פרטי הטיול
סקנדינביה- יופי צפוני

סקנדינביה- יופי צפוני

שבדיה, נורווגיה, דנמרק, פינלנד

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מוזיאון ספינת המלחמה וואזה

  • מצודת המלך גוסטב

  • דרך הטרולים

  • הגאירנגר

  • שייט באונית פאר מאוסלו לקופנהאגן

  • קרחון בריקסדאל

  • מפלי שטיינדאל

  • מוזיאון קון-טיקי

  • מגדל תצפית הכוכבים העגול בקופנהאגן

11
ימים
יום
1

תל אביב- הלסינקי

ניפגש בנתב''ג ונצא בטיסה דרך יעד ביניים להלסינקי, בירת פינלנד והגדולה בעריה. הגעה בשעות הצהריים לעיר. נצא לסיור בעיר- נראה את כיכר הסנט, את הקתדרלה הפרבוסלבית המרשימה "אוספנסקי", נבקר במצבת הזיכרון לכבודו של המלחין הלאומי סיבליוס , נבקר בכנסיית "טמפלואקו" החצובה כולה בסלע. נמשיך אל המלון, התארגנות ולינה.

יום
2

הלסינקי: האי סומנלינה- מעבורת לילה לשטוקהולם

היום נמשיך לסייר בהלסינקי וסמוך לה, נצא במעבורת לאי סומנלינה, שמהווה בית לקהילה של אמנים , צעירים ומוזיקאים שמצאו שם פינה חמה. נכנס לביקור באחד המוזיאונים שבמתחם מבצר סומנלינה. זהו אתר מורשת עולמי של אונס"קו, נוכל לשוטט בפארק הגדול ולראות את הפינים באים לעשות פיקניק לצד הים. נחזור חזרה אל העיר במעבורת קצרה ונצא בשעת ערב מוקדמת במעבורת אל שטוקהולם, בירת שבדיה. ארוחת ערב ולינה במעבורת.

יום
3

שטוקהולם- סיגטונה- אופסולה- פאלון

בשעות הבוקר נגיע אל שטוקהולם. נצא לכיוון העיירה הציורית סיגטונה השוכנת על שפת הימה מלארן, נוכל להתרשם משרידי כנסיות אבן עתיקות ולשוטט בין בתים בגווני פסטל. נמשיך לאופסלה, בירתה העתיקה של שבדיה ומקום מושב הארכיבישוף של שבדיה מאז ימי הבינים. אופסלה ידועה במיוחד בזכות האוניברסיטה העתיקה שלה שנוסדה במאה ה-15. נצפה על הגוסטביאנום - "תיאטרון הניתוחים" של האוניברסיטה העתיקה ונבקר בקתדרלה, הנחשבת מהגדולות בסקנדינביה. מגן המצודה שבנה המלך גוסטאב וואזה, החולשת על העיר כולה נערוך תצפית על העיר ועל הגנים הבוטאניים. לעת ערב, נגיע אל פאלון ללינה.

יום
4

פאלון- האמר- לילהאמר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ארוכה מערבה ונחצה את הגבול אל נורבגיה. בשעות הצהריים נגיע אל העיר האמר היפה הממוקמת לחופי אגם מיוסה. נהנה מזמן פנוי לארוחת צהריים ואח"כ נמשיך אל עבר לילהאמר, העיר שאירחה את אולימפיאדת החורף של 1994. נבקר במוזיאון הפתוח מייהאוגן, שם נוכל לראות בתים עתיקים שהובאו מכל האזור. לינה בלילהאמר.

יום
5

לילהאמר- דרך הטרולים- פיורד גאירינגר

היום אנו נכנסים לליבה של נורבגיה, לאזור הפיורדים. נטפס בדרך הטרולים המפורסמת לתצפית מרהיבה על העמקים והנוף הקסום מסביב. נמשיך על פסגות ההרים תוך שאנו חוצים את הנורדפיורד בדרכנו לדרך הנשרים בואכה לפיורד היפה ביותר בעולם – הגאירנגר. נערוך הפלגה בת שעה שבמהלכה נחלוף על מפלי "שבע האחיות" "הינומת הכלה" ומפלי דודן. בתום השיט הנפלא, נמשיך אל סטרנדה לארוחת ערב ולינה.

יום
6

קרחון בריקסדאל- לארדל

נצא לדרך כשאגם הורינדל נשקף לצדנו, אנו עדיין בנופים היפים בתבל. עושים את דרכנו לקרחון העד- בריקסדל. הקרחון שנראה הוא שלוחת קרחון עד המשתרע בפסגת ההר בשטח של 100 קמ"ר ובעומק של 400 מטר. למעוניינים, יינתן זמן להליכה על הקרחון עצמו. בתום הביקור נמשיך לכיוון דרום תוך שאנו חוצים נופים מדהימים ונעזרים גם במעבורות לחציית אגמים. ארוחת ערב ולינה בלארדל.

יום
7

לארדל- פלאם- ברגן: סיור עיר

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך ונעשה את דרכנו דרומה לכיוון ברגן ונתמכר לנוף הנורבגי הקסום. הטבע הנורבגי, הקרחונים והשלג הם האטרקציות המרכזיות כאן. בדרך נעבור דרך עיירות קסומות: פלאם- שם נעצור להתרעננות ונמשיך דרך, גודאנגן, ווס. לעת אחר הצהריים נגיע לפרברי עיר הנמל ברגן, נערוך סיור בעיר: בנמל של העיר, נצפה על מבצר רוזנקרנץ ואולם הוקון, נמשיך ונסייר רגלי. העברה אל המלון. לינה בפרברי ברגן.

יום
8

ברגן- רמת הארדנגווידה- אוסלו

נקדיש את הבוקר לסיור פנורמי של ברגן. בתום הסיור בעיר נמשיך בנסיעה מזרחה לאורך "הארדינגרפיורד" עד מפל שטיינדאל. נחצה את הפיורד ונעלה לעבר רמת הארדנגווידה. משם נמשיך בנסיעה ארוכה עד לאזור אוסלו, בירת נורבגיה והעיר הגדולה במדינה. לינה באוסלו.

יום
9

אוסלו: בירת הויקינגים- קרלשטאד

היום מוקדש לסיורים וביקורים מרתקים בבירה הנורבגית. נתחיל בחצי האי ביגדוי בו נבקר במוזיאון ספינות הויקינגים שמצאו ונחשפו בפיורד של אוסלו ונשתמרו בצורה יוצאת דופן. נהלך במדרחוב המפורסם של העיר- קארל יוהאן ונוכל להתרשם ממבני הציבור הרבים כמו ארמון המלוכה, בית הפרלמנט, האוניברסיטה והתיאטרון הלאומי. נסייר בחצר מצודת "אקרשהוס" שהגנה על העיר שנים רבות, וכן נבקר בבית העירייה המודרני וציורי הקיר המופלאים באולם הכניסה. בשעות הצהריים נצא מזרחה אל עבר הגבול השבדי, נחצה אותו ונגיע לקראת הערב לקרלשטאד ללינה.

יום
10

קרלשטאד- שטוקהולם: ונציה של הצפון

נצא לכיוון שטוקהולם. בצהריים נגיע לבירת שבדיה הנחשבת לעיר היפה ביותר בסקנדינביה ומהיפות בעולם כולו. העיר בנויה על ארבע עשר איים ומן הסתם זכתה לכינוי "ונציה של הצפון" . בסיורנו בעיר ניראה את ארמון המלך וחייל המשמר, נהלך בסמטאות העיר העתיקה "גמלא סטון", ונתרשם מהמרכז המסחרי המודרני של העיר . נערוך סיור מודרך בבית העירייה המפורסם בו נערך מדי שנה ערב גאלה למקבלי פרס נובל וכן נבקר גם במוזיאון ספינת המלחמה "וואזה" ששקעה במצולות הנמל כמה דקות לאחר הפלגת הבכורה שלה מנמל שטוקהולם. בערב נוכל, בתחבורה ציבורית )בתוספת תשלום(, להתרשם מחיי הלילה של בירת שבדיה. לינה בשטוקהולם.

יום
11

שטוקהולם- ת"א

לאחר ארוחת הבוקר, נהנה מזמן חופשי בעיר להשלמת ביקורים וקניות. בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה, עמוסי חוויות בתום טיול מרתק בסקנדינביה היפה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים