פרטי הטיול
ברלין הזוהרת

ברלין הזוהרת

גרמניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • בית הכנסת, המוזיאון היהודי

  • מוזיאון פרגמון

  • גני ארמון צווינגר

  • תצפית לנהר האלבה

  • כנסיית תומאס וכנסיית ניקולאי בלייפציג

  • וילה וואנזה

  • ארמון ססלינהוף וגני ארמון סאנסוסי בפוטסדאם

  • שייט בנהר השפריי

7
ימים
יום
1

תל אביב – ברלין

נמריא בשעות הבוקר לברלין, בירת גרמניה. עם ההגעה סיור אותו נתחיל בשער ברנדנבורג - מאתריה המפורסמים של העיר. נמשיך לשדרות אונטר דן לינדן, בה נמצאים מבנים חשובים כגון בית האופרה ואוניברסיטת הומבלדט, נבקר בכיכר בבל - בה נשרפו ספרים רבים שתוכנם לא התאים למשטר הנאצי ונגיע לאלכסנדרפלאץ, בה מתנשא בניין הטלוויזיה. הלאה לשרידי חומת ברלין ולרחוב קו דאם המפורסם. בערב – אפשרות להצטרף לסיור לילי בעיר המוארת.

יום
2

ברלין ההיסטורית

סיור בו נגיע לבניין הרייכסטאג, שנבנה ב-1894 לשמש מושב הפרלמנט של ממשלת ביסמארק ונשרף ב-1933. נערוך תצפית מכיפת הזכוכית הענקית, נמשיך למוזיאון ה"טופוגרפיה של טרור" (מוזיאון רחוב פתוח), שם שכנו מרתפי הגסטאפו והלאה ל"צ'ק פוינט צ'ארלי", נקודת המעבר המפורסמת בין שני חלקי העיר עד נפילת החומה. בהמשך מצפה לנו המוזיאון השוכן באתר ומהווה אתר הזיכרון ליהודי אירופה שנרצחו בשואה.

יום
3

דרזדן, בסטאי

נצא ליום טיול לדרזדן, בירת סכסוניה. נבקר בגני ארמון צווינגר, נראה את בית האופרה, את ארמון הדוכסים של המחוז ואת הכנסייה בה נהגו דוכסים אלו להתפלל. נצפה במצעד האצילים - תמונת קיר ענקית העשויה אבני חרסינה ונעלה לביקור ב"מרפסת של אירופה" - טיילת הצופה אל גדות נהר האלבה החוצה את העיר. לאחר שנראה גם את כנסיית "גבירתנו" המתנשאת מעל כל המבנים האחרים בעיר העתיקה, נמשיך לביקור בבסטאי, מעין שמורת טבע באזור הידוע כ"סכסוניה השוייצרית". נערוך תצפית לעבר נהר האלבה ונסיים את היום חזרה במלון.

יום
4

ברלין היהודית

יום סיור בברלין היהודית, אותו נתחיל בביקור בבית הכנסת החדש שברחוב אוריינבורג ובבית הקברות היהודי, שם נפקוד את מצבתו של משה מנדלסון - ממחוללי תנועת ההשכלה. בהמשך נבקר גם במוזיאון היהודי - יצירתו של הארכיטקט דניאל ליבסקינד אחה"צ - ניסע לאגם וואנזה ונבקר בוילה המפורסמת, בה דנו קברניטי המפלגה הנאצית בפתרון הסופי ליהודי אירופה. בדרכנו חזרה לברלין, נעצור למחווה של זיכרון ב"רציף 17" שבתחנת הרכבת גרונונוואלד, ממנה נשלחו יהודים רבים בתחילה ל"מזרח".

יום
5

ברלין

יום נוסף בברלין המדהימה. נבקר בקתדראלת הברלינר דום המרשימה, נערוך שייט בנהר השפריי ולאחר מכן נגיע לביקור מעניין במוזיאון פרגמון, מהחשובים שבמוזיאוני העולם. אחה"צ – בתום פעילויות הבוקר, זמן חופשי לטייל בשדרות קורפירסטנדאם, לבקר בבית הכולבו הגדול והמפורסם KDW וליהנות מהעיר השוקקת.

יום
6

לותרשטאט, לייפציג

לאחר ארוחת הבוקר ניסע ללותרשטאט-ויטמברג, עירו של מרטין לותר, אבי הכנסייה הפרוטסטנטית. נבקר בכיכר העיר, המעוצבת בסגנון ימי הביניים, נראה את כנסיית המצודה וכנסיית העיר ונבקר בגני וורליץ. נמשיך ללייפציג, עירו של יוהאן סבסטיאן באך וגם של המלחין פליכס מנדלסון, אשר הנאצים ניסו למחות את זכרו עקב מוצאו היהודי. גם ש"י עגנון ישב בלייפציג תקופה מסוימת ואף הקדיש לה את ספרו "בחנותו של מר לובלין". נערוך סיור בעיר אשר נחרבה במלחמת העולם השנייה, הוזנחה בתקופת הקומוניזם ושוקמה מחדש לאחר איחוד גרמניה. נבקר בכנסיית תומאס, כנסיית ניקולאי, נראה את בית העירייה החדש והישן, נגיע לאנדרטה לזכר הקהילה היהודית בעבר. בערב נחזור למלון.

יום
7

פוטסדאם, ברלין – תל אביב

נקדיש את הבוקר לפוטסדאם, השוכנת כ-20 ק"מ מברלין. בעיר, שהינה בירת מדינת ברנדנבורג הקטנה והפכה לפנינת תיירות, נבקר בגני ארמון סאנסוסי, נראה את ארמון סאנסוסי-ארמונו של המלך פרידריך הגדול ונבקר בארמון ססילינהוף, בו התכנסו מנהיגי המדינות המנצחות במלחמת העולם השנייה לדון בחלוקתה של גרמניה ובעתידה של אירופה. בערב – ניסע לנמל התעופה, לטיסת הלילה חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים