פרטי הטיול

קצפת בלקנית

קצפת בלקנית

בולגריה, רומניה

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • מנזר רילה
  • הכפר אטארה והמוזיאון האתנוגרפי הפתוח.
  • מכרות המלח בסלאניק פראחובה
  • בית הכנסת בברשוב
  • טירת ברראן
  • ארמון התרבות בטרגו מורש
9
ימים
יום
1

תל אביב – בוקרשט, סופיה

טיסה לבוקרשט. עם הנחיתה ניסע לסופיה, בירת בולגריה. אחה"צ - סיור בעיר בו נבקר בכיכר העיר ע"ש אלכסנדר נבסקי-גיבור המקום מתקופת ימי הביניים ונראה את הקתדראלה על שמו המשמשת כסמל העיר. נצפה על הכנסייה הביזנטית ע"ש סנט ג'ורג', הכנסייה הרוסית סנט ניקולאס, בית הכנסת, מסגד בניה באשי וכנסיית בוניה, אשר הוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת. בערב – אפשרות לצאת למופע פולקלור (בתשלום).

יום
2

מנזר רילה, בורובץ, פלובדיב

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מנזר רילה המפורסם, המצוי ברשימת אתרי המורשת העולמית לשימור של ארגון אונסקו. המנזר נבנה במאה ה 10- ומעוטר בציורי תקרה וקיר יפים ושמורים להפליא. נערוך ביקור, נראה את המטבח ששירת את הנזירים שחיו במנזר ונמשיך לעיירת הקיט ההררית בורובץ, שברכס הרי הרילה. נטייל רגלית בין עצי האשוח ונהנה מהאוויר הצלול במקום. ניסע למלון בפלובדיב.

יום
3

פלובדיב

סיור בוקר בפלובדיב, העיר השנייה בגודלה בבולגריה, השוכנת על שלוש גבעות בעמק נהר מריצה ומשמשת כמרכז חקלאי ותעשייתי גדול. נבקר בעיר העתיקה בה בתי עץ משוחזרים, נצפה על התיאטרון הרומי, המסגד הגדול, אנדרטת השופר שהוקמה ע"י היהודים, בית הכנסת ששרד ונטייל במדרחוב היפה של העיר. המעוניינים יוכלו לבקר (בתשלום) במוזיאון האתנוגראפי, בו מוצגים בתי סוחרים מהמאה ה-19. חזרה למלון.

יום
4

אטארה, וליקו טרנובו

ניסע דרך "עמק הורדים", בו גדלים הפרחים היפים, שהפכו את בולגריה ליצואנית הגדולה ביותר של ורדים באירופה. נעלה במעבר ההרים שיפקה, נבקר בכפר אטארה ובמוזיאון האתנוגרפי הפתוח, ונמשיך לוליקו טרנובו ללינה וארוחת ערב.

יום
5

וליקו טרנובו, ארבנסי, פויאנה ברשוב

וליקו טרנובו, היא בירתה העתיקה של בולגריה ונטייל בעיר העתיקה בין הסמטאות הצרות ובתי האבן. נראה את מצודת צרבץ, סימלה של העיר ומקום מושבם של מלכי העיר. נמשיך לכפר ארבנסי, ששימר את אופיו מהמאה ה15-ובו נראה אומנים בעבודתם וחנויות המתמחות בעבודות יד בולגריות. בתום הביקור נמשיך למלון באזור פויאנה ברשוב.

יום
6

סלאניק פראחובה, סיניה

נצא לעיירה סלאניק אשר נמצאת במחוז פראחובה. נקדיש בוקר זה לביקור במכרות המלח הייחודיים של רומניה־סלאניק פראחובה, הנחשבים למכרות המלח הגדולים באירופה. נסייר בעומק המכרות, נלמד על הפעילות באזור ועל תיירות המרפא .נמשיך לעיירה סיניה ונבקר בארמון פלש - אחד היפים באירופה, שנבנה בסוף המאה ה 19-בתקופת המלך קרול הראשון ותוכנן ע“י ארכיטקט אוסטרי. חזרה למלון.

יום
7

בראשוב, טירת בראן

נתחיל את היום בסיור בבראשוב. נתרשם מהעיר העתיקה, נראה את הכנסייה השחורה, הקרויה כך עקב השריפה הגדולה בבראשוב לפני מאות שנים, ואשר הותירה את הכנסייה שחורה מהשריפה. נבקר בבית הכנסת המרשים שנוסד 1901-ושופץ לפני מספר שנים ובפארק ע"ש יצחק רבין הסמוך אליו. בתום הביקור ניסע לטירת בראן, מקום בו ההיסטוריה והמסתורין חוברים זה לזו ונותנים חיים לאגדתו של דראקולה. הטירה הלבנה שמשקיפה על נופי העיר, נראית למרחק על שלל מגדליה העגולים והמחודדים כמצודה הבנויה על צוק בצומת דרכים המחברת את ולאכיה לטרנסילבניה. חזרה למלון.

יום
8

סיגישוארה - טרגו מורש

נצא מהרי הקרפטים ,נחצה את נהר האולט ונגיע לסיגישוארה, עירו של דרקולה..עם הגעתנו נערוך סיור במקום ונתרשם מהעיר המבוצר, נראה את שערי ומגדלי המצודה ועדיין יוותר בידנו הזמן ליהנות מאווירת המקום ובתי הקפה. נמשיך לעיר טרגו מורש, נבקר בארמון התרבות, נתרשם מהעיר היפה בעלת מבנים בסגנון רנסנס,בארוק וגותי, משופעת בגנים ומשלבת ישן עם חדש. נבקר בבית הכנסת והאנדרטה לזכר השואה. חזרה למלון.

יום
9

בוקרשט – תל אביב

אנו בדרכנו לבוקרשט. עם ההגעה נצא לסיור מקיף בעיר בו נראה את פארק הראסטראו, שער הניצחון, נחלוף על פני בית הממשלה, הארמון המלכותי ששימש בעבר את צ‘אוצ‘סקו וממול את בית הסנאט מגגו נמלט הרודן במסוק ב -1989. נראה את בית הכנסת ונערוך תצפית על הפרלמנט, המבנה השני בגודלו בעולם במספר החדרים אחרי הפנטגון. המעוניינים יוכלו (בתשלום) להיכנס לביקור במבנה המרשים. בערב - הסעה לנמל התעופה וטיסה חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים