פרטי הטיול
הערים הכי "חמות" בעולם – בין ברלין לפראג

הערים הכי "חמות" בעולם – בין ברלין לפראג

גרמניה, צ'כיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • שמורת בסטאי

  • דרזדן

  • ברלין

  • לייפציג

  • פראג

  • קארלובי וארי

7
ימים
יום
1

תל אביב, פראג, דרזדן, ברלין

נטוס לפראג. עם ההגעה ניסע לבסטאי, נקודת תצפית נפלאה על נהר האלבה, ממנה נראה את תופעת הטבע נדירה של יער עמודי הסלע. נמשיך לדרזדן, מרכז הבארוק הגרמני, בה נראה את בית האופרה המפואר. נטייל בגני צווינגר, המעוטרים בדמויות מיתולוגיות. נמשיך ליצירת הפסיפס המתארת את "מצעד אצילי סאכסוניה". אחר כך נעלה ל"מרפסת של אירופה" לתצפית על נהר האלבה והעיר החדשה. נמשיך אל "כנסיית גבירתנו" שנהרסה במלחמת העולם השנייה, ושוקמה להפליא. נלון באזור ברלין.

יום
2

ברלין

נצא לסיור בברלין. נחצה את העיר ממערב למזרח בשדרת ה-71 ביוני. נראה את שער ברנדנבורג המפורסם ונבקר באתר הזיכרון ליהודי אירופה שנרצחו בשואה. נעבור בשדרת אונטר דן לינדן, הציר המרכזי של ברלין. נחצה את נהר השפריי ואת אי המוזיאונים אל עבר אלכסנדרפלאץ, מעליה ניצב מגדל הטלוויזיה. נמשיך מזרחה לגלריה המזרח גרמנית הפתוחה – לראות ולהתרשם משרידי חומת ברלין ונראה גם את הגשר היפה מעל נהר השפריי. פרק מיוחד נייחד לברלין היהודית. נבקר בבית הכנסת החדש בעל כיפת הזהב ברחוב אורניינבורגר ובבית הקברות היהודי הישן. נמשיך אל עבר האנדרטה הריקה - "הבית החסר" ברחוב גרוסהאמבורגר, מתחם מגורים של כמה משפחות יהודיות. נצפה על בניין הרייכסטאג, מקום מושבו של ה"בונדסטאג" ועל כיפת הזכוכית של הפרלמנט הגרמני. נוכל לצאת גם לסיור ערב בברלין )בתשלום(.

יום
3

ברלין )פוטסדאם, בית ועידת ואנזה(

יום חופשי בברלין – לטיולים, ביקורים, קניות או שלווה באחד מעשרות הפארקים הנהדרים בעיר. המעוניינים יוכלו לנסוע )בתשלום( לפוטסדאם הסמוכה לברלין, בה ניצב אחד הארמונות היפים באירופה המוקף בגנים מרשימים. סיור זה כולל גם ביקור בוואנזה, הווילה על שפת האגם בה התקיימה "ועידת ואנזה", שדנה בדרכים לביצוע "הפתרון הסופי". סיום הסיור בגרונו ולד, אתר ההנצחה בתחנת הרכבת ממנה יצאו הטרנספורטים של יהודי ברלין. בערב נצא )בתחבורה ציבורית( לרובע ניקולאי העתיק המשמר את אווירת ימי הביניים, ובו עשרות בתי קפה ומסעדות.

יום
4

ברלין

היום נעמיק את ההיכרות עם ברלין. נסייר ברובע "מיטה" בברלין המזרחית ונבקר בכיכר היפה "ז'נדרמנמרקט". נמשיך לרחוב "ירושלים" כדי לראות את אנדרטת שלוש המראות לזכר בעלי המלאכה היהודיים שפעלו במקום. נבקר בבבל פלאץ, מקום שריפת הספרים ב- 7311 ונראה את יצירתו של האמן הישראלי מיכה אולמן, "אנדרטת הספרייה הריקה", המנציחה את האירוע. נמשיך ל"צ'ק פוינט צ'רלי" נקודת המעבר המרכזית בין שני חלקי העיר בעידן חומת ברלין. נעבור מערבה, לרובע "שרלוטנבורג". נטייל בשדרה המפורסמת ב"קו-דאם"- השאנז אליזה של ברלין. אחר הצהריים נבקר ב"פוטסדאמרפלאץ"- הכיכר החדשנית המסמלת את התפתחות העיר בעשורים האחרונים. במקום בו עברה חומת ברלין נבנה מתחם אדיר, שזכה לכינוי “מקדש הארכיטקטורה" של אירופה. בערב אפשר לצאת למופע )בתשלום(.

יום
5

ברלין, לייפציג, פראג

ניפרד מברלין וניסע ללייפציג, עירם של באך, גתה ומנדלסון, המשלבת בתוכה מוזיקה, היסטוריה ואדריכלות. נבקר בעיר העתיקה ונראה את המבנים המרשימים כבית המכס ובית העירייה ולצידם את הכיכרות הרחבות. נצפה באנדרטה המנציחה את "קרב העמים". לאחר הביקור נמשיך בנסיעה לפראג - העיר הזהובה. בערב – אפשר לצאת למופע המזרקות )בתשלום(.

יום
6

- טירת קארלשטיין, פילזן, מריאנסקה לאזנה

הבוקר נצא לטיול במערב בוהמיה. ניסע לע יי רה קארלשטיין ונראה את הטירה המפורסמת - אחד הסמלים של המלכות הצ'כית. משם נמשיך לביקור בעיר פילזן, השוכנת על מפגש של 4 נהרות . נסייר בעיר העתיקה על שלל אתריה , וכמובן נבקר במבשלת הבירה ונטעם מהבירה המשובחת. משם נמשיך לעיר המרחצאות ואתר המרפא מריאנסקה לאזנה (מרינבאד ) נערוך סיור בעיר ונתרשם מהמבנים בסגנון קלאסי והבארוק . בשעות הערב נשוב לפראג.

יום
7

פראג, תל אביב

נבקר ברובע היהודי, במוזיאון היהודי ב, בית הקברות העתיק ובו מצבת המהר"ל יוצר הגולם מפראג. נמשיך לבתי הכנסת קלאוס ומייזל בבית הכנסת הספרדי ובבית הכנסת פנקס. נמשיך ונצעד בפראג העתיקה. נחצה את גשר קרל עם פסלי הקדושים, את כיכר וצלב ונביט בארמון המלכותי ובשעון האסטרונומי העתיק. אחר הצהריים נהנה מזמן חופשי לטייל בסמטאות העתיקות של פראג לערוך קניות או לבלות בפארקים ועל גדת הנהר. בשעות הערב ניסע לנמל התעופה בפראג ונטוס הביתה (הנחיתה ביום המחרת)

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים