פרטי הטיול
סרדיניה

סרדיניה

איטליה, צרפת

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • פסטיבל סן אפיסיו בקאליירי

  • שמורת הטבע הימית קאפו קארבונרה

  • המוזיאון בנאורו

  • הפארק סדה אורטיי

  • כנסיית סוליטודינה

  • העיר העילית בבוניפאצ'יו

  • ביתו של גריבלדי בקאפררה

7
ימים
יום
1

תל אביב – אולביה - טמפיו

הבוקר נצא בטיסה לאולביה . עם ההגעה ניסע בדרך של יערות עצי אלון ומוסקט לעיירה טמפיו פאוסניה המפורסמת בתעשיית השעם. השיטה לכריתת קליפת הגזע נהוגה בסרדיניה מהמאה ה-01 כשמטעי השעם התגלו ע"י הצרפתים והספרדים. נבקר במפעל מקומי ונלמד על תהליך עיבוד השעם למוצרים שונים. בתום הביקורים, העברה למלון באזור אולביה.

יום
2

האי מדלנה – קוסטה סמרלדה

נצא ליום מהנה באי מדלנה ובעיירות חוף האזמרגד. נשוט לארכיפלג המדלאני, קבוצת איים שהגדול מבניהם הוא האי מדאלנה ושטחו 01 קמ"ר. באי קאפררה נבקר בביתו של גיבור התרבות האיטלקי - גריבלדי אשר איחד את המדינה במאה ה- 01 והפך לדמות נערצת. נראה את קברו ונתרשם מהמוזיאון המתעד את פועלו והתקופות השונות בחייו. נחזור לאי מדאלנה ונהנה מזמן חופשי. בשעות אחה"צ, ניסע לאורך עיירות הקוסטה זמרלדה הנמצאות בחלקו הצפון מזרחי של האי. נהנה ממראות לשונות יבשה של סלעי גרניט בצבע ורדרד הנשלחות אל הים, מפרצים חוליים ועמוקים ונוף של הרים ויערות – כל אלה מצטרפים לתמונה יפהפיה אשר בזכותה הפך האזור לאתר נופש כה מבוקש.

יום
3

אזור הבארבג'יה – אולביה

נצא לאזור הרכס ההררי אל אזור סופרמונטה די ארגוסולו )Supramonte di Orgosolo(, המתאפיין בטבע פראי ומרהיב אשר עדיין נותר בשלמותו. נהנה מנוף של יערות אלונים עתיקים שגילם 611 שנה והם ברקע הנוף המרהיב של האזור. נבקר באורגוזולו, שהונצחה ע"י הבמאי דה סיקה בסרטו "שודדי אורגוזולו". זוהי עיירה קטנה ובה ציורי קיר מרתקים המעטרים את הבתים המתפוררים. ציורי הקיר נועדו לבטא מחאה פוליטית, על החיים בסרדיניה, הרפורמות והמצב הכלכלי. נבקר בממויאדה )Mamoiada(, נבקר במוזיאון לתלבושות ותחפושות סרדיות טיפוסיות שנאספו מהכפרים בסביבה. המסכות המוצגות מתארות דמויות שונות מההווי המסורתי המקומי והן מייצגות פסטיבלים וחגים פגאנים אשר צוינו בסרדיניה עד לתחילת המאה ה-20.

יום
4

חופשי )קורסיקה : בוניפאצ'יו(

יום חופשי. המעוניינים יוכלו לצאת )בתשלום( ליום טיול בקורסיקה. נצא לעיירה סנטה תרזה די גאלורה ממנה נפליג במעבורת לקורסיקה לעיר הנמל בוניפאצ'יו )Bonifacio( הנהנית ממיקום מבודד בקצה הדרומי ביותר של האי, על צוק מעל מיצר הים בין סרדיניה וקורסיקה. במשך 311 שנים הייתה העיר רפובליקה עצמאית ותחושת הניתוק משאר חלקי האי מורגשת. האתר המרכזי הוא העיר העילית המקושרת אל המרינה בגרם מדרגות תלול. נעלה ברכבת תיירים מיוחדת לעיר העילית - סבך של רחובות עם קשתות מחודדות ומעברים מקושתים הייחודיים לעיר, ממנה ניתן להשקיף על הנוף המדהים הסובב. בשעות אחה"צ נפליג חזרה לסרדיניה. לינה באזור אולביה.

יום
5

אזור גאלורה

הבוקר נצא מערבה בדרך החוצה את אחד האזורים היפים בסרדיניה – גאלורה. נטייל באזור של אבני גרניט עם תצורות נוף וסלע יוצאות דופן ונגלה כמה "פסלי טבע" מרהיבים, ביניהם "פסל הפיל". נבקר בקסטל סארדו הניצבת בראש מצוק והיא מהמקומות היפים בסרדיניה. בתוך חומות העיר העתיקה שרידי ארמון הצופה אל המפרץ המרהיב הפרוש מתחתיו. עוד נראה את הכנסייה הקטנה ונשוטט בסמטאות בהן נוכל, אם יתמזל מזלנו, לראות את נשות המקום המבוגרות הקולעות סלים מקש. בשעות הערב המוקדמות נגיעה לאזור אלגרו ללינה.

יום
6

אלגרו

אלגרו הייתה מאחז קטלוני בתקופת ימי הביניים וידועה גם בכינוי ברצלונטה. עוד כיום רשומים שמות רחובות העיר גם בספרדית. נערוך סיור קצר בעיר העתיקה המוקפת חומות ובה רשת של רחובות צרים. נראה את הקתדראלה עם שער הכניסה המרשים ומגדל הפעמונים הבנוי בסגנון קאטלוני – גותי. המעוניינים יוכלו לצאת בשייט למערת נפטון )בתשלום( , מערת נטיפים ימית גדולה עשירה בזקיפים ונטיפים, בריכות מים פנימיות ובאולמות מרהיבים.

יום
7

בוסה –אולביה

ניסע לאורך קו החוף דרומית לאלגרו. נבקר בעיירת הקייט בוסה. העיירה שוכנת במקום בו נשפך נהר קורטה אל הים. בתיה צבועים בצבעים עזים ומשווים לה קסם מיוחד. נראה את המרכז הבארוקי היפה, הכנסייה הבנויה בסגנון רומאנסקי, המבצר המרשים מהמאה ה- 00 הצופה אל עיקול הנהר. נטפס במעלה הרחובות ואם יתמזל מזלנו נראה את הנשים המקומיות היושבות בפתח הבתים ועוסקות בעבודות רקמה מסורתיות. זמן חופשי לשיטוט בסמטאות העיירה היפה. בתום הביקור, נחצה את האי לצדו המזרחי. אם יאפשר זאת הזמן, נערוך ביקור קצר באולביה, המרכז הכלכלי של חלקו הצפוני של האי. נסייר בעיר העתיקה הבנויה על יסודות של עיר נמל רומית, נראה את הבתים המעניינים ואת הכנסייה המרכזית הבנויה בסגנון ארכיטקטוני אופייני לאזור. זמן חופשי לסייר במדרחוב על שלל חניותיו, בתי הקפה, מסעדות ועוד. בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה שליד אולביה, לטיסה לתל-אביב.

יום
8

אולביה – רומא – תל אביב

נצא לביקור באולביה, המרכז הכלכלי של צפון האי. נסייר בעיר העתיקה הבנויה על יסודות של עיר נמל רומית, נראה את הבתים המעניינים ואת הכנסיה המרכזית הבנויה בסגנון ארכיטקטוני אופייני לאזור. זמן חופשי לסייר במדרחוב על שלל חניותיו, בתי הקפה, מסעדות ועוד. בשעות אחה"צ העברה לשדה התעופה של אולביה, משם נצא בטיסה דרך רומא לתל-אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים