פרטי הטיול
רומניה – בולגריה

רומניה – בולגריה

רומניה, בולגריה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • המוזיאון האתני הפתוח באטארה

  • מכרות המלח בסלאניק פראחובה

  • טירת בראן

  • בית הכנסת בברשוב

  • ארמון התרבות בטרגו מורש

  • סיגישוארה

9
ימים
יום
1

תל אביב - בוקרשט - סופיה

לאחר הנחיתה היום נצא בטיסתנו לבוקרשט, נצא בנסיעה לעבר סופיה, בירת בולגריה השוכנת בלב הרי הויטושה. עם הגעתנו לסופיה, נסע למלוננו להתרעננות. בשעות אחה"צ נערוך סיור בעיר. נבקר בכיכר העיר ע"ש אלכסנדר נבסקי, גיבור המקום מתקופת ימי הביניים ונראה את הקתדראלה על שמו המשמשת כסמל העיר. נתהלך בדרך האבנים הצהובות דרכן נצפה על הכנסייה הביזנטית ע"ש סנט ג'ורג', הכנסייה הרוסית סנט ניקולאס, בית הכנסת, מסגד בניה באשי וכנסיית בוניה, אשר הוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת. בערב יוכלו המעוניינים לצאת למופע פולקלור (בתשלום). לינה באזור סופיה.

יום
2

סופיה - מנזר רילה - בורוביץ - פלובדיב

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מנזר רילה המפורסם, המצוי ברשימת אתרי המורשת העולמית לשימור של ארגון אונסקו. המנזר נבנה במאה ה 10- ומעוטר בציורי תקרה וקיר יפים ושמורים להפליא. אנו נבקר בו ונראה את המטבח ששירת את הנזירים שחיו במנזר. נמשיך בדרכנו אל עיירת הקיט ההררית בורוביץ שברכס הרי הרילה, המפורסם במסלולי הסקי הרבים שבו. נטייל רגלית בין עצי האשוח ונהנה מהאוויר הצלול במקום. בתום הביקור ניסע למלוננו שבאזור פלובדיב.

יום
3

פלובדיב

הבוקר נצא לפלובדיב, העיר השנייה בגודלה בבולגריה, השוכנת על שלוש גבעות בעמק נהר מריצה ומשמשת כמרכז חקלאי ותעשייתי גדול. נבקר בעיר העתיקה בה בתי עץ משוחזרים, נצפה על התיאטרון הרומי, המסגד הגדול, אנדרטת השופר שהוקמה ע"י היהודים, בית הכנסת ששרד ונטייל במדרחוב היפה של העיר . המעוניינים יוכלו לבקר )בתשלום( במוזיאון האתנוגראפי, בו מוצגים בתי סוחרים מהמאה ה 91- . חזרה למלוננו.

יום
4

פלובדיב - אטארה - וליקו טרנובו

ניסע דרך "עמק הורדים", בו גדלים הפרחים היפים, שהפכו את בולגריה ליצואנית הגדולה ביותר של ורדים באירופה. נעלה במעבר ההרים שיפקה. נבקר בכפר אטארה ובמוזיאון האתנוגרפי הפתוח. נמשיך בנסיעה עד וליקו טרנובו ללינה וארוחת ערב. בערב, ניסע לביקור במצודת צרבץ – סימלה של העיר – ומקום מושבם של מלכי העיר )יתקיים ביולי-אוגוסט. אחרת, הביקור יתקיים ביום המחרת(

יום
5

וליקו טרנובו - ארבנסי - הרי הקרפטים

וליקו טרנובו, היא בירתה העתיקה של בולגריה שעל גדת נהר הינטרה. נצא לסיור עיר קצר ונטייל בעיר העתיקה בין הסמטאות הצרות ובתי האבן. נמשיך לכפר ארבנסי, ששימר את אופיו מהמאה ה 15- ונראה אומנים בעבודתם וחנויות המתמחות בעבודות יד בולגריות. בתום הביקור נמשיך למלוננו באזור הרי הקרפטים ברומניה.

יום
6

בראשוב - טירת בראן

נתחיל את היום בסיור בבראשוב, נתרשם מהעיר העתיקה. נראה את הכנסייה השחורה, הקרויה כך עקב השריפה הגדולה בבראשוב לפני מאות שנים אשר הותירה את הכנסייה שחורה מהשריפה ונבקר בבית הכנסת המרשים שנוסד ב 1901- ושופץ לפני מספר שנים ובפארק ע"ש יצחק רבין הסמוך אליו. בתום הביקור נסע לטירת בראן, מקום בו ההיסטוריה והמסתורין חוברים זה לזו ונותנים חיים לאגדתו של דרקולה. הטירה הלבנה שמשקיפה על נופי העיר , נראית למרחק על שלל מגדליה העגולים והמחודדים כמצודה הבנויה על צוק בצומת דרכים המחברת את ולאכיה לטרנסילבניה . בתום הביקור יוכלו המעוניינים )בתשלום( לבקר ולהתארח בכפר מואצ'ו, כולל סיור בעגלות כפריות וארוחת צהריים באחד מבתי הכפריים במקום. חזרה למלון וארוחת ערב

יום
7

סיגישוארה - טרגו מורש

היום נצא מהרי הקרפטים בכיוון צפון מערב, נחצה את נהר האולט ונגיע לסיגישוארה , עירו של דרקולה, הלוא הוא מיודעינו הנסיך ולד צ'פש שהיה מלך ולאכיה . עם הגעתנו נערוך סיור במקום ונתרשם מהעיר המבוצרת. נראה את שערי ומגדלי המצודה ועדיין יוותר בידנו הזמן ליהנות מאווירת המקום ובתי הקפה. נמשיך לעיר טרגו מורש, נבקר בארמון התרבות נתרשם מהעיר היפה בעלת מבנים בסגנון רנסנס , בארוק וגותי, משופעת בגנים ומשלבת ישן עם חדש. נבקר בבית הכנסת והאנדרטה לזכר השואה . חזרה למלון.סיגישוארה - טרגו מורש

יום
8

סלאניק - סיניה: ארמון פלש

נצא לעיירה סלאניק אשר נמצאת במחוז פראחובה. העיר ממוקמת על גדות נהר. נקדיש בוקר זה לביקור במכרות המלח הייחודיים של רומניה־סלאניק פראחובה, הנחשבים למכרות המלח הגדולים באירופה. נסייר בעומק המכרות , נלמד על הפעילות באזור ועל תיירות המרפא . נמשיך לעיירה סיניה ולביקור בארמון פלש - אחד היפים באירופה, שנבנה בסוף המאה ה 19- בתקופת המלך קרול הראשון ותוכנן ע “ י ארכיטקט אוסטרי. נשוב למלוננו.

בוקרשט – תל אביב
יום
9

בוקרשט – תל אביב

אנו בדרכנו לבוקרשט. עם ההגעה נצא לסיור מקיף בעיר: נראה את פארק הראסטראו ונערוך שייט קצר באגם. נמשיך לשער הניצחון, נחלוף על פני בית הממשלה, הארמון המלכותי ששימש בעבר את צ ‘ אוצ ‘ סקו וממול את בית הסנאט מגגו נמלט הרודן במסוק ב- 9191 . נראה את בית הכנסת ונערוך תצפית על הפרלמנט, המבנה השני בגודלו בעולם במספר החדרים אחרי הפנטגון. המעוניינים יוכלו )בתשלום( להיכנס לביקור במבנה המרשים. במידה ויוותר לנו זמן, נוכל לבלות באחד ממרכזי הקניות הגדולים באזור. בערב, הסעה לנמל התעופה וטיסה חזרה ארצה .

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים