פרטי הטיול
אל הפיורדים המופלאים

אל הפיורדים המופלאים

נורווגיה, שבדיה, פינלנד

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • ארמון המלוכה בשטוקהולם

  • מוזיאון ספינת המלחמה

  • דרך הטרולים

  • שייט בפיורד גירנגר

  • מגדל רוזנקרנץ בברגן

  • פארק הפסלים

  • הכנסייה הלותרנית החצובה בהלנסינקי

11
ימים
יום
1

ת"א – הלסינקי

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה לבירת פינלנד הלסינקי הנחשבת לבין היפות מבין בירות סקנדינביה. לאחר הנחיתה בשדה התעופה נצא לסיור פנורמי בעיר. בסיום הסיור העברה לבית המלון בהלסינקי.

יום
2

הלסינקי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בבירה הפינית, נוכל להתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת של העיר. נעבור דרך כיכר העיר העמוסה בבתי קפה . נבקר בכיכר הסנאט , כיכר השוק שם נראה את שוק הדגים ונצפה על הכנסיה הלותרנית החצובה בסלע. נותיר זמן במזח העיר והטיילת היפה. בתום הסייור העברה למעבורת לילה לשטוקהולם. לינה במעבורת.

יום
3

שטוקהולם

הגעה בבוקר לעיר שטוקהולם בירתה של שבדיה העיר הינה יצירת אומנות ארכיטקטונית המשלבת בנייה ומים שכן העיר בנויה על 14 איים. נערוך סיור בעיר ובו נראה את בניין האופרה, בית עריית שטוקהולם וביתו של אלפרד נובל. נבקר בל"dortthinghollm palace" מקום מושבה של המשפחה המלכותית. הארמון המוגדר על ידי אונסקו כארמון המלכותי השמור ביותר בעולם אשר נבנה בשנת 1581. במתחם הארמון נמצא גם התיאטרון העתיק ביותר באירופה, התיאטרון העתיק נבנה בשנת 1754 והוא פעיל גם היום וניתן לראות בו הופעות. הארמון מוקף גנים מרהיבים ביופיים (גנים אנגלים וצרפתים). האגף הדרומי של הארמון משמש גם היום את אנשי המלוכה כאשר כל שאר האגפים, הגנים והשטחים המקיפים את הארמון פתוחים לקהל הרחב. בסביבות השעה 14:00 נחזור לשוקהולם ל"VASA MUSEUM" ביתה של ספינת מלחמה עתיקה עשויית עץ אשר טבעה בשלמותה בהפלגת הבכורה שלה בשנת 1628 בעיר שטוקהולם. הספינה נבנתה בתקופת מלחמת שלושים השנה שהתקיימה בין בשנים 1618-1648, בעשירי לאוגוסט שנת 1628 יצאה הספינה להפלגת הבכורה שלה עם צוות של 130 איש, כתוצאה מרוח חזקה הספינה התנגשה ברציף וטבעה בשלמותה, רק ב24 אפריל 1961 333 שנה אחרי נמשתה הספינה מעמקי הנמל. לאחר הסיור במוזיאון נחזור למלון.

יום
4

שטוקהולם – אופסולה - קרלסטד

ארוחת בוקר במלון לאחריה ניפרד מבירתה היפה של שבדיה וניסע צפונה לעיר אופסולה. עיר ציורית זו ידועה בזכות מבניה היפים האונברסיטה, הקתדרלה ורחובותיה הציוריים. נערוך סיור בעיר ונבקר בקתדרלה הגותית. זוהי הקתדרלה הראשונה שנבנתה בשבדיה וסימנה את תום התקופה הפגאנית ותחילתה של הנצרות במדינה. הקתדרלה שנבנתה במאה ה-13 מעץ נשרפה כמה פעמים ולבסוף נבנתה במבנה אבן הבנוי בסגנון גותי מרשים. נמשיך את סיורנו בעיר ונראה את מבנה האונברסיטה והספריה העצומה שבו שבין ספריו הרבים נמצא "תנ"ך הכסף" מהמאה ה-6, חלקים מתנ"ך גוטנברג ותווים בכתב ידו של מוצרט. נמשיך את נסיעתנו לכיוון העיר קרלסטד בדרכנו נחלוף על פני נופיה הקסומים של שבדיה,עד אשר נגיע לעיר השוכנת לחופו של אגם ונר. את הלילה נבלה באזור.

יום
5

קרלסטד – אוטה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה לכיוון אוטה אשר בנורבגיה. נחצה את הגבול שבין שבדיה ונורבגיה. לאט לאט יתחלפו מראות הנוף מהמישורים הירוקים של שבדיה לאזור ההררי של נורבגיה. הרים המכוסים עצים, נהרות ואגמים. נעצור בעיירה לילהמר להפסקה קצרה להתרעננות ולסיור בעיר. נמשיך בנסיעתנו צפונה ונעלה בגובה עד אשר נגיע לעיירה אוטה שתהווה עבורנו את הבסיס ליציאה לטיול בחבל הפויורדים הידוע של נורבגיה. העיירה שוכנת בסמיכות לרכסי הרים עצומים, חלקם חוצים את גובה 2,000 מטר נערוך סיור בעיירה ולאחר מכן העברה לבית המלון.

יום
6

אוטה - סטרנדה

היום נתחיל את המסע המרהיב שלנו בנופי נורבגיה הקסומים. ניסע "בדרך הטרולים" אולי הדרך היפה בנורבגיה. נעלה דרך מעברי הרים הצופים על העמקים הירוקים. את דרכנו ילוו מפלים עצומים, נהרות, פסגות המכוסים בשלג. נעצור בדרך לתצפיות על פלאי הטבע. נבקר בעיירה דומבוס שם נעצור להפסקה קצרה. נמשיך את טיולנו בנופי נורבגיה לעבר תצורת הנוף המרשימה והידועה ביותר בנורבגיה הפיורדים. אותם לשונות ים החוצים את אדמתה של נורבגיה ויוצרים עמקים צרים המכוסים מים, צוקים אמתניים ומפלים גבוהים הזורמים בעוצמה. נתחיל בתצפית על הפיורד גירנגר נמשיך לשייט בפיורד ולתצפית על מפל שבע האחיות בתום יומנו ניסע לבית המלון .

יום
7

סטרנדה – קרחון בריקסדל - ברגן

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את דרכנו דרך הפיורדים לביקור בקרחון בריקסדל שהוא חלק מקרחון יוסטדאל נסייר בקרחון המרשים ונמשיך בדרכנו לכיוון העיירה ויק. לאורך הדרך נעצור לתצפיות על הפיורדים ועל הכפרים אשר שוכנים בקצותיהם. נחצה במעבורות את הפיורדים ונמשיך בדרכנו. נמשיך את דרכנו לברגן נבקר בעיירת הסקי ווס וניסע לברגן "בירת" חבל הפיורדים. את דרכנו ילוו כל העת מראות הנוף של הפיורדים, ההרים הגבוהים ומפלים הרבים.

יום
8

ברגן

את היום נקדיש ל"בירת חבל הפיורדים" ברגן. עיר קסומה זו שוכנת לחופו של הים והיא העיר השניה בגודלה בנורבגיה. העיר נבנתה במאה ה-11 ומשך תקופה מסויימת אף שימשה כבירתה של נורבגיה. נסייר רחובותיה הציורים של העיר, נראה את שוק הדגים והנמל נעצור לביקור בכנסיית העץ העתיקה שנשתמרה בה בצורה מופלאה, הכנסיה בנויה מעץ כפי שנהוג בנורבגיה שרוב בתיה בנויים מעץ. נבקר בעיר העתיקה עם הבתים מחודדי הגג. נמשיך את סיורנו לאורך המזח ונראה את מגדל רוזנקרנץ מהמאה ה-16 שלידו שוכן אולם הוקון שנבנה עבור המלך הוקון לטקסים רשמיים. נותיר זמן חופשי לשיטוט בין הסימטאות הצייוריות של ברגן ולקניות.

יום
9

ברגן – אוסלו

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מחבל הפיורדים וניסע לעיר אוסלו בירתה של נורבגיה. בדרך נעצור לביקור בפיורד ארדנגר שהאזור בו נמצא הקרחון נחשב כבוסתן של נורבגיה בגלל עצי הפרי הרבים הגדלים באזור. נעלה למעבורת בברוויק למרימאש ושם נבקר במפל המפורסם וורינפושן שאורכו 182 מטרים ונבקר בעמק אלינגדולן לאונפוש לאחר מכן נמשיך בנסיעתנו לאוסלו

יום
10

אוסלו

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו בעיר בנויה בקשת מסביב הפיורד "אוסלו". נערוך סיור בעיר היפה נראה את מדרחוב העיר עם המולת האנשים. את המבנים בעלי הארכיטקטורה המיוחדת. נראה את בניין הפרלמנט, שוק הפרחים, קתדרלת דומקירקן מהמאה ה-17 שבחזיתו ניצב פסלו של בונה העיר כריסטאן. נבקר בפארק הפסלים המכיל יותר ממאתיים פסלים של הפסל הנורבגי המפורסם - גוסטב ויגלאנד ובו הפסל המפורסם "מעגל החיים". בהמשך נבקר במוזיאון הוויקינגים המכיל שרידים של אוניות וויקינגיות שנמצאו. לינה באוסלו.

יום
11

אוסלו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון שדה התעופה הבנלאומי של אוסלו לטיסת חזרה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים