום הולדתו של האמיר טימור, מייסד האימפריה והגיבור הלאומי האוזבקי. נבקר בארמון אק-סאראי(הארמון הלבן) של טימור - המעוטר בפסיפסים מרהיבים בצבעי טורקיז, לבן וזהב, נמשיך אל מסגד קוק גומבאז והמאוזוליאומים של ג'אנגיר(אחד מבניו של טימורלאן) וגומבזי סיידון. נסיים את היום במלון בסמרקנד וארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום
7

סמרקנד

נצא ליום סיורים מלא בעיר הציורית, עיר של כיפות ומינראטים מצופים קרמיקה בגווני טורקיז. במהלך סיורנו נבקר בשוק האוזבקי הציורי והססגוני, בכיכר רג'יסטאן מהמאה ה-15, במצפה הכוכבים שבנה המלך האסטרונום אולוג בג ממנו נצפה לקבר המיוחס לנביא דניאל ובמאוזוליאום המפואר של האמיר טימור, "גורי אמיר". נמשיך לנקרופוליס "שאח-אי-זינדה", מקבץ של מאוזוליאומים שם נתרשם מקברים המעוטרים בססגוניות. ארוחת ערב.

יום
8

טשקנט

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את הביקורים בסמרקנד וניסע לטשקנט. עם ההגעה סיור מודרך בעיר שבשנת 1966 פקדה אותה רעידת אדמה קשה וכתוצאה מכך העיר ברובה נהרסה, אך שוקמה תוך זמן קצר מחדש ע"י ברית המועצות דאז ונבנתה עיר רוסית עם אווירה איסלאמית. נבקר באנדרטה לזכר רעידת האדמה, בכיכר האמיר טימור, כיכר העצמאות, נראה את בניני הפרלמנט, נבקר בשוק הגדול המקורה, נבקר במוזיאון הקוראן ובמוזיאון לאמנות שימושית בו מוצגים רבים של אמנות שימושית אותנטית המלמדת על תרבות ואמנות המקום. בערב – ארוחת ערב במסעדה מקומית לסיום לטיול.

יום
9

טשקנט-תל אביב

הסעה לנמל התעופה וטיסה חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים