פרטי הטיול
כוכב אדריאטי

כוכב אדריאטי

קרואטיה, סלובניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • זגרב

  • קומרובץ

  • פליטביצה

  • אופטיה

  • חצי האי איסטריה: ורוביני

  • תצפית על טירת פרדיימה

  • מערת הנטיפים פוסטוינה

8
ימים
יום
1

תל אביב, לובליאנה

נטוס ללובליאנה בירת סלובניה. לאחר הנחיתה העברה למלוננו.

יום
2

פוסטוינה, בית החולים הפרטיזני פראניה

ניסע לביקור במערת הנטיפים פוסטוינה, יצירה מופלאה של הטבע שנוצרה בחבל הקארסט. ניסע ברכבת זעירה החוצה את המערה, בין הנטיפים והזקיפים. בדרך נצפה בטירת פרדיימה, הבנויה בתוך מצוק תלול. נחלוף על פני העיירה אידריה הידועה בזכות מכרות הכספית שהיו בה בעבר. נמשיך לבית החולים הפרטיזני פראניה. המתחם חבוי בתוך ערוץ נחל ביער ובתוכו 14 בקתות מעץ המוקדש לתיעוד תנועת ההתנגדות לנאצים במלחמת העולם השנייה. ניסע לאורך נהר הסוצ'ה בצבע הטורקיז, הנחשב לצלול והנקי באירופה. בערב נחזור למלון.

יום
3

בלד, קניון וינטגר, אגם בוהין, קרנסקה גורה

ניסע לבלד, עיירת נופש יפהפייה לחופו של אגם עגול שמימיו טורקיז-ירקרק ובמרכזו אי קטן וכנסייה. נראה את הטירה המרשימה מעל האגם ונלקק את האצבעות מעוגת הקרמשניט המקורית של בלד. נטייל לאורך קניון וינטגר השוצף. נמשיך בנסיעה לאגם בוהין בפארק הלאומי טריגלאב, למרגלות הר ווגל. נבקר בקרנסקה גורה, עיריית נופש קסומה וקטנה, השוכנת למרגלות האלפים היוליים לצד המשולש של איטליה, אוסטריה וסלובניה. בערב נשוב למלון.

יום
4

איטליה: טריאסט, פלמנובה

נחצה את הגבול לטיול מהנה באיטליה ונגיע לטריאסט, הבנויה על צלע הר מעל הים אדריאטי. נראה את המבצר מימי הביניים, אחד מסמלי טריאסט, ונבקר ברובע העתיק. נראה את אחד מבתי הכנסת הגדולים באירופה. נבקר בפארק של ארמון מירמר לחוף המפרץ. נמשיך לביקור בעיירה פלמנובה דוגמה מופתית של אדריכלות צבאית מתקופת הרנסנס - כותלי מבצר בצורת כוכב מושלם בן תשעה קודקודים. זמן חופשי לקניות במתחם האאוטלט הגדול במקום. נחזור למלון.

יום
5

שבת – הריביירה הסלובנית: פיראן, חצי האי איסטריה- רוביני, הריביירה הקרואטית: אופטיה

ניסע לפיראן, עיירת הריביירה הסלובנית מימיי הביניים. נחצה את הגבול לקרואטיה ונגיע לחצי האי איסטריה. ניסע לעיירה היפה רוביני הבנויה על אי שחובר ליבשה ובתיה הנושקים למים מזכירים את ונציה. נטייל בסמטאותיה הציוריות ונגיע לקתדראלת אופמיה הקדושה, השולטת בתצפית על העיירה. ניסע לאופטיה, בירת הריביירה הקרואטית, עיר הקיט על חוף הים האדריאטי. נמשיך את הטיול המהנה. לעת ערב נגיע למלון באזור קרואטיה.

יום
6

זגרב, קומרובץ

זגרב בירת קרואטיה מציעה פארקים, מוזיאונים ומבנים מרשימים. נערוך סיור מודרך בעיר העליונה ונראה את כיכר הקפיטול, רובע גראדץ, ה"מגדלים התאומים" הגותיים של קתדראלת סטפן הקדוש, "שער האבן", מגדל לוטרשצ'אק וכנסיית מרקוס הקדוש. נראה את ארמון הנשיאות הקרואטי "באנסקי דבורי" ונבקר בבית הקברות "מירוגוי", בו קבורים יהודים, נוצרים ומוסלמים ובתחומו הוקמה אנדרטה לזכר יהודי זגרב שנספו בשואה. נמשיך אל העיר התחתונה ונתרשם מהכיכרות, השדרות הרחבות והגנים המקשטים את העיר. ניסע לביקור בכפר האתנולוגי בקומרובץ – כפר הולדתו של טיטו. בערב - ניתן לצאת לסיור לילי )בתשלום(.

יום
7

אגמי פליטביצה

שמורת הטבע של אגמי פליטביצה נחשבת ובצדק, לאחת היפות בעולם. יש בה 16 אגמים בגווני טורקיז, היוצרים סידרת מפלים, אשדות וימות ציוריות ומעליהם נמתחים גשרי עץ מסוגננים. נטייל בשמורה בהליכה, בשיט ובנסיעה בקרונית. נשוב למלוננו.

יום
8

לובליאנה, תל אביב

נמשיך לביקור ללובליאנה, בירת סלובניה. נערוך סיור מודרך בעיר ונבקר ברובע העתיק, נצפה לעבר הטירה ולאורך גדות נהר הלובליאניצה. נצעד על הגשר המשולש, נבקר בכיכר פרשנוב ונראה את הכנסייה הפרנציסקנית, מזרקת רובה, בית הפרלמנט והאוניברסיטה. לקראת סוף היום, ניסע לנמל התעופה ונטוס הביתה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים