פרטי הטיול
טבע ותרבות בנתיבי הקווקז

טבע ותרבות בנתיבי הקווקז

גאורגיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מקדש מטקהי, בית הכנסת והמוזיאון הלאומי בטבליסי

  • מוזיאון סטלין בגורי

  • מערות חצובות בסלע באופליסצי'חה

  • הרובע היהודי, קתדראלה בבגרט, מנזר גלאטי – מרכז תיאולוגי בקותאיסי

  • שמורת פארק בורגו'מי ומצודת אנאנארי

  • ערב פולקלור עם ארוחה במסעדה טיפוסית

8
ימים
יום
1

תל אביב, טביליסי

ניפגש בשעות הערב בשדה התעופה בן גוריון ונמריא לטביליסי החמישית לספירה, הידועה גם כעיר מעיינות חמים. רומים, מונגולים, טורקמנים, עותמניים ורוסים, כולם הטביעו בה חותם אדריכלי מרתק.

יום
2

טביליסי

נחיתה בטבליסי בשעות הבוקר המוקדמות והסעה למלון. לאחר מנוחה וארוחת בוקר נצא לבקר בעיר מהמאה ה 12- , נהלך בסמטאות בין בתי חומה ציוריים, נראה את (Metekhi) העתיקה, במקדש מטקהי ה"שאנז אליזה" של גיאורגיה, – (Gamziri Rustavelis) מרחצאות המים החמים, את שדרות רוסטאוולי נחשב למרכז התרבות והקניות של הבירה, בו מצויים מוזיאונים רבים, בית האופרה, התיאטרון ובתי קפה. נעמיק הכרותינו עם העיר ונבקר ברובע היהודי, בבית הכנסת המרשים , במדרחוב היפה המשופץ בשם שארדן, נחצה את הגשר המחבר את העיר העתיקה עם החדשה משם. נשוב למלון בטביליסי.

יום
3

טביליסי, גורי, אופליסציחה, בקוריאני

העיר בנויה בראש גבעה ובנייניה הם עדות .(Gori) היום נצא מערבה אל עיר המבצר העתיקה גורי לכובשים ולחולפים בשעריה. כאן נולד וחי יוסיף ויסריאונוביץ' גוגשוילי הידוע בשמו המחתרתי סטאלין. נבקר במוזיאון המנציח את תולדות הרודן, נראה את בגדיו ואת קרון הרכבת שנשא אותו לועידת יאלטה אתר פולחן –(Uplistsikhe) המפורסמת. בתום הביקור, נמשיך מערבה, אל עיר המערות אופליסציחה קדום וחשוב בטרם נכנסה גיאורגיה לעול הנצרות. למרות ההרס שזרעו צבאות וכובשים, שרדו עדיין חלק מהמבנים והמנזרים של העיר העתיקה שהחשובים שבהם הן מערות חצובות בסלע, מערכות ניקוז ואתרי פולחן. בתום הביקור נחזור לארוחת ערב ולינה בעיירת נופש בקוריאני.

יום
4

בקוריאני, קותאיסי, גלאטי, בקוריאני

השנייה בגודלה בגיאורגיה, ,(Kutaisi) נצא לכוון קוטאיסי, נעמיק את הכרותינו עם העיר קותאיסי שבסביבותיה מבנים מרשימים שהוכרזו על ידי ארגון אונסק"ו, "אתר מורשת עולמית". נבקר באזור הרובע חסרת הגג המשופעת בכותרות ובאבני Bagrati (Cathedral) היהודי כולל בית הכנסת, בקתדראלת בגרט אותו ייסד המלך דוד הבנאי, כמרכז תיאולוגי חשוב Gelati (Monastery) בנייה מגולפות, במנזר גלאתי ונתרשם מהפסיפס המדהים. בתום הביקור, נחזור לארוחת ערב ולינה בבקוריאני.

יום
5

בקוריאני וורדזיה, בקוריאני

אתר המערות הגדול ,(Vordezia ) את מרבית היום נקדיש לאחד האתרים המרשימים של גרוזיה, וורדזיה במדינה, שנחצב במאה ה 12 . לא פחות מ 3000 מערות השתרעו באתר על פני 13 מפלסים. המכלול המרשים נבנה על ידי המלך גאורגי השלישי ובתו המלכה תמר. נראה את בורות המים, חדרי האוכל ומערות המגורים, מחסני היין, מאפיות ומערכות מסתור. בכנסיית מרים, נראה את הפרסקאות המרהיבים שבאחד מהם מופיעה המלכה תמר המחזיקה בידיה את דגם הכנסייה. בתום הביקורים באזור, נחזור ללינה וארוחת ערב בבקוריאני.

יום
6

בקוריאני, בורג'ומי, מצ'חתה, טביליסי

נצא בדרכנו חזרה דרומה לכיוון בירת גיאורגיה - טביליסי, בדרך נבקר בבורג'ומי שהיא שמורת הטבע הגדולה במדינה. נוכל לטעום מנביעת המיים המוגזים שבקום. ניסע בנתיב הדרך הצבאית ונבקר בבירתה השוכנת על גדות נהר המטקווא רי. העיר שימשה מרכז (Mtskheta) העתיקה של גיאורגיה – מצ'חטה פולחני פגאני עתיק ואנו נבקר בחלק מהכנסיות העתיקות והגדולות המשלבות מאפיינים פאגאניים ונוצריים. הבנוי על גבעה גבוהה בשולי מצ'חתה ונתפעל מציורי הקיר (Jvari Monestary) נתעכב במנזר ג'ווארי המרשימים. בתום הביקור, ניסע לטביליסי ללינה במלון.

יום
7

קזבגי, טביליסי

עיירה קטנה השוכנת למרגלות ,(Kazbegi) , נעמיק את היכרותינו עם רכסי הקווקז הגדול. נבקר בקזבגי פסגת הר קזבק המתנשא לגובה של מעל 5000 מ' מעל פני הים. העיירה, העטורה בהרים ומצוקים, משמשת בסיס ליציאה לטיולים וגם אנו נבקר בדרכי הנוף היפות של האזור. נחלוף על פני כנסיות, מנזרים ומבצרים ונעבור דרך מעבר הרים המתנשא לגובה של 2395 מ'. בדרכינו צפונה נראה את מצודת שנבנתה ע"י משפחת שודדים מיוחסת ונמשיך לכיוונה של ה"דרך הצבאית" - (Ananuri Fortress) אנאנארי נתיב בו הונחה מסילת הברזל מגיאורגיה למוסקבה בראשית המאה ה 20- . חשיבותה ויופייה של הדרך, היא בעובדה שהיא מטפסת צפונה לאורך גוש הרי הקזבק ומשם אל המישורים שחיברו את גיאורגיה לאירופה. נסיעה בנוף ההררי עטור הקניונים, חרוץ בנהרות, מלווה ברכסים מושלגים של רכס הרי הקווקז הגדול. לאחר הסיור נשוב למלוננו. בערב – נצא לבילוי במסעדה טיפוסית, כולל מופע פולקלור וארוחת ערב.

יום
8

טביליסי

את היום האחרון נקדיש להשלמות בעיר הבירה טבליסי. נסייר בעיר, נבקר במוזיאון הלאומי, ומשם נצא לשוטט בין הדוכנים בשוק הפתוח והססגוני, ונהנה מזמן חופשי לקניות. בתום הטיול נארוז את המתנות והחוויות ונצא לשדה התעופה לטיסה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים